Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés során érdekelné...

Császármetszés során érdekelnének tapasztalatok az altatásos és a gerinces érzéstelenítéses műtétről. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Előnyök, hátrányok? Utána közérzet? Gerinces közben mit lehet érezni?

2012. máj. 16. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Két császárom volt, nem altattak egyiknél sem. nagyon rendes volt az anesztes doki mindkét alkalommal, mert végig beszélt hozzám. Mondta, hogy mi történik a függöny másik oldalán :) A kisfia/imat azonnal láttam, rögtön a kiemelés után :) az apukája elkísérte a mosdatásra és vizsgálatokra utána meg is kaphattam egy puszi erejéig, amikor pedig kitoltak az őrzőbe ott segítettek a szülésznők megszoptatni. Bár 6 órán át nem mozdíthattam a fejem, de gyorsan elrepült az idő. A hátránya (?) a második császárnál nagyon sokszor próbáltak megszúrni, mert nem akart sikerülni... de kitartó volt a doki is és én is tűrtem, csak hogy ébren maradhassak. Hát ez az egy nem volt kellemes érzés. Maximálisan pozitív élményeim voltak.
2012. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Egyszer olvastam egy ilyen kérdést pár hónapja. Akkor az derült ki, hogy a Kérdező nem Magyarországon él, mert nálunk ezt nem lehet szabadon választani, az orvos dönt aszerint, hogy melyik indokolt.

Te is külföldön élsz?

2012. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Az,hogy melyiket válaszd,függ a saját beállítottságodtól is.Én mindvégig a tudatomnál akartam maradni ezért vállaltam minden kényelmetlenséget,bár hozzáteszem nem programozott császár volt,hanem már tolófájásaim voltak,de a lányom fennt maradt nem jött le a csatornába,így nekem egy fájás közben szúrt a doki,nem éreztem semmit.Nem tudom milyen érzés készülni erre.(Én félek az altatástól).Nekem sem volt semmi probléma,a vérnyomásom kicsit leesett és végig beszélnem kellett,de valóban csodás volt rögtön látni a kicsi lányt.Odaadták apának,hogy puszilgassa helyettem is.:)

A második babámat már simán megtudtam szülni,de,ha úgy hozta volna a helyzet,akkor is gerincérzéstelenítést kértem volna.

2012. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A második válaszolónak még annyit,hogy biztos vagy te ebben?
2012. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

BIztos nem vagyok. De most azt gondolom, hogy lehet, hogy ez is úgy működik, mint az, hogy valaki "császárt választ", tehát ha jól "megtömöd az orvos zsebét", akkor esetleg választhatsz.

Én alapból úgy tudom, hogy gerincérzéstelenítés van, és ha az anya betegsége/állapota ezt nem teszi lehetővé, akkor altatás van.


Pl. nekem, ha császárom lesz, akkor csak altatásban, mert van egy olyan gerincbetegségem, ami miatt nem döfködhetnek a gerinc mellé.

2012. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kulfoldon szultem sugossegi csaszarral.

Seemit sem ereztem, a tut addig szurtak mig vajudtam de nagyon preciz volt az anesztes es orosz!!!! Imadtam o volt a legnormalisabb. Tole tudtam meg ha sikerult volna megszulnom is a kisfiam akkor sem sikerult volna mert a zsinor tul rovid volt mert a jo resze a nyaka korul tekergett. En kozel 2 napig vajudtam(onnantol mikor rajottem hogy 5-7 perceseim vannak szamolom) totalkar voltam. A megfigyeloben elektromos takarot adtak ram mert remegtem mint a nyarfalevel. Nem tudtam mennyi az ido, hanyadika van. A mutoben egy pillanatra lattam a kicsim orrlyukait kb es adtam neki az elso puszit. Nem emlekszem, hogy mikor hoztak szoptatni csak konyorogtem hagyjanak aludni mert csak arra emlekeztem, hogy penteken meg felkeltem de mar a sokadik este van es en meg nem aludtam...talan vasarnap vagy hetfo?! Nem volt erom fogni a Babamat es nem ertettem miert nem hagytak beken...Ma mar tudom persze, hogy azert mert a Kicsinek szopnia kellettt volna...

Beszeltem olyanokkal akik idore mentek csaszarra. Az o tortenetuk sokkal baratsagosabb mint az enyem. Ok meg tudtak fogni a Kicsijuket maguknal voltak....

B.nom az elsot altatasba "szulte" a tobbit ebren - 3 lurkoja van. Mondja azert jo ebren lenni mert az altatasban az anya szive ezzel a baba szive is lelassul. NAGYON gyorsnak kell lennie az orvosnak, minden perc- masodperc szamit.

