Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki nagyon vérszegény,...

Ha valaki nagyon vérszegény, nagyon alacsony a hemoglobin szintje, akkor az befolyásolja a szülés módját (tehát szülhet-e természetesen)? Vagy lehet valami következménye a terhesség alatt, vagy szülés alatt/után?

Figyelt kérdés
34 hetes kismami vagyok és már a 12. hétben alig érte el a hemoglobinszintem a 110-et (100 alatt állítólag vénás vas injekció jár), most csináltak újra vérképet és állítólag rosszabb a helyzet. Pontos értéket nem tudok.A dokim ezt még csak telefonon mondta(egyből duplázta a vastabletta adagot, amit szedek és azt mondta, h majd személyesen megbeszéljük a többit, de az még elég messze van). És most aggódok, h lesz-e ennek vmi következménye....
2008. ápr. 19. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dokid nem idegesítette halálra magát,valószínűleg neked sem kell.Próbálj magas vastartalmú ételeket enni,mert a természetes vas könyebben beépül a szervezetedbe,mint a mesterséges.
2008. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont 100 volt a hemoglobin szintem ,de az orvosom nem mmondott semmi aggasztót ezzel kapcsolatban. Csak két hétig szedtem a vastablettát mert utána már szűlni mentem.

Igaz császárral szűltem,de nem emiatt.

Szerintem ne izgulj, biztos csak elővigyázatosságból írt fel duplaadag vasat.

2008. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en kulfoldon voltam terhes es itt is szultem, nalunk havonta neztek a hemoglobin szintet. Nekem ugyan magas volt, de a sogornomnek szinte vegig 95 korul volt (egy pocsekabb reggelen 89) es neki is "csak" extra vasat irt ki a doki. Kicsit faradekonyabb volt mint az atlag, de tok normal modon szult (tegnap :)). Szoval azota meg nem tudom, hogy milyen ertekre allt be neki..

Minden OK lesz, csak szedd a vasat es ha van ra mod, akkor nezesd rendszeresen a dokival!!!

2008. ápr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon gyér volt az első vizsgálat után, a második után még rosszab:( Pedig szedtem napi két vasat, meg zabáltam (elnézést) a céklát...

Nekem is azt mondta, itt már csak a vénás vas segíthet - de 3 hetem van a szülésig, és nem tudná mindig beadni, másra nem meri rábízni. Így folytatom a vas szedését (több mint semmi alapon) és vastartalmú ételeket eszek, legalábbis probálok.


Nekem azt mondta-"szülésnél arra kell törekednünk, hogy minél kevesebb vért veszítsek".

2008. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!