Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell orvost választani vagy...

Kell orvost választani vagy elég a szülésznő is? Székesfehérvári kismamák és anyukák válaszai lennének a legjobbak, de mindenkinek a válaszát nagyon szívesen veszem.

Figyelt kérdés

Jelenleg 10 hetes kismama vagyok. Eddig minden leletem jó lett. Viszont novemberben volt egy spontán vetélésem, és volt előtte is egy 2006-ban. Most Szőke doktornőhöz járok a Családvédelmi Központba, nagyon korrekt és rendes velem. Sajnos róla viszont tudom, hogy nem vezet szülést. Azt szeretném megtudni, hogy az én esetemben kellene-e fogadott orvos, ha igen, akkor azt meddig tudom "kiválasztani". Ha elég a szülésznő, akkor azt meddig tudom választani, illetve ennek mi a menete? Székesfehérváron kit tudnátok nyugodt szívvel ajánlani? Én nagyon fontosnak tartom a gátvédelmet és a nem hagyományos szülést. Olyan szülésznőre lenne szükségem, aki vezet és támogat, de nem erőszakosan, és közben nyugodt környezetet tud "biztosítani" a számomra.

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.


2012. máj. 19. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Èn fehérvári vagyok, de már elkerültem onnan, szülni sem ott szültem.

DE egy nagyon jó barátnöm utánnam pár héttel szült ott, és senkit nem fogadott.


Habár ö másik városba járt terhes gondozásra (mert valaha ott élt, és inkább vissza járt havonta oda, de közben beköltözött a városba), ö is mindig ugyan ahhoz a dokihoz ment.

Majd mikor jött a szülés fehérvári ügyeletre ment rendesen. Elötte már volt a helyi védönöjénél így ö is segített mi kell neki a korházban stb...


Szóval ha meg vagy elégedve a terhesgondozásoddal, akkor szerintem felesleges dokit fogadnod, de akár szülésznöt is.

Egyszerüen mikor bemész szülni, akkor elmondod, mi is az amit szeretnél, és mit nem (akár elöre is leírhatod).


Habár én külföldön szültem, de nálunk eleve nem fogadnak itt senkit a kismamák. Itt is praxisba jár az ember terhesgondozára, majd bemegy az ügyeletre szülni. Itt szivesen veszik ha van valakinek ötlete szülésre, de úgy is csak azt engedik ami fizikailag megngedhetö a kismamának.


Nekem sok ötletem nem volt, de pl nálunk oldalszülést részasítik elönybe, csak hogy lányom nem jött ki így.

2012. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs fogadott dokid akkor azt hiszem szülésznőd sem lehet. 4 éve még így volt.


most is szültem, de rá sem kérdeztem a szülésznőtől, ugyan úgy volt minden, mint az elsőnél.


én tudok ajánlani szülésznőt. homeoba jártas és gátvédelem,be is. gátra használ olajat is.


de ha kell meg tudom kérdezni a szülésznőt, hogy most hogy van ez.


dokit is tudok ajánlani. még nem késő még egyáltalán.



ha bármi kérdésed van, csak írj! akár privátan is!


még annyi hogy ha már volt két vetélése én meggondolnám azért a dokit! hogy ha bármikor baj van legyen kit felhívni.


boldog babavárást!

2012. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én hamarosan szülök, igaz nem ott, Kecskeméten! Szülésznőt, csak orvos mellett fogadhatsz! Már csak szülésznőt fogadni nem lehet!
2012. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Se orvosom, se szülésznőm nem volt, de a kórházban baromi rendes volt mindenki, tényleg! Így hálapénzt adtunk, és nagyon kiérdemelték. Amúgy lesz majd a kórházban (nézd meg a honlapján) szülésfelkészítő, vagy tanácsadás, vagy szülőszoba bemutató, és ott tudsz találkozni szülésznőkkel, általában mind rendesek, és akkor még bőven lesz idő átbeszélni mindent, támogatni téged stb. Amúgy ha nem fogadsz fel senkit, akkor a kórházban versenyezni fognak érted, nálam így volt. :-)
2012. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek :)
2012. máj. 21. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!