2012. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia!!2 kislányom van,mindkettőt spinális gerincérzéstelenítéssel,császárral szültem.Az első rosszabb volt,többször szúrták meg a gerincem,nem sikerült túl jól az érzéstelenítés,de kibírható volt.A második most volt 2 hónapja,elsőre sikerült a szúrás,semmit nem éreztem,alig vártam,hogy láthassam a kislányomat.Mindkét esetben azonnal a kiemelés után megmutatták a picit,adhattam neki egy puszit,és vitték az élesztőbe rendbe tenni.Míg engem is összevarrtak,apának odaadták a kislányunkat.Ez szerintem mindenképpen előnye a dolognak,műtét után nem voltam kába,azonnal mellre tették a kislányomat.Ha altatásban csinálják,akkor mindez kimarad,mivel nem vagy ébren,illetve ha felébredsz,azonnal kell a fájdalomcsillapító,mert nem fokozatosan megy ki a gerincérzéstelenítés,és valljuk be őszintén,nekem pl. császár után néhány napig nagyon fájt a heg a hasamon.Én úgy tudom,csak komoly indok mellett altatnak,mert az altatógáz átjut a méhlepényen keresztül a babába,és ez okozhat adaptációs problémákat születés után a piciben.Én nem választhattam,azt tudom.Egyébként műtét alatt nem érzel fájdalmat,kis húzó érzés van,de egyáltalán nem fáj.Az anesztes is nagyon rendes volt,állandóan szóval tartott, a doki meg vicceket mesélt a másiknak:-)Könnyű szülést kívánok!!!
2012. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Először is a második válaszolónak írnám,hogy Baján már amikor sejthető volt hogy császár lesz,elküldtek altató orvoshoz és ő megkérdezte,hogy altatásba vagy gerincbe érzéstelenítésbe szeretném!!Egy fillért nem adtam senkinek!Pénteken született a fiam,előtte nap megmondták,hogy reggel megindítanak,lejött hozzám a műtős fiú/régi ismerős:)/és elmondta,hogy amíg altatásba végzett császármetszésnél az altató beadását követő 5 percen belül ki kell venniük a babát,addig a ger. érzéstelenítés közben akár egy cigire is kimehetnek!:) Na viccet félre téve,ha altatnak és felébredsz azonnal érzed a fájdalmat,amúgy meg 4 óra múlva kezd ki menni a hatása.Az biztos ha nem akarsz szörnyű fejfájást be kell tartani az elő írt fekvési időt!Nekem egyetlen negatívuma volt az egésznek,hogy a fiam még aznap átvitték a gyerekosztályra adaptációs zavar miatt/másik épületbe/ szombaton délután engedtek le az őrzőből az osztályra,addigra vége volt a látogatási időnek és kísérő nélkül nem engedték,hogy átmenjek a fiamhoz.Sejthetitek,hogy mennyire vártam a vasárnap 10 órát!!:)
2012. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Képzeld én meg Budapesten élek, és nekem azt mondta az orvosom, hogy az altatós orvos dönt ebben a kérdésben, a gerincleleteim alapján. És akit csak lehet, gerincérzéstelenítéssel császároznak, a többi meg az, amit már leírtam. (Köszi a lepontozást...) Egyébként azt is írtam, hogy biztosra nem tudom.

2012. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Engem Budapesten császároztak idén és nem igazán dönthettem hogy mit szeretnék...nekem azt mondták hogy a gerinces érzéstelenítés ha nem hat, vagy nem tudják beszúrni megfelelően, akkor altatnak.

Magáról a császárról sem túl sok jogom volt dönteni...


Én nem szerettem volna semmiféleképpen hogy altassanak, ezért az anesztesnek mondtam, hogy ügyes legyen :) Megdolgozott velem, mert gerinc ferdülésem van, éreztem is a szurikat, de nem volt vészes. Ami császár után jön (méhösszehúzó infúzió, stb.) szerintem százszor rosszabb, mint a szuri!

Még ha fájt is a szuri, nem éreztem semmit melltől lefele, és láthattam/hallhattam a kisfiamat és a férjemet is közben, ami nekem nagyon nagy biztonságérzetet nyújtott!

Sőt az, hogy közben odahozták 2 puszira sokkal közelebb hozta magát a szülés-élményt is, nem volt olyan érzésem, hogy csak egy operáció volt.


Utána nagyon furcsa, hogy nem érzed a lábadat, a hasadat, csak folyamatosan ahogy megy ki az érzéstelenítő.

A fekvés szerintem kibírható (mondom úgy, hogy 2 percig nem bírok megülni a hátsómon), de ha könnyíteni akarsz magadnak, akkor semmiféleképpen ne kérj egyágyas szobát, mert császár után egy szobatárs nagyon is "jól jön", sokat tud segíteni!

Engem az mondjuk jobban zavart,hogy már vattát köptem, és csak szép lassan, fokozatosan lehetett inni, meg hogy utána nem lehetett enni egyből csak joghurtot, pedig fel bírtam volna falni egy 3 fogásos menüt simán!


Nekem ami rossz volt, hogy kb. senki sem akarta megérteni, hogy fektetve nem jó szoptatni friss császáros sebbel, és mindenki azt akarta, hogy úgy szoptassak...

2012. máj. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!