Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik a 30-36. héten szültek?

Figyelt kérdés
Hogy éltétek meg? Mi lett a babátokkal? Később milyen fejlesztésre volt szüksége?

2012. máj. 17. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 34 hétre szültem császárral,mert a fiam nyaka ill. válla köré volt tekeredve a köldökzsinór,3-mas érettségű volt a méhlepényem és ráadásul a magzatvizem is elfolyt...

Alacsony súllyal 1930g-mal és 43 cm-rel született a kisfiam.

3 hétig a koraosztályon voltam vele.

Már lassan 6 hónapos,6200g,forogni még nem forog (sajnos),de nagyon ügyes,mosolygós baba,aki nagyon igyekszik,ezért nagyon büszke vagyok rá.

Van egyébként vesetágulata,de ez már méhen belül alakult ki,tehát nem a koraszüléshez köthető.

Emiatt 2 havonta ultrahangra járunk és a koraszülött gondozóba.

Egyenlőre még meg vannak elégedve vele és természetesen én is :)

2012. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elsőtől kérdezném,hogy nem ajánlottak semmilyen "kezelést" a babádnak?
2012. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a 35. héten szültem, sürgősségi császárral, amit elég rosszul éltem meg, mivel az első fiam simán született. A baba 2230 grammal született, tegnapelőtt jöttünk meg a kórházból négy hét után, mert az egyik eredménye nem volt jó és azt vizsgálgatták. Fejlesztésről egyelőre nem tudok nyilatkozni, remélem nem lesz szükség rá.
2012. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a 36. Héten szültem,fertőzés miatt megrepedt a burok. Sajnos nem tágultam,ezért vákum lett a vége. Amikor kihúzták újra kellett éleszteni. Ezt még a szülőágyon megtudtam és varrás után úgy pattantam fel,mintha nem is vajúdtam volna 9 órán át. 6 órát oxigénen volt. Az apgar értéke a 6-ot sem érte el. Mikor megláttam becsövezve,azt hittem vége az életemnek. Hála Istennek 3 nap után haza jöhettünk.:-)) 1 éves koráig gyógytornász járt hozzá,mert nyakmerevséggel születtet,meg enyhe arc asszimetriával. Ennek 18 hónapja. Egészséges, okos,tökéletes kislány lett!:-) Az arcán,nyakán már semmi nem látszik.
2012. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Otthon elvégzendő tornákat ajánlottak,amit szorgalmasan csinálgatunk is:)

Szerencsére nincs különösebb gond vele,sem gyógytornászra,sem Dévény-módszerre nincs szükségünk még,remélem már nem is lesz.

Bár jövőhét pénteken kell újra vinnem uh-ra és a koraszülött gondozásra,meglátjuk,hogy akkor hogy lesznek vele megelégedve.

Enyhe nyaki hipertóniája volt első hónapokba,de már azt is "kinőttük",megerősödött a nyaka és szépen emelgeti és próbálja tartani a fejecskéjét.

2012. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam a 35. héten született 2400 grammal és 44 cm-el. Sürgősségi császárom volt, mivel elkezdett leválni a placenta. Egyfelől nagy kő esett le a szívemről, mert semmi baja nem volt és mert a 27. héttől jóslóim voltak és 1111 volt a méhszájértékem. Szóval örültem is, hogy eddig kihúztuk, másfelől nem császárral szerettem volna szülni. És ami nagyon rossz volt, hogy én a 3. feküdtem a császár miatt 1 napig, a fiam meg a másodikon volt a PIC-en. Csak képen láttam, amit apa küldött...

3 napig volt inkubátorban és 10 napig kapott antibiotikumot, mert volt egy kis magzatvíz a tüdejében.

Hétfőn lesz egy éves, 8,5 kg, kúszik, mászik, feláll, kapaszkodva lépeget. Értelmi fejlődésében szerintem semmi lemaradása nincs. Járunk vele gyógytornára, mert 6 hónaposan még nem akart nagyon forogni, de a neurológus szerint semmi szervi baja nem volt.

2012. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a 34. héten szültem burokrepedés miatt.

Úgy ért, mint derült égből a villámcsapás. Fiam 2880 grammal és 50 cmrel született. Mikor megtudtam, hogy sajnos koraszülés lesz a vége, egyedül azért nem estem kétségbe, mert van 2 ismerősöm is, aki ennél korábban szült és egyik gyereken sem látszik semmi, nincs semmi bajuk, gyönyörűek. (Most 3 és 5 évesek.

Egy hétig volt inkubátorban, ami zárt volt és csak egy ablakocskán keresztül tudtam megsimogatni. Elkezdtem fejni a tejet és vittem Neki minden látogatás alkalmával. A második hetet nyitott inkubátorban töltötte, amikor már ki lehetett venni, pelenkázni lehetett, meg megetetni. Utána már mehettünk is haza. Most 11 hónapos de már utolérte a kortársait, jelenleg kapaszkodva "rohangál" a bútorokba kapaszkodva.

Szerencsére hála a fejlett orvostudománynak és a szakembereknek, ma már a huszonvalahányadik hétre és egészen kis súllyal született gyerkőcöket is sikerül megmenteni.

2012. máj. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!