Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon kicsi a fájdalom...

Nagyon kicsi a fájdalom küszöböm, ha szólok a dokinak hogy epidurálist kérek akkor a szülésznőnek is szólnom kell vagy rajta lesz a kartonomon?

Figyelt kérdés
Esetleg ha császár lesz akkor ott mindenképpen azzal érzéstelenítenek?Jól tudom?

2012. máj. 12. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezen a kérdésen a szülőágyig nem is gondolkodtam, az orvos ajánlgatta.

De ha az orvossal megbeszéled előre, hogy mit szeretnél, akkor tőle kérdezd meg, hogy ezt meg kell-e beszélni a szülésznővel is. Bár én úgy tudom, epidurális érzéstelenítést amúgy is csak az orvos végezhet.

2012. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem a szülés alapból más helyzet. Nekem is kicsi a fájdalom küszöböm, de eddig két babát szültem fájdalom csillapítás nélkül és remélem a napokban a harmadikat is.


Persze erős fájdalom, de nem olyan, mintha kalapáccsal rávernének e kezedre. Fokozatosan jön, és az ember benne van a folyamatban.


Mindenképp tájékozódj bővebben, mielőtt az EDA mellett döntesz, és annak rizikóiról.


Egyébként csak a vajúdás bizonyos szakaszában tudják beadni, ha azon túl vagytok, akkor már nem, mert a kitolásnál amúgy is csökkentik az adagot, ott "muszáj érezni".


A másik, meg hogy a helyi kórháznál érdeklődj, hogy mi a szokás, mert vannak helyek, ahol nem is lehet kérni, csak akkor adnak, ha ők szükségét látják.


A császár meg vagy érzéstelenítéssel vagy altatással megy, ezt is mérlegelik külön, helyzettől függhet.

2012. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én EDÁval szültem az elsőt és a másodikat is azzal szeretném nemsokára.

Én az ÁEK-ben szültem, a dokimnak mondtam és tudott róla, de nem ő adja be, hanem mindig aneszteziológus orvos. Van olyan kórház ahol viszont hiába kérnéd, nem adnak, szóval erről a szülészeten kell tájékozódni.

A második válaszadó jól írta, a szülés bizonyos fázisában (vajúdás) lehet beadni, ha már nagyon ki vagy tágulva már nem. Viszont a kitolási szakaszra már nem adnak, érezni kell a fájásokat és neked kell szülnöd.

De én csak ajánlani tudom, mert a vajúdás alatt nagyon jó. Elmúltak a fájásaim és úgy tágultam órákon át, hogy nem szenvedtem semmit.

Aztán a szülés után is kaptam (a gerincből kilógott egy cső és azon adagolják ha kell, amúgy az egész egyáltalán nem fáj, nem is lehet érezni amikor hátbaszúrnak)amikor varrtak.

A császárosok nálunk spinális érzéstelenítést kapnak, az mélyebbre megy, mint az epidurális, teljesen lebénít deréktől, az EDA nem. Valahol viszont császár alatt altatnak, ez is kórházfüggő.

32+2

2012. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
EDAhoz friss vérvétel kell !!! 2 héten belüli
2012. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kiki01 ***** válasza:
Szerintem csak akkor szólj nekik ha már tényleg nem bírod ki anélkül, előre felesleges eldönteni, mert nem tudod hogy lesz-e rá szükséged meg időd egyáltalán. A vajúdás alatt valszeg csak a szülésznő lesz veled, neki szólj, ő meg hívja az anesztest. Én is igénybe vettem, nem volt rossz mert puhul tőle a máhszáj, de a babám több hétig álomszuszék volt tőle. Ha ezt előre tudtam volna, lehet hogy nem kértem volna. Szóval tényleg tájékozódj alaposan!
2012. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!