Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikreknél létezhet olyan, hogy...

Ikreknél létezhet olyan, hogy az első megszületik hüvelyi úton, de a másikat császárral kell gyorsan kivenni, mert mondjuk nem fordul be, vagy rosszul tartja a fejét?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt a gyk-n van egy anyuka aki ikreket szült, az egyiket simán a másikat császárral, de nem tudom a pontos okát.
2012. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat.
2012. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van ilyen, ahogy az első is írta.

Anyukám természetes úton akart megszülni engem és ikertesómat, én be voltam szorulva ezért császározni kellett én voltam a második, de az ikertesómat sem hagyták természetes úton. Talán azért mert már előtte volt 2 hüvelyi szülése.

Tehát van ilyen, hiszen ha engedték volna a hüvelyi szülést anyámnak akkor engem a második babát igy is ugy is császározni kellett volna, mert beszorultam:D Na értelmes vagyok én is :D

2012. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Létezik bizony, de talán nem azok az általános okok,amiket leírtál, mivel ha van még idő, amikor látják,hogy nem jól fekszik a második baba, akkor általában beforgatják. Van egy ilyen ikres ismerősöm,akinek befordították a másodikat.

Én természetes úton szültem az ikreimet, nekem sem volt befordulva a "B" babám, lábbal jött ki, segítettek kinyomni, nehogy beakadjon. A császár elég komoly műtét, csak azért mert nemjól fekszik, nem hiszem,hogy inkább felvágják a kismamát, inkább ha lehet segítenek máshogy.

Persze "komolyabb" bajnál van,hogy a második baba császáros.

2012. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Csak azért fordult meg a fejemben a kérdés, mert egy ismerősömnek nemrég születtek ikerbabái, sima szülésnek indult, de amiatt, mert nem jól tartotta a fejét az első baba, gyorsan megcsászározták. Ebből gondoltam tovább, hogy mi van, ha a másodikkal történik ugyanez.


Azért milyen pech már, hogy az ember szül normálisan, meg még fel is vágják...

2012. ápr. 17. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egyik szobatársam mesélte a kórházba, hogy valami rokona ikreket várt, mind kettő fejvégű volt. Ahogy az egyik baba megszületett, a másiknak túl sok lett a hely, és keresztbe fordult, és nem tudták befordítani, így a második császár lett. Azt mondta szegénynek volt minden baja, mert fájt neki alul is, mert vágták/varrták, meg a császár sebe is.
2012. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ZsZs27 ***** válasza:
Egy sorstárs anyukának (én is ikres vagyok) sima szülésnek indult, az első meg is lett minden gond nélkül, a második viszont rosszul fordult és beszorult, így őt császárral vették ki. Ez bizony előfordul, és rengeteg oka lehet az ilyen "kettős" szülésnek. Mindenesetre nem irigylem azokat az anyákat szülés után.
2012. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!