Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki jön szülni a Jahn Ferenc...

Ki jön szülni a Jahn Ferenc Dél Pesti kórházba október 12 körül?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne,hogy hányan vagyunk:)

Mindhárom gyerkőcöt itt szültem és most a negyediket is itt szeretném.Van fogadott szülésznőm,aki már szinte családtag lett.

Meséljetek:)



2012. ápr. 21. 16:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én majd okt. 18 és 25. között. Az elsőt én is ott szültem tavaly márciusban. :)
2012. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi akkor sajnos nem találkozunk valószínű,hogy én elöbb elhagyom a kórházat:)

Én 2001-ben,2006-ban,2010-ben szültem ott és imádom azt a kórházat:))Sokan fikázzák,de én csakis ott szülnék.

Dr Fekete Tamással és az asszisztens szülésznőjével vagyok "jóban",így ismét velük fogok szülni.

2012. ápr. 21. 20:48
 3/19 anonim ***** válasza:

Én is negyedik babámat várom.

Eddig a Szent Imre kórházban szültem ,de most Gyálon lakunk és tanácstalan vagyok .Akkor a Dél Pesti kórház szülészete jó ?:)

2012. ápr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó!

Nézd én imádom a szülészetét!

Három gyerkőcöt szültem ott simán,nem császárral most is ott fogom a negyediket és csakis ott:)

Írok privit!

2012. ápr. 26. 13:28
 5/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm :)))
2012. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ahogy már említettem csakis jókat írhatok a szülészetről.

Maga a Dél Pesti kórház eléggé lerobbant egy hely,ha a többi fekvőbeteg osztályt nézzük,de a szülészet egy más világ.

Amikor elöször 2001-ben szültem ott,még hagyományos szülőszobájuk volt,egy helyiség volt a vajúdó és függönyökkel elválasztva voltak a szülőágyak,így egymás jajgatását hallgattuk.Bár ez nekem nem volt rossz élmény.

Amikor 2006-ban szültem másodjára,akkor megvoltak még a hagyományos állapotok,de már bővítették egy egyágyas "apás"szülőszobával ami külön bejáratú volt.Természetesen ha az éppen foglalt volt,a többi kismama a hagyományosban szült.

Amikor harmadjára szültem ott 2010-ben,már csak egyágyas szobák voltak,az egész szülőszoba,előkészítő,ellátóhelyiségek felújítva gyönyörűen.Az ablakokról pasztellszínű függönyök lógnak,"lakás"hangulata van az egésznek,nem kórházi.

Az egyágyas szobákból is többféle van:van egy úgynevezett "lila szoba" ebben szültem én is,egy ultramodern szülőággyal,sarokkáddal,labdával,profi újszülöttellátó sarokkal,és hangulatlámpákkal.Van egy "Kika"szoba,ebben van franciaágy,kád,bordásfal,labda és hagyományos szülőágy(vizsgálóágy). Van egy hagyományos kisebb szülőszoba,ez harmonikaajtós,de elszeparált helyiség,ebben a szobában hagyományos a szülőágy,de van benn TV,rádió és hangulatvilágítás,labda.Van még egy szoba,de azt nem láttam,így nem tudom milyen.

A Dél Pestiben a szülőszobák a szülésznők birodalma,ők csinosítják,és övéké a főszerep!

Bizony így van,sok kórházzal ellentétben itt mindent a szülésznő csinál.Ő vizsgál meg,ő NST-zik,ő ültet a kádba,ő hallgat szívhangot,ő mutatja a labda használatát,ő csinálja a gátmetszést,ő vizsgálja meg a lepényt,ő mosdat le szülés után,ő katéterez ha kell,stb stb.

Sima szülésnél nem is lát a kismama orvost!

És ami szuper:ebben a kórházban lehet szülésznőt fogadni csak egymagában!!!!Nem kell orvost fogadni,plusz még szülésznőt.Orvosra nincs is szükség általában.Nekem legalábbis nagyon jó volt,hogy egy nő van velem végig és ő vezeti le a szülést is.

