Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek mi volt az első gondola...

Nektek mi volt az első gondolatotok, amikor rájöttetek, hogy megindult a szülés?

Figyelt kérdés
Volt olyan bennetek, "jajjjj, ne még, édes kedves aranyos kis fájásocska, vissza vissza, hess hess hess!!" ?
2012. máj. 21. 23:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ezt éreztem utána meg már hogy mikor lesz vége a kettő közötti idő pedig nekem élmény és szenvedés volt egyben :) Mikorra vagy kiírva ?:)
2012. máj. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mostmár kb lassan készülődhetek... De ezek a "szülésközeli élmények" :) egyre gyarapszanak csak még nem rendszeresek, viszont tökéletesen alkalmasak a paráztatásra :).
2012. máj. 21. 23:09
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"juhúúj, szülünk, sűrűsödjenek már a fájások" :)

Alig vártam minden fájást, bent burokrepesztés után már iszonyat durva volt, de akkor is vártam, mert tudtam, hogy minden egyes fájás tágít, közelebb hozza a babám.

Közben volt egy rész, amikor sírva könyörögtem az ápolónak, hogy adjon valamit, jött a szülésznő meg a doki, hogy majd ők eldöntik, és mondták, már nem adnak semmit, nyomjak, mert mindjárt kint van. :)

Életem legszebb napja volt!

14 hónapos a pici fiam

2012. máj. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szedd össze magad, kitartás, hamarosan találkozol a Drága gyermekeddel, akire 9 hónapig vártál. Én ezt gondoltam. Erős voltam az elején, és szerintem végig. Amikor már nagyon fájt, csak annyit hajtogattam a páromnak, hogy úristen nagyon fáj, szivi nagyon fáj. De abszolút nem volt vészes. Adott helyzetben igen, de a Gyermek minden fájdalmamat elfeledtette. Szorítok Nektek!
2012. máj. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Most tényleg menni kell?Nem is fáj!!!

Ezek voltak amik hirtelen átfutottak az agyamon:-)

2012. máj. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én is szülés előtt állok ép,de reménykedem hogy nem indul meg holnap estig,mert apás szülést terveztünk,de a párom vidéken dolgozik és nem is tudna haza jönni.. :S Úgyhogy most nálam is hess hess van! :))
2012. máj. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem nem voltak jóslóim egyáltalán. Amikor megéreztem a fájásokat először megörültem, hogy "jé, végre egy jósló!" Aztán kb 10 perc múlva meg halálra rémültem, mert elment a magzatvíz és tudtam, hogy ez már nem jósló. Akkor arra gondoltam, hogy ez még túl korai - 36 hétre született a kislányom, nagyon picurka volt, de szerencsére makkegészséges!

A másodiknál sem voltak jóslóim, így mikor megjött az első fájás hajnalban arra gondoltam, hogy anyám mennyire nem örülne, hogy ilyenkor indulhat hozzánk vigyázni a nagyobbomra (17 hós volt akkor a lányom), úgyhogy talán várok egy picit hogy teljen az idő, mindenki tovább alhasson egy kicsit.... kb 10-15 perc múlva meg arra gondoltam, hogy "csak a kh-ig kibírjuk!" úgyhogy sebtében felvertem mindenkit, anyám 10 perc múlva itt volt mi meg elindultunk... és végül épphogy beértünk a kh-ba.


Egyébként a szülés alatt én igyekeztem minden egyes fáját úgy megélni, hogy ezzel is közelebb vagyok ahhoz, hogy végre a kezemben tartsam a kicsimet, úgyhogy nekem "barátaim" voltak a fájások :) Még úgy is, hogy a második alatt konkrétan félig megőszültem, mert olyan iszonyú fájásaim voltak, hogy a mérőműszer kiakadt, én meg többször elvesztettem az eszméletemet és félig hófehéren szálltam le a szülőágyról.

2012. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

VÉGRE:) Ma meglátom a babámat! Erre vártam 9 hónapig.

Mindkettőnél ez jutott az eszembe.

2012. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én hajnalban ébredtem 5 perces fájásokra és elgondolkodtam,vajon ez fájás?Mikor keltsem apát?Még várok!Nem bírom tovább!Apa keljél jön a fiad!!!
2012. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
"VÉGRE!!!!!" 42. héten született a kisfiam, és az első, ami eszembe jutott csak ennyi volt. VÉGRE. :)
2012. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!