Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A máv korházban szültetek...

A máv korházban szültetek Szigeti Katalin doktornőnél? Véleményeket szeretnék bármilyent. Mennyit szokott kérni egy szülésnél?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én terhességem elején jártam hozzá(kb 1éve),de voltak problémák már akkor is,ami miatt más kórházba is mentem(terhességi gondok erről nem ő tehetett,de nem tudott tanácsot adni)


Mennyi idős terhes vagy?

Lehet jobb lenne mást keresned ha még van rá időd.



Barátnőm ott szült,minden rendben volt,60ezret kapott.


Sajnos császárosoktól hallottam róla rosszat.

2009. jún. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Helló! Én februárban szültem nála,végig hozzájártam terhesgondozásra és szerintem egy nagyon aranyos kedves doktornő.Én alegelején megkérdeztem tőle hogy ez most megy tb-re vagy nem.Mert én több fele érdeklődtem és szinte mindenkinek csak magánrendelése voltirreális összegekért.Ő akkor azt mondta hogy természetesen (NINCS IS magánrendelése még neki)úgy hogy tőlünk ajándékot kapott,és meglátásom szerint nem egy pénzhajhász,hanem szereti is amit csinál.Ahogy telefonáltunk neki mikor indultunk szülni rögtön bejött,és nagyon aranyos kedves volt végig szülés alatt is.Hozzáteszem könnyű szülésem volt 1,5 óra alatt megvolt a babó úgy hogy nekem még fájdalom csillapitóra se volt időm oly gyorsan jött a baba szerencsére.Én tényleg csak jót tudok róla mondani.
2009. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sziasztok.én nemsokára fogok menni hozzá magánrendelésre mert az én dokim elment külföldre és ő jött a helyébe.a pénzt csak azért kérdem mert most már mindjárt a 30 ik hétben járok és nem tudom mennyit szokás adni ilyenkor főleg hogy nem állunk túl fényesen anyagilag.de köszi.
2009. jún. 26. 14:49
 4/4 Láng-Szabó Barbara válasza:

Szia!


Mindenkit lebeszélek a Szigeti Katalinnal való szülésről. Én a Szent Imrében szültem nála. Most postázam a panaszlevelemet a kórháznak. mert olyan brutálisan, megalázó módon és méltatlanul bánt velem, hogy még 3 hónap távlatából sem tudtam szó nélkül hagyni a történteket. Idézem a levelemet, ebben benne van pokoli szülésem teljes története:


Három hónap telt el Szigeti Katalin doktornő által vezetett szülésem óta, azonban, azóta sem tudtam teljesen feldolgozni azt a testi kínt és megaláztatást, amin keresztülmentem. Kérem, engedje meg, hogy röviden megosszam Önnel a történteket.

Január 31-én hajnali négy órakor érkeztem meg kórházukba, nyolc órás vajúdás után, szüléshez közeli állapotban, teljes nyugalomban, és bizalommal, hiszen mind választott orvosom, Szigeti Katalin doktornő, mind pedig bábám már vártak.

Egy rövid vizsgálat után Szigeti doktornő megállapította, hogy 2 órán belül meg lesz a baba. Rövid várakozás után a szülőszobába mentünk, ahol burokrepesztésre került sor. Ennek szükségességét a doktornő nem indokolta, de készségesen engedtem a beavatkozásnak, mert megbíztam a doktornőben. Ezt követően méhösszehúzódásaim teljesen megszűntek, így a doktornő oxytocin alkalmazását vélte szükségesnek. Bár szülésem menete egyértelműen elkanyarodni látszott a természetestől, nem tiltakoztam, hiszen bíztam benne, hogy legjobb tudása szerint jár el. Az oxytocin beadása után a doktornő úgy döntött, hogy megvizsgál. Amit azonban „vizsgálat”-nak nevezett nem volt más, mint a méhszáj erőszakos szétfeszítése, amire egyetlen szóval sem utalt. Az egész nyolc órás vajúdás fájdalmai eltörpültek a leírhatatlan fájdalom mellett, amit ezzel okozott. A fájdalom olyan elviselhetetlen volt, hogy önkéntelenül elugrottam a „vizsgálat” elől. A doktornő elkezdett velem kiabálni, és szemrehányásokat tenni, hogy nem vagyok együttműködő, pedig a babám veszélyben van, és azzal fenyegetett, hogy kiszíjaz a vizsgálószékhez, ha nem maradok egy helyben. Kisfiam ekkor már a szülőcsatornában volt és szívhangja gyengült. Éreztem, hogy az alkalmazott módszer, ami ekkora fájdalmat vált ki nem vezethet eredményre, de alávetettem magam másodszor is a „vizsgálatnak”, mert szerettem volna kisfiam születését segíteni. Azonban a második próbálkozás sem volt kíméletesebb. Üvöltve a fájdalomtól kínomban újra elugrottam a székről, és könyörögtem, hogy találjunk valami más megoldást, de a doktornő, miután közölte, idézem: „Bezzeg akkor szét tudta tenni a lábát, mikor a gyereke készült”- eltávozott a szülőszobából.

Ott maradtam testileg – lelkileg meggyötörve, megalázva, férjemmel és bábámmal, kisfiam halkuló szívhangját hallgatva. A nyugodt állapot, mellyel sikerült átadni magam a természet erejének a vajúdás során már a múlté volt, helyét átvette a teljes testi görcs, úrrá lett rajtam a bénító félelem…

Bábámnak szerencsére voltak humánusabb módszerei, mint a méhszáj feszegetése és egy Nospa injekcióval könnyített görcsbe feszült testemen.

Végül az ügyeletes orvos sietett segítségemre. Pillanatok alatt kimozdított a fent leírt teljes mélypontról, és jóra fordította már-már reménytelennek tűnő helyzetünket. Újra hinni kezdtem, hogy meg tudom szülni kisfiam, és hála Istennek tényleg sikerült. A szülés folyamán a gátmetszés mellet súlyos nagyajak haematoma is képződött rajtam, amikor Szigeti doktornő észlelte sérülésemet, engem hibáztatott ennek kialakulásáért. Idézem: „Ha nem ugrált volna, akkor ez nem történt volna meg…”


Egy történet hallatán az embert érhetik benyomások, vonhat le következtetéseket. Én saját történetemmel kapcsolatban ezt most nem teszem, inkább meghagyom e sorok olvasójának.

2012. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!