Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyenkor mit csinál a szülésznő?

Ilyenkor mit csinál a szülésznő?

Figyelt kérdés
Elfolyt a magzatvizem egy része idő előtt (3 héttel hamarabb), bementünk a kórházba, nem tágultam, erre jött a szülésznő, felnyúlt az egyik kezével, a másikkal meg nyomta a hasam, hogy a maradék magzatvizet is kipasszírozza belőlem. Pokolian fájt. Mással is csináltak ilyet? Mi a fenét piszkált meg belül? Borzasztó volt. A végén császáros lettem :(

2012. ápr. 22. 01:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, nekem csak szivárgás gyanú volt, ugyanezt csinálták, de provokációra sem szivárgott, így nem lett belőle semmi. Nagyon fájt, ez tény.
2012. ápr. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A természetes szülés ennél a fájdalomnál tényleg sokkal rosszabb? Nekem már ez is durva volt.
2012. ápr. 22. 01:23
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és megjegyezte közben, hogy érezte a baba fejét. Tágítani próbált? Olvastam erről és mindenki azt írta, hogy baromira fájt.
2012. ápr. 22. 02:08
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Az már egyszer biztos, hogy sem fájdalmasat, sem fájdalommenteset nem csinálhat Veled úgy, hogy nem beszéli meg előtte Veled! Már csak azért is, hogy megengeded-e, hogy Hozzád érjen! Pláne a kockázatok miatt beleegyezel-e!

Az nagyon durva, hogy még így így utólag sincs annyi infód a dologról, hogy értsd, valójában mit tettek Veletek.

Én betegjogi képviselőhöz fordulnék.

2012. ápr. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

jól vagy, kedves utolsó? ha bemész a kórházba, akkor sok dolog fog veled történni, ha kérdezel, elmondják mit miért tesznek, és rögtön felvilágosultabb leszel... ilyenkor a baba fekvését nézi meg, meg esetemben pl azt, hogy ha ezt teszi, akkor szivárog-e a magzatvíz, ha így jár el. a szülés alatt már fel van puhulva a méhszáj, ödémás, és érdús, ezért ezek a vizsgálatok igen nagy fájdalommal járnak.


nekem végül nem magzatvíz volt, és most még van 1,5 hetem a kiírásig, de nekem jóslókból van erősebb, mint amilyen ez a vizsgálat volt.

2012. ápr. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim nyomta ki a vizet, próbált rájönni, honnan is szivárog. Aztán mivel felülről, igy kicsipte alul a burkot. De nekem ez nem fajt. Amikor később kézzel tagitott, na az fajt. Az volt az egész szülés legfajdalmasabb része, pedig oxitocint is kaptam.
2012. ápr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Arra nem tudok válaszolni, hogy mit és miért csinált a szülésznő, de van egy olyan sejtésem, hogy a méhszájadat piszkálta.

Nos, az én szülésemkor a szülésznő és a doki is többször tágította a méhszájamat kézzel. Hát, az egész szülés alatt nem volt semmi de semmi, ami ehez foghatóan fájt volna... Borzasztó fájdalom...

2012. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínű nem repedt meg rendesen a burok, tehát felnyúlt és az ujjával "kipukkasztotta", valószínűleg az érzékeny méhszájad miatt fájt annyira.(nem volt kellőképpen tág) Azért előtte tényleg mondhatta volna, mert annál rosszabb nincs, mikor ott fekszik egy kismama, és a feje felett döntenek dolgokról....:S (Ismerős, sajnos...)
2012. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tágítani egyébként csak fájásoknál lehet, én úgy tudom, különben nincs érteleme a dolgoknak. Ha nincs fájás, nincs tágulás, és a tágulás fájással jár.Sajnos valószínűleg azon a kb. 1 ujjnyi nyíláson nyúlt befelé, hogy megindítsa a burok teljes repedését. Szerintem, aztán nem biztos.
2012. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem repesztették a burkot és azt mondta a doki, hogy próbál minél több vizet leengedni (közben bent volt a keze és valamit matatott), mert hogy az a jó. Gondolom gyorsabb a tágulás ha a baba feje rendesen be tud ékelődni.
2012. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!