Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első babája gátvédel...

Akinek az első babája gátvédelemmel született, sikerült elkerülni a vágást a másodiknál is?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk ilyen nincsen. Én külföldről írok. Nálunk mindenkin gátmetszést végeznek aki először szül. (függetlenül a baba méretétől.) :((
2012. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt szültem gátmetszés nélkül.

Egyébként ez kizárólag azon múlik, milyen a dokid. Ugyanis bizonyított tény - és tőlünk nyugatra működik - hogy gátmetszésre szükség az esetek 1-2 százalékában van, a többi esetben egyenesen durva, az anyára nézve fájdalmas és káros beavatkozás. :-(

Olyan dokit keress, aki ezt vallja és nem lesz gond. 4 kilós babát szültem gátmetszés és sérülés nélkül.

2012. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na ez igen... ez számomra szinte hihetetlen.

1 voltam.

2012. ápr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első babám gátvédelemmel született, a dokim saját maga végezte a masszírozást. Amúgy nem beszéltük meg előre a dokival, a szülés közben kértem meg, hogy ha nem muszáj, ne vágjon. (nem Bp) Igazából csak közvéleménykutatok, lassan kistesóprojekt következik, és kíváncsi vagyok. :)


Első: sajnos itthon is ez a gyakorlat :( A dokiknak így kényelmes, így lesznek nélkülözhetetlenek...

2012. ápr. 17. 18:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első kettőnél vágtak, a harmadiknál viszont ragaszkodtam a védelemhez és meg is csinálták.


Most meg alapból jár a gátvédelem, ép tegnap beszéltem meg ezt a dokimmal. Sőt, még oxytocint sem fog adni, csak ha tényleg, valóban muszáj.

2012. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kértem, és a szülésznőm és dokim is volt. Az elsőnél és a másodiknál sem sikerült. Sajnos nagyon gyengék a szöveteim... Hiába próbálkoztak, kellett vágni. Nekem mondjuk még volt, hogy szex közben is megrepedt a gátam még a szülés előtt, pedig nem durvultunk. :) Jártam szülés előtt inti tornára és gátmasszázst is végeztem. Szerintem ez inkább alkati kérdés, hogy megtudják e csinálni. Én örülök, hogy végül vágtak, mert ahogy elnéztem a dolgokat 3 irányba kezdtem volna repedni... Az egyik a végbél irányába és e mellett még befelé is. Úgyhogy lehet én az 1-2 %-ba tartozom...

2012. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utólsó, háton fekve szültél? Mert akkor eléggé érthető. A szülést komolyan hátrányosan befolyásolja a háton fekvő pozíció, ami kizárólag az orvos kényelmét szolgálja, sem a szülő nőnek, sem a babának nem előnyös. Több fájdalom, nehezebb kitolás (gravitáció ellen), a szövetek előnytelenül felszülnek, stb.

Lehet, hogy ha szülőszéken, guggolva, állva vagy négykézláb szülsz, nálad se lett volna probléma.

2012. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szülőágyon szültem, de elég modern és szinte teljesen ülő pozícióban volt. Ettől mondjuk még lehet, hogy befolyásolta, de nem hiszem, hogy ezen múlt volna.
2012. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen :)
2012. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen.


Nálunk az első 33930g-os baba is gátvédelmes volt és a második 4000g-os is. 25 és 27éves voltam szüléskor,ha ez számít.Nem volt semmi előkészület(torna,masszázs)

Könnyebb volt a második szülés. :)

2012. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!