Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a fogamzásgátló módszerről? Aki használt/használ ilyet mik a tapasztalatai? Bevált?

Figyelt kérdés
Van egy egy hónapos kisfiunk és egy 2 éves kislányunk.Nem szeretnénk már több gyereket. Még szopizik, úgyhogy egyenlőre ez még nem lesz aktuális, viszont érdekelnének a tapasztalatok. [link]
2012. máj. 17. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, hogy nem tudok válaszolni, de ez engem is érdekel.
2012. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

"A Mirena azáltal akadályozza meg a terhességet, hogy a méh belső rétegének a havonta történő kifejlődését szabályozza, ezért ennek a rétegnek a vastagsága nem elegendő ahhoz, hogy Ön teherbe essen, valamint a méhcsatornában (a méh nyílása) a normál nyákot vastagabbá teszi, így a spermium nem képes a méhbe behatolni, hogy megtermékenyítse a petesejtet."


Ez is egy spirál, csak újfajta, gyógyszert kibocsátó. Alapvetően azt nem szeretem a spirálokban, hogy a már megtermékenyült embriót nem engedi fejlődni, a méhnyálkahártya leválasztásával. Mivel ez a spermiumok bejutását is gátolja, egy fokkal jobb. De engem nyomasztana a gondolat, hogy megfoganna, csak nincs hol beágyazódnia, mert vékony a nyálkahártya. De ez az érzés attól is függ, hogy mikortól tekintesz életnek egy életet. Én nem választanám ezt, de tény, hogy egy fokkal jobb, mint a régi spirálok.

2012. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ennek a madzagja mindig ott lóg a hüvelyben? bocs a hülye kérdésért
2012. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem közvetlenül tudok róla nyilatkozni, mert mi épp babaprojekten vagyunk. De anyukámnak már a 2.-at helyezték fel. Ha jól tudom 5évente kell cserélni. Amit tudok az az, hogy a felhelyezés nem fáj, de az eltávolításnál kaparást is csinálnak, ami ugye nem kellemes. Nem tudom, hogy minden spirál ilyen-e, de anyu a feltétele óta nem menstruál, sőt, akkor van a baj, ha vérzik. A doki szerint érdemes változó korra is feltenni/fenthagyni, mert enyhíti a tüneteket. Ne nagyon merültünk bele ebbe a témába, de annyit mondott anyu, hogy kicsit szeretkzés közben lehet érezni, de nem zavaró. Szerintem ő biztosan csak ajánlani tudná :)
2012. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A Mirena lenyege,hogy nem tortenik meg a megtermekenyules.DE

ugyanolyan hormon adagot kapsz mintha tablettat szednel,annyi,hogy nem mergezi a majadat.egyik fiatal ismerosomnek mellrakja lett,mikor muteni kellett a doki megkerdezte,nem volt Mirenaja?azt mondtak attol lett.Ja,es 5 evig nem volt menzesze a csajnak,van akinel teljesen megallitja.

2012. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
első olvasásra nem tűnik rossznak, viszont az már kevésbé jó ha ténylegesen elmulasztja a menstruációt.
2012. máj. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ahogy olvastam, olyan 45ezer körül van az ára. ha ehhez hozzávesszük, legalább 10 ezer a felhelyezés, két vizsgálat ellenőrzésre 10-10ezer, levétel 10ezer minimum, az már 85ezer. én megmaradnék a bogyónál :) 3 hónapra az 5-8ezer Ft.
2012. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éve van. Ha kérdéseid vannak a Hoxan van egy fórum Mirenásoknak, ott sok kérdésre választ kapsz. De szerintem oda jobban azok járnak akiknek problémájuk van a Mirenával és érdeklődnek róla.

Időbe telik mire a szervezet hozzászokik,kinek gyorsan kinek lassan. Nekem eleinte összevissza járt a mensim, de alig van meg, inkább csak barnázás. Viszont hosszabb ideig maszatolok. Szex közben nem lehet (nem szabad) hogy érezd, ha igen, akkor rövidebbre vágják a jelzőszálat. Én nem is érzem. Én jól megvagyok vele. 3 gyerekem van és én sem tervezek többet ezért kerestem más megoldást mint a tabletta. 180 euró volt és 20 euróért tette föl a doki. 5 évre szól, utána lehet rögtön cserélni, semmi féle kaparás nem kell utána. Ha neked beválik akkor megéri az árát. Ez nem engedi megtermékenyülni a petesejtet, tehát nem lesz embrió aki nem tud majd beágyazódni.

2012. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen, de én inkább olyan spirált kérnék, amiből nem lóg ki fonal. nem mernék tampont használni, mert mi van ha véletlenül ezt rántom meg helyette, vagy szex közben, bármikor beleakadna v.mibe és kihúzná.

arról nem beszélve hogy hogy mennék így pl. uszodába, ahol megtapadhat rajta bármi fertőzés? ez mégsem egy tampon amit rögtön kihúz az ember...

kapásból ez jutott eszembe.

2012. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem 2009-ben rakták fel, de hormonmentes változatban, sajnos leiden miatt hormonos nem lehet. :(

Igen valóban vigyázni kell,nehogy fertőzést vagy vmit összeszedj mert nehezebb kimászni belőle, ill. a jelzőszál miatt könnyebben feljuthat a méhbe.

Én ezért sem járok strandra többek közt.

Eddig 1x volt a rákszűrésen vmi találva,arra kaptam betadine kúpot,helyrerakott,azóta semmi baj. És utána nem rakosgattam ezeket a helyreállítós dolgokat (sokan mondják h. vissza kell állítani a hüvelyflórát).


A jelzőszál téged nem,csak a partnered zavarhatja, ilyenkor még vágnak le belőle picit. te max. akkor ha felnyúlsz és kitapogatod...

A hormonostól csökken v. elmúlik a menzesz,a nem hormonosnál viszont erősebb lesz.

Egyébként tényleg drágább,de ha azt nézed nem kell költened annyi tamponra,betétre...az se 10 ft manapság... Egyébként sokáig én se mertem tampont használni,de ma már visszatértem. Nem okoz problémát, és nem tudod vlee kirántani a spirált sem. Sima sztk-s rendelésen is felteszik.

A másik fajtáért 2009-ben 8000 ft-ot fizettem,felrakás és ellenőrzés ingyenes volt. Persze én sztk alapon járok,de a dokim így is nagyon rendes, korrekt és megbízható.

2012. nov. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!