Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ hogy a baba császár...

Mitől függ hogy a baba császármetszéssel vagy természetes úton jön-e a világra?

Figyelt kérdés
A párom azt mondja hogy én biztos császáros leszek,mert sokat lustálkodok és elég soványka alkat vagyok és ezért nem lesz erőm megszülni a babát! Igaza lehet? 31.hetes 18 éves kismama
2008. ápr. 22. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Jaj de kedves... hát nem ettől függ. Császárt akkor csinálnak, ha a baba jelentősen nagyobb, mint a medence mérete (nem egyenlő a soványsággal), vagy ha bármi komplikáció adódik.
2008. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár,ez hülyeség!

A császáros okok:

-farfekvéses a baba

-rá van tekeredve a nyákára a köldökzsinór többször

-rossz a baba szívhangja(ez akár természetesen beindult szüléssel is előfordul,hogy közben leesik,és akkor visznek a műtőbe egyből)

-túlzottan elhúzódó vajúdás,és nem nagyon akar kibújni..tehát még nincs a szülőcsatornában,ilyenkor mind a baba,mind a mama kimerülnek,és nincs erejük megszülni/megszületni

-valamilyen betegsége az anyának indokolja

Amúgy ami esetleg befolyáslhatja a dolgot a császár javára,az a csípőszélesség.Hidd el,ott és akkor olyan energiákat tudsz majd előteremteni a szervezetedből,hogy azt sem tudtad,hogy van benned annyi.(Ez az adrenalin jótékony hatása.)Ne parázz rá,hogy tutira császár lesz,mert a gondolat teremtő erejű!A párodnak meg annyit,hogy bízzon a természetben,ugyanis nem volt hülye mikor a nőt kitalálta!

2008. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az előzőkkel egyet értek, bár annyit hozzá tennék, hogy bizonyos esetekben, mint pl. a farfekvés, túlhordás, stb., orvos függőa dolog. Az én dokim simán megugrotta a farfekvéses babávl való hüvelyi szülést.
2008. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagy hülyeség,hogy azért császároznak mert lusta vagy és nem lesz ezért erőd megszülni.És pl akinek egész terhesség alatt feküdni kell??Egyáltalán komoly ez a kérdés?
2012. máj. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom régi kérdés, de végül mi lett?
2023. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!