Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Faros baba, valószínű, hogy...

Faros baba, valószínű, hogy császár. Altatás vagy epidurális érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok, doki szerint nem valószínű, hogy megfordul már, ezért azt mondta, inkább készüljek fel a császárra. Az lenne a kérdésem, hogy választhatok-e én, hogy altassanak vagy epidurális érzéstelenítőt kapjak. Fogadott dokim van amúgy. Ha kérem az altatást, úgy lesz?

Ilyen esetben amúgy programozott császár lesz vagy megvárják, míg beindul a szülés magától?


2011. júl. 26. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha más ok nincs, akkor megvárják, hogy beinduljon magától. Te döntesz, hogy altatásban kéred e vagy sem. Én nem kérném a helyedben úgy, mert így egyből már kiemelésnél megláthatod a kicsit, és hallhatod mi történik. Ha elaltatnak, a legfontosabb pillanatokról lemaradsz.
2011. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál.

Nem "döntöttem" még, csak szerettem volna tudni, hogy van-e választási lehetőségem, ez ad valamiféle kis biztonságérzetet. :)

2011. júl. 26. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két császárom volt epidurális érzéstelenítéssel és sokkal jobb, mint az altatás. (Volt régen egy kisebb altatásos műtétem.)

Nem vagy kómás, mikor felébredsz, gyakrabban szoktak tudtommal hányni altatás után, és mindent látsz, hallasz műtét közben.


Viszont nem biztos, hogy császár lesz, attól, hogy faros a babád.

Mikor a második (akkor már programozott császárnál) vártam, hogy bekössék az infúziót, megigyam a savlekötőt stb. a szomszéd szülőszobában egy kismama vajúdott, szült éppen. Mikor megszületett a baba, kijött a szülésznő és egy másikkal beszélgetett, hallottam amint mondta, hogy milyen gyönyőrű szülés volt. Pedig a kismama első babás, faros fekvésű babás volt.

Kívánom, hogy neked is így legyen! :)

2011. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Faros babával 38.hétre programozott császárom volt,epidurálissal.
2011. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én ugy tudom h ma már csak akkor altatják a kismamát császár alatt, ha ő kifejezetten kéri. (vagy talán ha valami nagyobb baj van, de ez nem biztos)

a dokik szerint is jobb epidurális/spinális érzéstelenitéssel csináli a császárt, s szerintem is aki már átélte. mert hiába fekszel a műtőasztalon kiszolgáltatva, akkor is hallod a kisbabád felsirni, és megmutatják habár a karodba nem veheted, és ezek felejthetetlen pillanatok igy is,amit ha altatnak nem élsz át.

2011. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk császár csak epidurállal, de ha indokolt (pl. pánikbeteg kismama) akkor van altatás.
2011. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem surgossegi csaszar volt, nem volt ido keresgelni a csigolyak kozt, h hova szurjk az epiduralist, ezert gyorsan elaltattak. nem hanytam utana es kb.masfel oraval az altatas utan mar teljesen magamnal voltam, telefonalhattam haza...nekem nincs rossz elmenyem az altatasrol, talan csak annyi, h a gaztol kb.3napig gyakran kellett kohognom es ez fajt a sebnel...

meg annyit h este mutottek, reggel lathattam a babat...

2011. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
semmi se lehetetlen. én is azt hittem faros marad, és az utolsó pillanatban megfordult:)
2011. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!