Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy/hol vágnak pontosan...

Hogy/hol vágnak pontosan gátmetszéskor? Első babánál is van esély gátvédelemmel szülni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
engem nem vágtak az első babámmal.nem kenegettem semmire és nem is volt a szülésznővel megbeszélve.nem kell minden esetben vágni.
2010. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
bocsi:semmivel
2010. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelybemenet és a végbélnyilás közt ejtenek egy pici vágást.

De inkább engedd, mrt egy szabályos, vágott seb hamarabb begyógyul,mint egy szabályozhatatlan repedés...

2010. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos az orvosok első szülésnél rutinból vágnak. A hüvelynyílást vágják be 5 óra és 7 óra irányában (ha az óralapot vesszük alapul). De a kérdésedre válaszolva igen, sokaknak sikerül gátvédelemmel szülni, persze.
2010. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Engem nem vágtak, de picit repedtem. Az első 3 szüléskor még sajnos rutinból vágott a doki, most nem kértem, de a szülésznő gátvédelmet alkalmazott. Mondhatom, ég és föld a különbség!!4 A gátmetszés után alig bírtam 2 hétig ülni, fájt az egész. Most a repedés után 2,5 órával törökülésben ülve szoptattam!!! Sokkal hamarabb és kevesebb fájdalommal is gyógyult4 Mivel nekem ez az utolsó szülés után 10 évvel volt, így első szülésnek számított...
2010. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a hüvely és a végbél között vágnak és nem is egyenesen, hanem kicsit ferdén. Az első babánál nagy rutinnal végzik a metszést, de manapság sokszor már itt is alkalmazzák a gátvédelmet.

Nekem csak a másodikat sikerült gátvédelemmel szülnöm, nem is tudom leírni, mekkora nagy volt a különbség a két szülés között!

2010. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nikcsi ***** válasza:
78%
Mindket fiamat gatvedelemmel szultem, nem kenegettem semmivel. Itt Angliaban csak akkor vagnak ha nagyon szukseges, osszehasonlitasi alapom nincs, de teny hogy nagyon gyorsan helyrejottem mindketto utan.
2010. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Mikor szültem, akkor a szülésznő azonnal gátvédelmet alkalmazott, igaz végül vágtak, de azt is az én kérésemre, mert nam marad erőm, és szerettem volna túllenni, a gátvédelemmel elnyúlt volna a kitolás, a vágás miatt hamarabb kint volt.

majdnem egy napig vajudtam, ezek után kértem inkább. Nálunk amíg nem kell nem vágnak, ha nem vagyok kimerült én is megúszom(icipicit kellett vágni) első babánál is.

2010. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Első babánál is van esély, ha olyan a szülés menete, és olyan dokit fogsz ki. Általában még mindig szeretnek elsőnél vágni. Sőt ahol én lakom kötelező is állítólag.

Ennek ellenére mikor szültem az orvos azt mondta, hogy nincs ott a főnök a nyakán szépen haladok, megpróbáljuk anélkül.

Aztán hirtelen leesett a baba szívhangja, és hopp egy nagy nyesés, egy nagy nyomás és kinn is volt a pici.

Mivel nagyot, hirtelen, és mélyen kellett vágni az első 2 hónapban igen közeli barátságba kerültem a fagyasztott borsóval. :) 3 rétegben varrtak és a legbelső így 10 hónap után is eléggé húzódik bizonyos helyzetekben.

2010. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!