Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A programozott császárt miért...

A programozott császárt miért végzik el előbb mint a kiírt időpont? Azt hallottam, hogy a 38. hét körül. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a 38. héten csinálták. Azért, hogy a szülés még véletlenül se induljon be, ne legyenek méhösszehúzódások.
2012. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szülés lehetséges megindulása előtt kell elvégezniük. Ezért programozott és nem úgy indul,a hogy a pici szeretné. Ha akkor indul, amikor akar, akkor nincs idő úgy elkészülni, gondolom. Így nem kell kapkodni, és tényleg úgy zajlik minden, ahogy ők akarják, nem kell sietni.
2012. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, első szülésem császárral végződött a 41. héten, harántfekvés miatt, fályásokat indítottak, azt hitték befordul, sajnos nem, a végén császár lett 24 óra vajúdás után. Most az orvosom javasolja, ne próbálkozzunk simán,hanem egyből császár. Még van bőven időm, 21 hetes vagyok, de már foglalkoztat nagyon a dolog....
2012. ápr. 18. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így akarják biztosítani, hogy a vajúdás még véletlenül se induljon be, így a legbiztonságosabb elvégezni a császárt. Az a 2 hét már semmit sem számít a baba szempontjából, viszont így lehet a legnyugodtabb körülmények között, a legkockázatmentesebben elvégezni a műtétet.
2012. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom mikor volt a császárod, de ha nem tavaly, akkor én biztosan kardoskodnék a hüvelyi szülés lehetősége mellett. Nem azért mert ősanya vagyok, hanem szerintem mindenkinek sokkal jobb a természetes szülés. De majd úgyis az idő is eldönti ahogy halad a terhesség.
2012. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nem szeretném én sem ha vágnának, de már nem vagyok 20 éves, 4. gyermekemet várom. Első simán született fejvégű volt, második faros, hát azt jobb lenne elfelejteni, rémes volt, nem kívánom senkinek, harmadik haránt, császár lett a vége 3 évvel ezelőtt. Most az orvos rámbízta a döntést. Ha az utolsó hetekben minden rendbe és "normális" az elhelyezkedése, akkor nem szeretném a császárt !!
2012. ápr. 19. 07:45
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Miért baj, ha császár közben vannak fájások?
2012. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 39. héten csinálták volna, de a főorvos nem engedte, meg kellett várni a 40, hetet, "hála" okos döntésének, életmentő, sürgősségi császárban volt részünk. Szóval intézményfüggő. Egyébként azért lenne korábban, mert a hegszétválást kéne megelőzni (nálam ez nem sikerült), meg egyéb okok miatt,amik amúgy a császárt indokolják (téraránytalanság, magas vérnyomás, stb...)
2012. ápr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont a betöltött 39. héten csinálták a progi császárt. Az első császárom bazi nagy baba miatt volt aki nem akart beilleszkedni, és eleinte rettentően vágytam arra, hogy simán szülessen a második. De ő is elég nagyocskára nőtt, rájöttem, hogy legalább a császárt már ismerem, jó lesz az. (Egyéb okai is voltak a döntésnek, most nem részletezem).

Utólag azt mondta a dokim, hogy mikor felvágott, átlátszott a baba a hegen keresztül, tehát nem valószínű, hogy meg tudtam volna szülni rendesen, sőt!! Így legalább megspóroltam a császár előtti szenvedést, bőven elég volt ami utána volt.

2012. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!