Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, akik természetes...

Anyukák, akik természetes úton szültek! Ami szülés után van, az valóban jobban fáj, mint maga a szülés?

Figyelt kérdés
Úgy értem a közvetlen utána levő vizsgálat, "takarítás", összevarrás stb.
2011. aug. 15. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

gátat vágtak, lidokaint kaptam, nem éreztem semmi fájdalmat.

Utána a méh visszahúzódása a többségnek nagyon fájdalmas, főleg, mikor szopik a baba. Nekem az sem fájt igazán, pláne nem néhány napnál tovább.

A szülésem sokkal fájdalmasabb volt.

2011. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem, a varratszedés sem volt gond. Bár a második szülés után a méhösszehúzódások szoptatáskor nem volt egy nagy élmény...
2011. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

nem, csak más :-)

de olyankor már semmi sem számít, minden rosszat elfelejtesz, annyira örülsz a babának

2011. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem a vajúdás ezerszer jobban fájt! A szülés maga az 20 perc volt, és annyira nem is fájt. Szakadtam, vágtak, varrtak. Túl lehetett élni. Pedig kapartak is, mert töredezett volt a méhlepényem. Kaptam érzéstelenítőt. Jó, nem mondom, hogy jó volt, de nem volt vészes.
2011. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
nekem a varrás nagyon fájt...
2011. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdés egyébként azért merült fel bennem, mert ahány szülést láttam eddig, az anyukák majdnem mindig jobban nyögtek és szívták a fogukat utána vagy éppen gátmetszés pillanatában, mint közvetlen szülés közben.
2011. aug. 15. 17:45
 7/18 anonim ***** válasza:

Én epidurális érzéstelenítővel szültem, így a vajúdás abszolút nem fájt, a kitolás is meg volt 20 perc alatt. A gátmetszést nem is éreztem, csak onnan tudtam, hogy vág a doki, mert előtte mondta, hogy muszáj lesz vágni!

A varrás nekem jobban fájt, arra még kaptam egy adag EDA-t, de már semmit sem ért. Na én ott csillagokat láttam, de szerencsére gyorsan végzett a doki!

2011. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam eda-t, csak érzéstelenítőt vágás előtt, és varrás előtt, semmit nem éreztem, abszolút nem fájt. És a sebem se, inkább érzékeny volt.
2011. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2x szültem,az elsőnél semmi fájdalmam nem volt szülés után,a másodiknál nem hatott a lidokain a gátvarrásnál,az volt nagyon rossz,és az utófájások voltak kemények.
2011. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát baromira kellemetlen. Fájt már szex, mert heves volt a partner? Én ahhoz tudnám hasonlítani.

Bevallom magamban százszor elküldtem a férjem a fenébe mindkétszer, mert kitett a "takarításnak".

Inkább 4vajúdás, mint egy rendbetétel, pedig pár perc alatt alaposan megcsinálták a dokik nekem, mind a varrást, mind a betapintást.

2011. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!