Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Békéscsabán a szülőosztályra...

Békéscsabán a szülőosztályra mi mindent kell magával vinni az anyukának szüléshez?

Figyelt kérdés
Nagyjából van elképzelésem hogy mik kellenek, viszont ugye minden kórház más, és a mást ad követel. Esetleg mostanában ott szült anyukák tudnátok ebben segíteni?! Köszönöm.
2012. ápr. 23. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
hálóing elől nyitható ,hogy tudj benne szoptatni.vigyél többet mert nem adnak kórházit csak amikor szülsz,én vittem kispárnát huzattal együtt.köntös,papucs 2db egyik fürdéshez,tisztálkodási cuccok.,törölközők,sok-sok betét,bugyik,esetleg szoptatós melltartó+melltartóbetét,ruha amiben haza tudsz menni,én vittem fájdalom csillapítót(panadol)ők is azt szoktak adni,ha még egyszer szülnék vinnék lepedőt ,mellbimbóra krémet.Sajnos a gyógyszerrel.lepedővel,bimbókrémmel,hálóinggel úgy jártam hogy vagy nem volt vagy elfelejtették.telefon.+töltő,papirok a kicsi anyakönyvezéséhez,
2012. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hú erre nem is gondoltam. A kicsi anyakönyveztetésére. Tudnál segíteni hogy oda milyen papírok kellenek? Viszont a lakcím igazolóját nem ott kell intézni majd ugye? De most komoly hogy még lepedőt is magamnak kell vinni? Mi vettünk ilyet is hogy mellszívó gép. Ezt el tegyem vagy fölösleges? Ott benn rendes utcai ruhában van az ember vagy végig hálóingben?
2012. ápr. 23. 13:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Hálóingben vagy egész nap.Csak ha mész haza akkor öltözhetsz utcaiba.én először nem gondoltam arra ha megyek haza jóval kisebb leszek ezért vicces volt kismamaruhában haza menni mert nagyon lötyögött.:)Nem kell vinni lepedőt! adnak.Csak volt olyan hogy kértem tiszta lepedőt mert foltos lett és dobtak egy párna huzatot a foltra mert nem volt tiszta lepedő.Kellemetlen.Kell házassági anyakönyvi kivonat vagy ha nem vagytok házasok apasági nyilatkozat,a te és a párod személyi igazolványa(a férjeméről csináltatunk fény másolatot azt adtam oda)A baba lakcímkártyáját majd később megküldik postán nem neked kell intézni.A védőnőd nem mondta el ezt a papíros dolgokat?Ja evőeszközt is vigyél és bögrét.Remélem segítettem.Jó babavárást ,könnyű szülést!
2012. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából még 36 hetes terhes vagyok, és még nem kérdeztem tölle meg ezeket a dolgokat. De igen köszönöm sokat segítettél.
2012. ápr. 23. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:
ja a mellszívót viheted hátha már otthon is kell!Remélem jó tapasztalataid lesznek.Én ezt vettem észre nem akartalak ijesztgetni.Ahányszor kisántikáltam vmiért sosem volt nővér.Vagy cigiztek vagy röhögcséltek valahol.Ezért vittem másodjára magammal fájdalomcsillapítót.
2012. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Jó inkább most még az elején tudjak felkészülni a dolgokra minthogy aztán esetleg a páromnak kelljen be rohangálni vele...szóval köszönöm a választ.
2012. ápr. 23. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!

Elsőre furcsán hangzik, de a szívószál jó szolgálatot tesz. Könnyebb vele inni, nem kell mindig felülni. Bár én császáros voltam, nekem nagyon jó volt, mert iszonyat nehéz volt utána mindig felkelni.

Igen, az ágynemű kérdés elég érdekes:

Nekem lebüfizte a lányom és hát hiába fordítottam a lábamhoz a foltot mégis éreztem a szagát, ami ott akkor valamiért különösen zavart(talán csak azért mert első baba és még nem voltam hozzá szokva).

Kértem másik takaróhuzatot, erre a nővérke hozott egy lepedőt, mondom neki, hogy nekem a takaróra kell, mire ő:

Egy nap csak két váltás tiszta ágyneműt kapnak, és az kell ha jön valaki új!

eléggé elcsodálkoztam ezen. Azért délután az ismerős nővérnek mégiscsak sikerült kerítenie egyet :)

Nekem a császár után minden nap 3szor kellett szurit kapnom, de egyik nap ha nem szólok kettőkor, hogy mi lesz, mert mennék ki a látogatókhoz akkor el is felejtették volna!

2012. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!