Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit kell "számolni" egy...

Mennyit kell "számolni" egy szülésre? Érdemes/kell szülésznőt is fogadni? Muszáj hogy legyen 'orvosom', vagy ha bemegyek mikor kell, akkor az ügyeletessel szülök?

Figyelt kérdés

még csak gondolkodunk a babán, de nem tudom, hogy mégis körülbelül mennyibe kerülne egy szülés...van különbség a császár és a rendes közt?

A vizsgálatoknak meg van szabva az ára, vagy csak úgy adtok? Azt is lehet, hogy vizsgálatokon meg semmikor nem adok, csak szülés után egy nagyobb összeget (ha ugyan az lesz az orvos végig)


A szülésznőnek mi a feladata? Mire jó? Érdemes fogadni? MIt csinál tulajdonképpen? Neki mennyi pénzt kell adni??


H pl. eljárok vizsgálatra egy dokihoz, de szülni csak bemegyek egy kórházba, akkor mondhatom, hogy nincs orvosom, és akkor jön az ügyeletes?


Érdemes orvost fogadni?


2012. máj. 5. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más lesz a véleménye.


Ami tény, hogy a szülésnél a szülésznőnek van nagyobb szerepe, az orvos csak asszisztál, míg ki nem bújik a baba.

Ugyanakkor a terhességet az orvosoddal csinálod végig és az viszont nem mindegy, hogy mennyire felelősségteljes a 9 hónap alatt.


Én csak orvost fogadtam, mert nem volt többre pénzem, számomra a terhességi biztonságérzetem nagyon fontos volt.

Viszont ha tehetném, akkor szülésznőt is fogadnék, mert sok számít attól, hogy az milyen.


A tarifák nullától a csillagos égig terjednek. Van, akinek van egy fix kért összege. Van, aki vizsgálatonként kér. Van, aki semmit. Hallottam olyanokról, és ezt manapság elég sűrűn, hogy a szülés ára a magánrendelés egy vizsgálati díjának a tízszerese.

Tehát kb akkor a szülész 100ezer. Szülésznőknek meg 30-50 ezret szoktak írni a kismamák.

2012. máj. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim 7 ezret kért alkalmanként, szülésért 80-at kapott!
2012. máj. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nincs fogadott orvosom se szülésznőm. Én úgy gondolom ez a dolguk és mivel fizetem a tb-t nem fizetek külön ilyenekre. Azt a majd 200 ezer Ft-ot inkább a babára költöm mint orvosra. Eddig semmi gondom nem volt, hogy nincs fogadott orvosom rendesen vizsgálnak, ha kérdezek válaszolnak.

A szülésznő feladata végig kisérni a szülés folyamatát levezetni azt, bár az orvos is jelen van, ha bármi gond adodna.

Amikor eljön az idő mindenképp megvizsgál majd vagy a fogadott orvosod ha bemegy vagy hívják az ügyeletest.

28hkm

2012. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyban szül attól, hogy hol szülsz. Pesten sokkal drágább minden. Én főorvosnál szülök, aki alkalmanként 6000-et kér (ha kenetet, rákszűrést vesz, akkor 7000-et), nem mondja meg mennyit kér a szülésért, annyit adsz amennyit bírsz. Fogadtam szülésznőt, ami nagyon hasznos, hiszen a 36. héttől minden intéz. Sehol nem kell várakoznom, NST,vérvétel , UH-k gyorsan mennek. Neki 20000-et adunk, mert annyit szokás. Az biztos, hogy szülésznő segít a legtöbbet a szülésnél.

38hkm

2012. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy vidéki kórházban szülök.
2012. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az teljesen egyénfüggő dolog.

Én csak a magam "helyzetét+ írom le.

