Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés fogadott orvossal vagy...

Szülés fogadott orvossal vagy ügyeletessel?

Figyelt kérdés
Érveket ellenérveket várok, én nem tudom eldönteni.

2012. ápr. 9. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ szerintem.

Hányadik baba, van-e valamilyen "nehéz előtörténet".


Terhesgondozásra magán vagy választott orvoshoz jársz.


Választasz-e kórházat?


Sok esetben a választott szülésznő + ügyeletes doki is ok.


De itt tényleg aszerint kell mérlegelni, hogy milyenek a körülmények, és persze a lehetőségek...

2012. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem volt fogadott orvosom, és ezután is biztos lesz. Komplikáció volt szülés után és fogadott orvos nélkül nem tudom hol lennék most. Mellettem aki szült annak nem volt orvosa, hát úgy is bántak vele. A te döntésed, de bármikor lehet probléma. 9 hós kislány anyukája
2012. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kórháza is válogatja...

Nekem fogadott szülésznőm volt, és nem rajta múlott, hogy a végén császárral lett meg kisfiam. A műtétet az ügyeletes doki végezte el, aki nagyszerű szakember, és hogy a tőlünk kapott 20ezernek köszönhető-e vagy sem, azt nem tudom, de többször bejött hozzám megnézni engem, rákérdezett a fogamzásgátlásra, a szoptatásra, hogy minden rendben van-e, ő szedte ki a varratokat, szóval teljesen elégedett voltam vele.

2012. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott orvosom és nagy biztonságot adott nekem, hogy őt ismerem, ő ismer engem, hogy a terhesség alatt bármikor kétségem volt, megkereshettem. Én biztos, hogy soha nem mertem volna csak úgy a "látatlanba" szülni menni, hogy azt sem tudom, ki fog majd vizsgálni, ki fogja a szülést levezetni, vajon jó szakember-e, vajon lelkiismeretes, vagy éppen ahogy esik úgy puffan. DE. A barátnőm mindkétszer ügyeletes orvosnál szült és nagyon elégedett volt mindennel. Nekem nagyon fontos a bizalom és az, hogy tudom, ki és mi vár rám a nagy napon :)
2012. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia,

nekem volt választott orvosom, a terhesség vége felé gondolkodtam rajta, h kell-e egyáltalán. Aztán amikor eljött a szülés, egyértelmű lett a válasz: igen. Mivel a babám feje nem volt beékelődve (nagy baba)sokáig hezitáltak, h császár legyen-e vagy se. A fgadott orvosom minden információt megosztott velem, bevonta az ügyeletes orvost is (aki egyébként a kitolási szakasznál ott volt, és nyomta a pocakom), és így simán lement minden. Bár tényleg nehéz volt megszülni, örülök, h nem lett császár. Szerintem más már megcsászározott volna rég. Arról nem is beszélve, hogy a sebeimet rendszeresen ápolta a korházban. Végül pedig jó volt a tudat, h valaki foglalkozik velem. Nekem legközelebb is lesz orvosom.

2012. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Ügyeletes orvos: az indok pedig nagyon egyszerű, nem vagyunk gazdagok és nem tudunk kifizetni 50-100 ezret egy orvosra! Ebből a pénzből megveszek a babának mindent és inkább rá költöm.
2012. ápr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt orvosom és lesz is. Komplikációmentes, gyors szülésem volt, akár az ügyeletesnél is szülhettem volna. De! Éppen amiatt, hogy maximálisan megbíztam az orvosomban egy percig sem féltem a szüléstől, nyugodt voltam én is, a doki poénkodott, megnyugtatott. Pedig első baba volt. Ha nem lett volna orvosom azon izguétam volna, hogy éppen ki lesz akkor ügyeletes és, hogy biztosan jó kezekbe kerülök-e. És nem mindegy, hogy szenvedsz egy napon át vagy esetleg burkot repesztenek, hogy szónak hozzád stb... Amikor még előnyét láttam a fogadott orvosnak akkor volt, amikor 26.hetesen görcsöltem és bent voltam 2 éjszakát. Mindenhová telefonálgatott, hogy az ő kismamája vagyok és így mondanom sem kell, hogy a legjobb bánásmódot kaptam.
2012. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt orvosom és ez határtalan biztonságot adott! DE ez függ attól, ki az a bizonyos orvos....hallottam már rengeteg olyanról, aki nagy nevű, elismert szakember, de mégis csak a kitolási szakaszban volt bent a szülésnél, akkor, amikor már a kezébe pottyant a baba......ezek a Kismamák általában nem is szívesen honorálják az ilyet, de ha már őt választották.....!! Nos, szerencsére az én orvosom nem ilyen, ő az első perctől az utolsóig ott volt, sőt még beült velünk a megfigyelőszobába is, beszélgetni, fotózkodni....stb. Ja, és még annyit, hogy az alatt a kilenc hónap alatt hozzászoksz egy adott orvoshoz, ha szerencséd van, megbízhatsz benne, akkor már nem szívesen engeded, hogy másik beleszóljon vagy éppen vizsgálgasson! Engem egyszer vizsgált egy másik orvos......nagyon rossz érzés volt! Lehet, hogy butaság, de még a férjem is megkérdezte, hogy akkor most neki engedjük, hogy vizsgáljon?? Ő is már megszokta a saját dokinkat, hogy szinte már természetes volt neki, hogy neki 'mutogatom' magam :) Egy szó, mint száz, szerintem válassz, DE légy körültekintő! :)
2012. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott orvosom, de nem tudott bejönni szüléskor, így az ügyeletesnél szültem. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, mert bár nem "tutujgattak" agyon, én jól éreztem magam "magányosan". Ráadásul koraszülés, császármetszés volt, tehát - ha úgy vesszük- nem egy sima ügy, mégis végig biztonságban éreztem magam. Mondjuk arra felkészültem lelkileg, hogy így kevesebb figyelmet fogok kapni, így nem csalódtam:)) Tehát - bár nem így terveztem- végül jól sült el hogy ügyeleten szültem.
2012. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!