Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a legkorábbi idő (hány...

Mi a legkorábbi idő (hány hetes terhesen) amikor van esély arra, hogy a koraszülött baba életben marad? Azok az anyukák, akik korán szültek és életben maradt a babájuk, hány hetesen szültek?

Figyelt kérdés

2011. dec. 28. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ismerősöm anyuja 24 hetesen szült egy 400grammos babát. Életben maradt a baba,ma már egy 26éves nagyfiú:D 3hóig kh.ban volt de ma már minden oké velük.
2011. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja és 9hóig szopizott utána!!!! Úgy hogy szülés után tejapasztó gyógyszert kapott,de ő kidobta a kukába.
2011. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon meghatott, az ismerosod anyuja igazan szerencses!

Ugy tudom a 24 hetnel idosebb magzatok elvileg eletben maradhatnak, am csak kis szazalekuk nem lesz angyalka. Remelem nalad nem eselyes a koraszules, csak erdeklodsz.

2011. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Apuka nagyon nem akarja a gyereket, és ez sajnos eléggé stresszel. A sok idegeskedéstől elég gyakran fáj az alhasam, illetve derekam is fáj úgy tudom az is utalhat a rizikóra sajnos. Időnként beparázok ezek miatt, és azon imádkozom, nehogy szegénykém úgy érezze a végén, hogy "csak a gond van vele" és nem kell, és a végén angyalka szárnyakra kapjon. Most vagyok 18 hetes, és szeretném persze, ha minél tovább bent maradna. Na persze egészséges kereteken belüli "inél tovább"...
2011. dec. 28. 21:55
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
20. héttől életben maradhatnak, de inkább a 30. héttől. Nekem a babám szerencsére csak 1 hónappal jött korábban.:)
2011. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

szia

a sógornőm 26 hetesen szült, 1100 gr volt a baba. Szerencsés volt, mert a magzatviz elfolyása után, vissza tudták tartani 2 napig a szülést, és közben tüdőérlelő szteroidot kapott az anya, ezért a baba tudott lélegezni, nem kellett gépre kötni. Nem kapott el semmiféle fertőzést, és 2 hónapnyi inkubátor után, és 1 hónap kórház után hazamehetett. 2 éves korára nőtte ki a koraszülést. Most 5 éves cserfes, okos kislány.


Az orvosom azt mondta, h a 24 héttől kezdve mindent meg kell tenni a baba életben tartásáért, a 20-24 hét között az anya eldöntheti, h életben tartsák vagy se.


Itt egy érdekes cikk a témából. ha angolul tudsz, több érdekes dolgot is olvashatsz.

[link]

2011. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nahát, pont ezt a cikket kerestem :)!!!! Csak nem tudtam róla. Köszi szépen!
2011. dec. 28. 22:09
 8/15 anonim ***** válasza:

lányom 32 hétre született. akikkel járunk fejlesztőbe, egy ikerpár 24 hétre születtek 67 és 74dekával . igaz most 21 hónaposak, az egyik nemrég óta jár önállóan, a másik baba most próbálkozik. nagyon édesek és szerintem két kis csoda.


de te ne gondolj a koraszülésre, hessegesd el a gondolatot, bár tudom nagyon nehéz. olyankor képzeld el a babát, a szemét, a mosolyát, hogy milyen lesz vele, énekelj, mesélj neki.

2011. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad a koraszülésre gondolni! Saját magad lovalod bele, a végén tényleg hamarabb születik meg!

Ne hagyd, hogy bármi idegesítő körülmény hasson rád! Olyankor kapcsolj ki minden zavaró tényezőt, csak a babára gondolj!

Boldog, gondtalan Babavárást!

2011. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem belelovalni akarom magam. Csak aggódom, némi okkal, az pedig igazából megnyugtat, hogy már csak kevés van ahhoz hátra, hogy életképes legyen a baba, vagyis hogy lassan "túl vagyunk" a nehezén. Mármint fejlődés szintjén.
2011. dec. 29. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!