A szülésznőket jól ismerem,bár személy szerint egyhez ragaszkodom:))

Minden szülésznő egy tünemény!Nincs hangos szó nincs kiabálás a kismamával,nőnek és anyának néznek,minden kismamára van idejük,és 100% a tudásuk.


Gyerekágy:


a gyerekágy egy emelettel lejebb van,egy hosszú folyosóból áll,ahol külön kórtermekbe kerülnek a sima és császáros szült anyukák.Jó dolog,hogy a gyerekágyról nyílik az újszülöttosztály is,nem kell a babákhoz emeleteket mászkálni stb.Van 6 darab 6 ágyas,egy darab 2 ágyas,és egy császáros kórterem.Van három alapítványi szoba is ezek egyágyasak és együtt lehetsz a baával akár 24 órát és apa is bemehet,vagy rokonok.Ez becsületkassza alapján működik,amikor hazamész kapsz egy számlaszámot és annyit fizetsz be amennyit jónak látsz.15.000-20.000ft általában amiket fizetnek az anyukák a négy-öt napért.

A gyermekágyas nővérek nagyon kedvesek és rendesek.A babákat reggel 6-ra hozzák és este 11-kor viszik el.Persze közben a babák vizsgálatokra mennek,vizitre,mérésre stb,délután látogatás van,akkor szintén be lehet vinni a babádat az újszülött osztályra.A gyerekágyon jön külön védőnő is segíteni ha kell valamiben.


Csecsemősök:Ők egy nagyon régi összeszokott banda,róluk lehet rosszat is jót is mondani.Mivel én ismerem őket személy szerint,így rosszat nem mondok.Hajlamosak egyedül hagyni az anyukát első gyermekével:))De ha szépen megkéred őket,hogy segítsenek,akkor megteszik.Ez a titok:szépen kell velük kommunikálni:))Egyébként a babákat 100%-ig ellátják,reggel frissen fürdetve illatosan jönnek a babák,sose kakisak és meg vannak fésülve:)


Ami az anyukának kell:

hálóing,eldobható bugyi extra betét,tisztasági csomag,mellszívó,köntös,papucs,zokni,olvasnivaló,evőeszköz,stb...


Ami a babának kell:

kis takaró

legalább 3 db textilpelus

pelenka

popsitörlő

sz.e.cumisüveg(nem ellenzik)

lehet saját rucit is bevinni,de a benti angolpólyák 4 napra tökéletesen megfelelnek szerintem.


A babákat itatják cukros vízzel,ha kell tápszerrel,ezt tudni kell!Nem a csecsemősök találták ezt ki,hanem a gyerekorvosok és régi szokás,nem fognak rajta változtatni.


Általában 4 napot kell bent tölteni,császár után 5 napot.

Utolsó nap babavizit van amikor a gyerekorvos mindent elmond a babáról,az újszülöttosztályon.

Zárójelentést utolsó nap délelött 10-12 óra között adják ki.

A hazamenős babákat a csecsemősök öltöztetik.


A kaja tűrhető,az osztály nem piszkos,legalábbis én nem panaszkodtam.


Hát ennyiben tudtam segíteni:))


Ha valakinek kell szülésznő neve,elérhetősége írjon privit!Orvosokat is jól ismerem,azokról is tudok nyilatkozni,de szerintem elég szülésznőt fogadni.))

2012. ápr. 30. 22:15
 7/19 anonim ***** válasza:

De jó,hogy ennyi mindent leirtál :))

Én majd hivni is foglak csak elötte még elmegyek dokihoz stb :)

Ismerősöm is pénteken szült ott és nagyon pozitivan mesélt róla :)a szülésznőt dicsérte ,hogy jó hangulatban telt a szülése aztmondta ..:)

2012. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Oké csörögj:))
2012. ápr. 30. 22:27
 9/19 anonim ***** válasza:
pillantás és ismét hivlak akkor :))
2012. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy beszéltünk :))De a legfontosabb elfelejtettem megkérdezni :))Te nem tartasz a szüléstől ?:O Úgyértem csoda meg minden de pont három gyerek után kezdek el félni :DD
2012. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!