Én direkt nem akartam magándokit, sztk-bamnetem. Úgy voltam vele, a vizsgálatokat neki is kötelező elvégeznie. jó, volt hogy 1,5 órát is ott vártam, meg elküldött máshova uh-ra, de kibírható. Ez a doki (mint egyébként sokan) máshol is "rendel" (kórház), hát oda mentem szülni. Ügyeletesnél mindkétszer. Hozzáteszem -szerintem- nagyon nagy szerencsém volt, mert az első babával jó dokit fogtam ki, a 2-nál meg szuper szülésznőt.

Sokan nagyon "megbíznak" az orvosukban, és magánrendelésre járnak, ezzel sincsen semmi gond, de én szerintem szülésznőt még mindig érdemesebb fogadni (ha lehet), mert a "munka" nagy része a kismamán kívül az övé.Akinek meg elég pénze van, fogadhat dokit is meg szülésznőt is.

Árakról nem tudok írni, mert nem értek egyet azzal, hogy a dokik -bár jobb körülmények vannak egy magánrendelésen, az tény- de havonta 6-10.000 forintot kérnek el a kismamáktól. (De hangsúlyozom mégegyszer, semmi bajom azokkal, akik magánrendelésre járnak!!)

2012. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az orvosom alkalmanként a vizsgálatoknál 5000Ft-ot kért, a szülésért azt mondta, amennyit gondolunk. Végül csak akkorra ért be, amikor már a gyerkőc kibújt. A kedvességéért a 6 hetes kontrollon kapott 15 ezret.

A szülésznő nagyon kedves volt, a doki ajánlotta, hogy őt válasszuk, 32 hetesen "fogadtuk" fel. Ő is azt mondta, annyit adjunk, amennyit gondolunk. Nem tudom, mi lett volna velem a segítsége nélkül. A kórházban, ahol szültünk, hallottuk, hogy 20-30 ezret szoktak adni a szülésznőknek, ő 40-et kapott.

2012. máj. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem van fogadott dokim és szülésznőm is, akit a doki ajánlott. Ő is megmondta, hogy a "végén" lesz csak ott, az ügyeletes is akkor hívja őt be, ha 2 ujjnyira kifejtett méhszáj van. A szülésznő végig veled van, mi úgy beszéltük meg, ha elkezdődik vele tartsam telefonon a kapcsolatot és együtt megyünk be. Nekem ez megnyugtató, ráadásul, ahogy már előttem is írták a 36. héttől intézi a dolgokat, és amíg a kórházban vagyok, addig is segít.

Magándokim havonta 8000, szülésre nem mond konkrét összeget. Nekem nem problémamentes a terhességem, úgyhogy nekem "minden" pénzt megér, hogy rendben legyünk. Ha minden ok, akkor az szerencse, sajna nálunk az elej elég problémás volt, nem tudom, az sztk-ban hogy kezeltek volna, korábban 1*1 jártam ott, de nekem nem jött be.


A magándokiknak megvan a tarifája, ami kint van a rendelőben és számlát is kapsz. A vizsgálatokat alkalmanként ki kell fizetni, szerintem a végén egy összegben az nem működik.

A szülésznő, ha fogadott, végig csak veled van és az első perctől neked segít. Ha nincs fogadott, akkor a többi kismamával is kell foglalkoznia.

Nekem első baba, úgy gondolom, hogy a férjemre lelkileg, rá szakmailag számíthatok.

Én nem csinálnám másképp, remélem a szülés után sem gondolom másképp.

32 hetes kismama

2012. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én vidéken szültem, a dokinál egy magánrendelés 10.000.- Ft a szülésre 80.000.-et adtunk neki. Volt szülésznőm is, akit már régóta ismerek, neki 20e ft-ot adtunk. Nekem elég komplikált volt a terhességem és a szülésnél is voltak komoly komplikációk, de hála a dokinak végül minden ok lett. Így nekem megérte bőven azt a 80e-et. Nem vagyok benne biztos, hogy ha ügyeletes orvosnál kell sürgősen császározni, akkor megmaradt volna a méhem.
2012. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!