Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülés sima hüvelyi,...

Első szülés sima hüvelyi, második EDA-val: tapasztalataid meg tudod osztani velem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen most úgy érzem, hogy ha nem kapok EDA-t a második babával, akkor inkább nem lesz testvére :(

Eszméletlenül rossz élmény maradt az első szülés, ami a fájdalmat illeti. Ezért legközelebb mindenképp EDA-val szeretnék szülni.


Addig is, össze szeretném gyűjteni, hogy mire kell figyelni majd ilyen esetben.

Elsősorban pozitív tapasztalatokról is szívesen olvasnék, hogy ezzel lelket öntsetek belém


2012. máj. 21. 17:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem is jól fogalmaztam meg a kérdést:

Olyanok tapasztalata érdekelne, akik ismerik, hogy milyen vele és milyen nélküle.

2012. máj. 21. 17:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az első szülésnél kaptam, a második és a harmadiknál nem. Azért ha nem bánod, válaszolok :)


Az első szülésem elég hosszú volt, több, mint egy napig vajúdás, ebből 14 óra néhány perces erős összehúzódásokkal. Szerencsére olyan kórházat választottam, ahol volt lehetőség EDá-ra. Nekem csak pozitív tapasztalatom van vele, enélkül nem is tudom meg tudtam volna szülni a lányomat, így is rizikós volt. Egyszerűen elfáradtam. Itt 1 óra hosszat tartó adagokban adják be. Utána vizsgálat, és attól függően, hol tart a tágulás, kapja az ember a következőt. Így kiment a tolófájásokra, én 2 órányi adagot kaptam. A beadása se fájt, és szülés után is teljesen jól voltam, lábon mentem le a babás részlegre.


Viszont egy kis bíztatás, hogy a 2. szülés gyorsabb, könnyebb szokott lenni. Nekem eszembe se jutott az eda, pár óra alatt, elviselhető fájásokkal született a két kicsi.


Ami még eszembe jut, hogy lehetőleg olyan kórházat válassz, ahol éjjel-nappal van lehetőség EDÁ-ra. És már mikor bemész, érdemes szólni, hogy valószínűleg kérni fogod. Mert ezt 2-3 ujjnyi tágulásnál szokták beadni, utána már nem.

2012. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok


még eszembe jutott, hogy még esetleg érdekelhet, hogy nekem szuperül hatott, tehát végre tudtam mosolyogni, nem kapartam a falat, pihentem. Éreztem valamit az összehúzódásokból, de a fájdalmat mint ha elfújták volna. És nekem fel is gyorsította a dolgokat. Előtte több, mint 10 óra alatt tágult a méhszáj 3 ujjnyira, utána eda mellett 2 óra alatt eltűnt teljesen.

2012. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez eddig abszolút jól hangzik. Emlékszem, hogy a fájások nekem is azért voltak már annyira megterhelőek, mert nem tudtam, hogy mikor lesz vége. Ha tudom, hogy mondjuk negyed órát ki kell bírni a tolófájásoknál, az egész más, mintha hosszú órákat.

Mindenképp egy erre felkészült helyet fogok keresni.


Utóhatásokról mit tudsz mondani? Fájt a fejed? Meddig nem szabad felkelni?

2012. máj. 22. 07:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Én soha többet EDA-t. Fájás gyengeséget okozott ,pedig addig jól haladtam...
2012. máj. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nem fájt a fejem, és rögtön fel lehet kelni utána. Lábon mentem le szülés után simán a szobába. Szobatársam is edával szült, neki sem volt semmi rossz tapasztalata vele. Neki is pozitívan hatott, tehát felgyorsultak tőle a dolgok.



5. válaszoló: Ezt nem tudhatod, hogy az okozta e. Persze lehet, én is olvastam már, hogy hogyha korán adják be, akkor le is állíthatja a fájásokat. DE a fájásgyengeség elég gyakori, nekem mind a 3 szülésemnél volt. 3-4 ujjnyiig szépen tágulok, utána meg semmi, és jön az oxitocin. De a második szülésemkor simán leálltak a tolófájások, gyerek meg félig kinn... Szóval lehet csak ilyen alkat vagy te is, és eda nélkül is lelassult volna a szülésed.

2012. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ha fájásgyengeség alakul ki, ilyen esetben nem lehet oxitocint adni? vagy az nem mindig hat?


én mondjuk nem kaptam semmit, mondhatni, beavatkozásmentes volt az első szülésem.

2012. máj. 22. 09:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Én kaptam oxitocint mind a 3 szülésnél a fájásgyengeség miatt. De pl a 2. szülésnél az sem segített. Leálltak a tolófájások, és csak emelte és emelte a doki az adagot, masszírozta a hasam, hogy jöjjön végre még egy fájás. Végül csak jött egy, amivel kibújt a baba. Szóval gondolom erre sem egyformán reagálunk.
2012. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az eda nem okoz fájásgyengeséget.Az lett volna anélkül is.
2012. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kaptam az oxit de nem tágultam....
2012. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!