Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a szüléstöl. Ismerösö...

Rettegek a szüléstöl. Ismerösök terjesztettték ogy igy szét szakadok ellül meg ugy. Össze vossza . Meg h sokáig varnak meg szétvágnak a gátnál ez brutálisan hangzik?

Figyelt kérdés

2012. máj. 3. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább hülyén hangzik.

Egyrészt egyáltalán nem biztos, hogy szakadsz, de ha elő is fordul, akkor is legfeljebb hosszabb ideig gyógyulsz, de akkor ott nem ez lesz a legfontosabb.

A gátmetszés nem kötelező, ha olyanok az adottságaid, és jó a szülésznő, szülhetsz gátvédelemmel is. Ha mégsem, akkor sem kell feltétlenül óriási gátmetszés, és nem is feltétlenül varrnak órákig. Ezen felesleges előre parázni, de megnyugtatásul beszélj a dokiddal, majd ő elmondja, mire számíthatsz. Csak nyugi.

2012. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az ismerőseid idióták.
2012. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
az abaj hogy ha rettegsz akkor mind be fog következni amitől félsz, nyugodj meg és olvass a kismama online oldalán szülés történeteket, de nagyon fiatal lehetsz hogyha ennyire hiszel az ismerősöknek
2012. máj. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem dühít, mikor az agynélküli ismerősök szegény kismamát beparáztatják.

Jól szájba kéne vágni az ilyeneket.

2012. máj. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sok eszük van, hogy szülés előtt ezzel tömik a fejed!!!

Én kétszer szültem. Az első babàmnál volt ugyan gátmetszés, de nem volt nagy. 3 öltés az egész. A babám a fejecskéje mellett tartotta a kezét, így azt hitték szanaszét szakadt belül. Semmi nem lett, még így sem! Szóval nem törvényszerű!

A második babám pedig gátvédelmel született, semmi vágás, semmi szakadás.

Ne izgulj, csak pozitívan! Sok boldogságot a babához! :-)

2012. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok sok csúnya dolog van a szülésben, és nem egy leányálom.

Igen sajna repedhet is a szülő nő, mert olyan a teste, nagy a baba... De a doki, ha nem egy henteshez mész szépen rendbe teszi, metszik a gátat, szintén ha jó a doki-szülésznő páros, és tényleg nem henteshez jársz, akkor akkora se lesz, mint egy hangya töke.(gátvédelem)

Igen sokáig varrnak(nekem volt vagy 4öltésnyi, de mint a matyóhímzést úgy varrta a dokim, egy félnapnak éreztem, mára semmi sem látszik belőle, nem is volt vészes a lábadozás egy hét után varratszedés is volt, szó szerint futkároztam) ha jól akarják megcsinálni.


De hála az égnek, sokkal kevesebben repednek szakadnak mint akiknek semmi bajuk a szülés miatt. Ne vonzd be magadnak.


Üdv 2gyerekes

2012. máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
44%

Nem varrnak sokáig, ettől ne félj, kapsz érzéstelenítőt, attól nem érzed sem a varrást, sem a vágást! Legalábbis én nem éreztem! Persze ennek is van egy story-ja, még vágás előtt kapsz injekciót, na mikor én megláttam a szülésznő kezében azt a kb 20-30 cm-es injekciós tűt, amivel közelített felém, azt mondtam a páromnak, hogy ennyi volt, végem van, egyenesen sokk ért, ezt nem kellett volna meglátnom, mert majdnem elájultam! Egyébként akkor már annyira erős a fájdalom a hasadban, hogy nem érzed az injekciót, tehát csak a látványa szörnyű! Maga a szülés az brutális, ahogy te is írtad, én szó szerint azt hittem meghalok a szülőágyon! Nekem rettenetesen fájt, du-tán fél 4-kor indították meg a szülést, és este fél 10-kor lett meg a pici, gondolhatod.....

6 órát szenvedtem, vergődtem, a végén már nagyon el voltam fáradva...

De persze minden szenvedést megért a végén az a pici babó, akit a kezembe adtak! Az egy csodálatos pillanat volt az életemben, szinte el is felejtettem azt a sok szenvedést amit előtte pár perccel éltem át, csodálatos élmény volt először a kezemben tartani a kisfiamat!

Nem mondom, hogy kellemes élmény lesz a szülés, nem akarok hazudozni, remélem te nem szenvedsz annyit mint én, a rémhírekről meg annyit, hogy mindennek van valami alapja! Még mindig jobb, ha az ismerőseid elmondják az élményeiket, és tényleg lelkileg felkészülsz rá, ha lehet, mintha azt mondaná mindenki, hogy semmiség, és nem tudnál semmit az egészről!

Mi már a második babánkat tervezzük, de én biztosan császárral fogom megszülni, nem élem át ezt a fájdalmat még egyszer!

Sok sikert!

2012. máj. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!!!A szülés nem valami kellemes dolog, de nem is olyan szörnyű!Ne aggódj, nem fogják megvárni hogy repedj. Ha nagyobb a baba előbb fog a doktor gátmetszést végezni, amit én személy szerint észre sem vettem. Gyógyulni a seb, elég hamar gyógyult, egyáltalán nem volt olyan brutális!!!
2012. máj. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
jajjj köszönöm szépen csajok!!!! NAGYN RENDESEK vagytok:)) 22-éves vagyok.Első babám lenne.még az elején vagyok 5 hetes.Demár kivagyok..habár most jobbb.Érzéstelenitést nemkérek azt mondják az is eléggé fáj.De olyan gázt szivnák...esetleg más érzéstelnitő léteszik? puszzii és kellemes babavárást:))
2012. máj. 4. 07:03
 10/14 anonim ***** válasza:

Még tényleg nagyon ráérsz :)


Pontosan EDA-val nem fáj annyira, én nem zárom ki a lehetőségét, hogy kérjem, nem tudhatom, hogy ott és akkor hogyan élem meg a fájdalmat, de jó a tudat, hogy van rá lehetőség. Itt a gázt nem szeretik, mert csak addig van hatása ameddig szívod és a végén már nem szívhatod, mert nem azt csinálod, amit a szülésznő meg a doki mond, mert e vagy kábulva.... Az EDA-tól a tudatod teljesen tiszta marad, csak a fájdalmat csökkenti, de meg nem szünteti. Szerintem inkább olvass utána ezeknek rendesen, ne az ismerősök rémtörténeteit hallgasd. Ha ennyire félsz, akkor viszont tényleg jól válassz dokit és szülésznőt!

32 hetes kismama

2012. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!