Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha eléri valaki a 40. hetet...

Ha eléri valaki a 40. hetet terhességnél, és nincs se tágulás sem "olyan" fájdalom ami a szülést előzménye, akkor mindenkor és minden körülmények között befektetik a kórházba?

Figyelt kérdés
Pénteken töltöm a 40. hetet és még sehol semmi "jel". Számítsak rá hogy a hétvégét a kórházban töltöm majd?
2012. máj. 8. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy mindenhol így van, de ahol én szültem, ott minden 40. hetet betöltött, még nem szülő kismamát befektetnek. Mindenféle probléma nélkül is.
2012. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen... nekem pl azt mondták, ha esetleg nem indul be a szülés, 2 naponta kell mennem NST-re és ha 1 legkésőbb 1,5 hét múlva nem indul, beindítják.

De ez gondolom attól is függ, hogy éppen milyen helyzetben van a baba, stb...

Én derékfájással mentem be 5.-én a kh-ba délután 3 körül.

Hazaküldtek, h ebből ma még tuti nem lesz baba, mert nem vagyok kitágulva sem.

Hazamentem aztán este 6 kor elfolyt a magzatvizem :D

Vissza a khba.

6.-án hajnalban született végül meg a lányom :)


szóval ne aggódj, még bármi megtörténhet!


gyors és könnyű szülést kívánok!

2012. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. máj. 8. 17:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez kórházfüggő.

Felénk úgy működik,hogy a betöltött 40 hét után minden nap kell menni reggel NST-re és egyik nap UH van,másik nap amnioscopia.

2012. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy be KELL feküdnöd...tehát ha úgy érzed, akkor befeküdhetsz hétfőn is akár!

Amúgy meg hétvégén SEMMI sem történik a kórházban - tapasztalat- max mérik a vérnyomásodat, nézik a vizeletedet, ctg-t.

Én tuti még egyszer nem feküdnék be hétvégére, inkább otthon pihennék!

2012. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a betöltött 41. héttől kell befeküdni a kórházba, addig meg mindennap NST a 40. héttől.
2012. máj. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én már most is minden 2. nap járok Ctg-re, viszont Uh-s vizsgálatra csak hetente 2*. Akkor hétvégére inkább tényleg nem "szívesen" mennék be, mert igaz hogy mégha lenne is valami fájásom itthon könnyebb lesz átvészelni :) mindenkinek köszönöm a választ!
2012. máj. 9. 06:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 1 héttel túlhordtam, de egyszer sem mondta a dokim, hogy be kéne feküdnöm!Szóval szerintem nem!
2012. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az 5-össel értek egyet. Hétvégére be ne menj a kórházba. Nekem nem volt fogadott dokim, március 16-ra voltam kiírva (ugye az hosszú hétvége volt, és pénteki nap). A védőnőm azt mondta, hogy ha nem indul meg a szülés és nincs semmi gondom, panaszom, ráérek hétfőn bemenni a kórházba, úgyse foglalkoznának velem túlzottan.

Vasárnap délben kezdődtek a görcsök (anyósoméknál voltunk, annyi "előjelem" volt, hogy gyengének, erőtlennek éreztem magam míg sétáltunk fel hozzájuk, akkor még a melegre fogtam) és este 7 körül mentünk be a kórházba, 11 előtt született meg a Baba.

Könnyű szülést kívánok!

7 hetes Kisfiú anyukája

2012. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lenne annyi pénz a Földön, hogy befeküdjek. :) Teljesen abszurd, hogy problémamentes várandóssággal egy napot is ott tölts, ahelyett hogy otthon lennél kényelmesen. Szerintem ezen ne aggódj, amíg jól vagy addig pihenj otthon! Főleg, hogy hétvége jön. :-)
2012. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!