Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha faros lesz a...

Mi van akkor ha faros lesz a baba, a doki vállalja a sima szülést, de én rettegek tőle? Kérhetek császárt?

Figyelt kérdés
Az első babám természetes úton született, nem volt semmi gond, de mi van ha a 2. baba faros lesz?
2012. ápr. 25. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2. szüléskor könnyebb levezetni faros szülést. Engem emiatt császároztak, mert első baba volt. Senkinek nem kívánom ami utána jött... Szerintem kérheted a dokidat rá, de az is lehet, hogy simán meg tudnád szülni hüvelyen keresztül.
2012. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia! Ma voltam az Istvánban szülés előkészítőn, ahol pont ez volt a téma, főleg, hogy ők az ország egyetlen olyan kórháza, akik farfekvéses babát meg tudnak szülés előtt fordítani, vagy farfekvéssel is világra segítik hüvelyi úton.

A főorvos azt mondta, hogy náluk van programozott császár, de előtte az anyukát elküldik pszichiáterhez, mert volt már olyan esetük, hogy anyuka ragaszkodott a császárhoz, utána volt szövődmény, és a bíróságon azt mondta, hogy az orvos erőltette rá.

Amúgy azt mondták, hogy 100%-ig figyelembe veszik az édesanya kéréseit.

Az én személyes véleményem az (35 hetes terhes vagyok első babával), hogy hallgass az ösztöneidre, és nem gondolkodj ilyeneken, még a végén bevonzod, a pozitív gondolkodás már fél siker!!!!!

Jó egészséget!

2012. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen ráérsz gondolkodni, ha még a 39. héten is faros lesz.

Amúgy az én orvosom mindig azt mondta, hogy mindig a kismamán múlik, hogy vállalkozik-e a hagyományos szülésre. Ha nem, nem kényszerítheti rá semmilyen orvos.

2012. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

A doki szerintem tudja a dolgát, ha menet közben úgy látja, hogy mégsem megy, akkor megcsászároz - villámgyorsan ki tudják kapni, ha kell! Nekem sürgősségi császárom volt, és onnantól, hogy kimondta a doki, hogy akkor császár, kb. 5 perc kellett mindennel együtt, hogy kint legyen a baba.

Egyébként a császár sem egy leányálom... nekem utána hat hétig tartott, míg újra megtanultam járni. Hallottam olyanról, akit nem viselt meg ennyire, de azért mégiscsak egy komoly, hasi műtét. Engem már többször műtöttek, de a legrosszabb a felépülés szempontjából a császár volt. Inkább vajúdnék 2 napot, minthogy még egyszer császározzanak!

2012. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek az eslő babája faros volt.Ő hallani sem akart a császárról és végül minden komplikáció nélkül természetes úton megszülte a babát.Szerintem ne aggódj emiatt,ott és akkor jó kezekben leszel és az orvos tudni fogja,hogy mi a helyes és mi a legjobb neked és a babának!
2012. ápr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne rettegj tőle. Gondolom a doki a baba méretei alapján vállalja a sima szülést. Én is farosan születtem anno, ráadásul első gyerekként, és kivételesen gyors és könnyű szülése volt anyukámnak.
2012. ápr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!