Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony vérnyomás ellen mit...

Alacsony vérnyomás ellen mit tehetek? 99/66,101/64. Kb. ilyen szokott lenni. Mondjuk terhesség előtt is ilyen volt. Nem árt ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyit iszol? Az kicsit megemeli, ha a szokottnál több folyadékot fogyasztasz. Viszont, ha neked eddig is ennyi volt, akkor nálad ez normális.

Nekem se volt soha magas, mindig 100/ 70-80 körül van, még terhességek alatt se volt több. Szülés után is csupán 110/80-ra ugrott(közvetlenül utána, hogy megszültem!). Nekem nem mondták, hogy gond lenne, csak figyelmeztettek, hogy esetleg könnyebben elájulhatok.. szerencsére soha nem történt meg.

2011. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem 120/80 volt terhesség előtt. Aztán az elő védőnői látogatáskor 90/60 volt. azt hittem szívütést kapok :) és akkor mondta a védőnő, hogy ez teljesen természetes a kismamáknál, mert a vérnyomásunk nem bír utána menni a megnövekedett vérmennyiségnek. szóval a lényeg, hogy AZ ALACSONY VÉRNYOMÁS TERMÉSZETES VELEJÁRÓJA A TERHESSÉGNEK. Persze akinek magasabb az sem biztos, hogy nagy baj, de ezt nem tudom, mert nekem alacsony azóta is :) 18 h km
2011. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem árt. Nekem is ilyen volt, terhesség előtt is, alatta is, utána is. Nem kell vele foglalkozni, legalább nem fenyeget a magas vérnyomás...
2011. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő ijedt meg a legjobban, amikor első alkalommal 80/60-at mért.

Ha nem okoz panaszt, akkor nem gond!

2011. febr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!