Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második gyereket is EDA-val...

Második gyereket is EDA-val megszülni szégyen?

Figyelt kérdés

Én megbántam, végig akartam anélkül csinálni, de nem ment és most nagyon szarul érzem magam emiatt, hogy ennyire gyenge voltam.

Előttem volt az előző szülés és volt már tapasztalatom, féltem, hogy nem fogom tudni végigcsinálni, pedig lehet csak pár óra lett volna még hátra...

Más nem érez hasonlót?


2012. ápr. 29. 17:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Én sosem éreztem ilyet. Ettől senki nem kevesebb vagy több. Neme ettől leszel jó vagy rossz anya. 3 gyerekem van, mindhármat EDA-val szültem, és soha, de soha fel sem merült bennem, hogy ez szégyen lenne!
2012. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
10 hós a kicsi lányom és én természetesen szültem minden féle fájdalomcsillapító nélkül.Igaz nálunk nincs is ilyenre lehetőség,de nem gondolnám,hogy szégyen ha kap valaki EDA-t a lényeg az egészséges baba és anyuka.:)
2012. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Ettől ne érezd rosszul magad. Nekem nem volt lehetőségem egyik szülésemnél sem. A második szülésem pokoli fájdalom volt, de amikor már nem bírtam és kértem, már nem lehetett. A harmadik szülésemnél nem is hiányzott. Viszont, a negyediknél bepánikoltam, hogy nagyon fog fájni, mert hasonló szitu volt mint a másodiknál. Szóval annyira beparáztam, hogy ugyanúgy fog fájni, hogy ettől nem haladt a szülés. Akkor kaptam nyugtatós fájdalom csillapítót. Onnan fölpörögtek az események de nem is kellett már EDA. Ha félsz, akkor kérjél. Nem szégyen. Te tudod, hogy mennyit bírsz. A pár óra néha nagyon hosszú. Tudom, volt benne részem.
2012. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, dehogy szegyen. Mindenkinek szive joga eldonteni, hogy hogyan szul. Es nem szabad figyelmen kivul hagyni azt sem, hogy mennyi ideig vajudsz. Van aki szerencses, gyorsan megszul, nem vajudik sok-sok oran keresztul, es ezert nem keri, vagy pici a baba. En kistermetu anyuka vagyok, ennek ellenere 4 kg es 58 cm lett a kislanyom. 17 orst vajudtam, koran elfolyt a magzatviz, de nagyon lassan tagultam. Kb. 10 ora vajudas utan azt mondtam, hogy kesz feladom. Csaszarozzanak meg, pedig 40 hezen keresztul azert drukkoltam, hogy siman szulhessek. Erzestelenitonek koszonhetoen birtam megszulni huvelyi uton, maskepp tuti hogy megcsaszaroznak, mert mar teljesen nkimerultem. Amig hatott az erzestelenito, addig erot gyujtottem a kitolasra. Ha megszulok 1-2 babat azt is igy szulnem. Nem szegyen, ezert ne aggodj :-).
2012. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
én nem éreztem semmi hasonlot örültem hogy kibirom ;) és ha az ember tud segiteni magàm akkor miért ne tegye...és is EDA-val szültem és ha egyszer lesz kisteso akkor öt is azzal fogom bàr nàlam mire beadtàk addigra jött a tolo és arra màr nem hatott de egy 30 perc az megvàltàs volt. nekem ismeröseim mind büszke arra hogy nélküle szült de én ugy vagyok vele hogy akkor nekem fàj és nem nekik szoval mindenki arra büszke amire akar én arra vagyok hogy van egy gyönyörü lànyom és nem arra hogy mivel és hogy szültem!
2012. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Uram Isten! Ki súlykolta a fejedbe, hogy szégyen lenne??!! Miért voltál hajlandó még meghallgatni is? - és hagyni, hogy befészkelje magát az agyadba egy ilyen mqarhaság? Senki, mondom: SENKI nem jelentheti ki, hogy a gyerekszülésnek sors- és törvényszerűen vadul fájnia kell, és ezt egy nőnek "ki kell bírnia" ahhoz, hogy emelt fővel járhasson az emberek között. Ez a legnagyobb ósdi butaság, amit csak mondhatnak neked. A szülési fájdalom, sajnos, realitás - de egy a sok-sok fájdalom közül, amelyet természetes módon csökkentünk gyógyszerekkel. NEM igaz, hogy pozitív szerepe van a szülés menetében: ocsmány manipuláció. Fájdalom, mint a többi: ha lehet, le kell győzni..és lehet. Mi a fészkes fenének kínoznád magadat, ha létezik már az EDA (amit, nagyon helyesen, már igénybe is vettél.) Nem kell neked "bizonyítani" semmit, senkinek, X óra idegölő vajúdással. Kérd most is az EDÁ-t.
2012. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Szégyen???


Én az elsőt is EDÁval tervezem. Akkor nagyon el kell bújnom! :))


38 hetes km

2012. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha a babámnak és nekem úgy lenne a legjobb, hogy banánszoknyában táncolva vajúdjak, akkor úgy csinálnám és nem érdekelne senki véleménye!
2012. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Én is EDA-val szultem, igy terveztem. Volt alkalmam megtapasztalni a fajasokat elotte, azt hittem, mentem lekapom az osszes csempet a falrol, kisebbfajta panikrohamom is lett.

Senki nem kap azert kituntetest, amiert fajdalomcsillapito nelkul szul, sot a fogorvosnal is kerek szurit es ha faj a fejem, akkor is beveszek fajdalomcsillapitot. Ahol szultem, ott az osszes gyerekes szuleszno EDA-val szult...

2012. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem csak az a szégyen, hogy sok anyukában keltenek szégyenérzetet egyesek. Egy csomó minden miatt szégyenkezni "kell", mert ha császároztak szégyen, ha edát kaptál szégyen, ha tápszerezel szégyen, ha sokáig szoptatsz szégyen...

De most komolyan? Miért lenne bármi is szégyen, ha a babádat szereted és megteszel érte mindent, ami tőled telhető? Pont nem vagyunk egyformák (szerencsére), és elég széles palettán szülünk, érzünk fájdalmat, éljük meg az anyaságot, így senkinek nincs joga ítélkezni bárki felett.

A szégyen nem az EDÁ-nál kezdődik, ne aggódj! Felejtsd is el ezt!

2012. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!