Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt szülésznő, védőnő...

Van itt szülésznő, védőnő esetleg nőgyógyász aki t u d n a válaszolni a kérdésemre mekóniumos magzatvízzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
38+2-re született a kislányom. Hajnalban ébredtem nagyon enyhe görcsre és arra, hogy szivárog a magzatvizem! De nem telt el sok idő, tán 10perc, a magzatvíz elszineződött, mekóniumos lett. Szerencsére nem lett semmi baj az egészből, sima gyors szülés lett, biztonság kedvéér azért kapott a babám antibiotikumot! Én úgy hallottam, hogy csak akkor kakilnak bele a babák a magzatvízbe, ha túlhordják őket! Nálunk nem ez volt! De akkor hogy-hogy? A terhességi idő uh-gal lett kiszámolva, ugye az első hetekben nagyon egyformán nőnek a magzatok, így elég pontosan meg tudja mondani a gép a korát. Az AFP is jó lett, így a terhességi hét biztos jó. Ezt elfelejtettem megkérdezni az orvosomtól, de azóta is foglalkoztat! Remélem itt kapok rá választ! Köszönöm!
2012. ápr. 4. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Valószínű,hogy a magzatburok megrepedése után megszorult egy kicsit a köldökzsinór és oxigénhiány lépett fel a babánál. Nem a túlhordás jele a mekóniumos víz, hanem az oxigénhiányé. Ezt okozhatja a lepény elöregedése, rossz vérellátása, vagy a köldökzsinór elzáródása. Ezért nézik sűrűn a terhesség végén a magzatvíz színét.
2012. ápr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak akkor lesz meconiumos, ha túlhordásról van szó, ez inkább egy enyhe oxigénhiányos állapotot jelezhet, mert ilyenkor a záróizmok működése megváltozik, és elvész fölöttük az a nagyon csekély kontroll is, amit a magzat tart addig. De lényeg a lényeg, rendben vagytok, és semmi gond. Gratulálok a manóhoz! :))
2012. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kerria ***** válasza:
68%

Ha valamitől megrémül a baba, akkor is belekakil a vízbe. Lehet volt egy olyan görcs, amit Te nem érzékeltél olyan nagynak, de ő másképp érezte.


A magzatvíz elszivárgása is okozhat a babának félelmet, hisz eltűnik az amiben van (mintha tőlünk az oxigént vonnák meg).


A gond ott jelentkezik a mekóniumos magzatvíznél amikor a baba abban úszkál több órán/ esetleg napon keresztül.

2012. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

sajnos én átéltem ezt,

túlhordtam 40 + 6 napra született a kislányom elő baba, úgy hogy már sűrű mecóniumos magzatvíz folyt el , vagyis burkot repesztettek,zárt méhszájon át ezt is nagy dózisú oxitocinnal tágították.,közben annyira lecsökkent a szívhangja hogy emiatt vákummal húzták ki,nem lélegzett, úgy kellett kiszivatni a tüdejéből a torkából a gennyt,és antibiotikumot kapott 1 hétig, és sajnos még szopikázni se tudott

nekem is minden rendben volt a terhességemmel,

minden stimmelt uh szerint és menszi szerint is.

ki tudja miért történt ez, igaz a dokik simán hazaküldtek akkor is amikor azt mondták már rég meg kellett volna születnie a babámnak mert nincs jól odabent, az NST .-én is végig aludt nem tudták felrázni ennek ellenére minden nap hazaküldtek, és azért indult be spontán a szülés. mert belekakált a vízbe és ez ingert adott a szervezetre..

jah és azért kerülhettük volna ezt el, mert nekem nem volt minden nap amnioszkópia, pedig kellett volna, csak NST volt,.. pedig már kakis volt a víz mikor hazaküldtek ..

de szerencsére jól van a lányom 2 éves aranyos kislány, most újra kismama vagyok és nem fogom hagyni hogy ez újra megtörténjen.


bocs, ha eltértem kicsit, de legalább kibeszéltem magamból.

2012. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Utolsó, neked boldog babavárást:-)
2012. ápr. 4. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem még aznap reggel a ctg jó volt. Kérdeztem is a dokit, h mi van, ha belekakil, mert mi messze lakunk, de azt mondta, h azt mutatja a ctg, ha vmi nem oké.

Este 7kor indultak a fájások, és mire beértünk, már kaiks volt a víz. De mivel már ki voltam tágulva, megszülhettem. Nem volt semmi gond szerencsére.

2012. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Írtam már, hogy a meconium (fonetikusan: mekónium)a magzatvízben mindig a magzat oxigénhiányos állapotát jelzi. Nem megijed, hanem oxigénhiányos valamitől. Nagy baj akkor van, ha több napig van benne és belégzi, félrenyeli szülés közben az újszülött. Ez egyébként gyakrabban fordul elő időre született rendes súlyú babáknál.
2012. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!