Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Akinek volt apás...

Apás szülés? Akinek volt apás szülése az nem bánta meg, mármint az apuka sem?

Figyelt kérdés

Lett valami változás a kapcsolatotokban hogy bent volt? Akár jó akár rossz..

És aki ellene van ennek (apás szülésnek)az miért?


2012. máj. 22. 06:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett hátránya.

Sőt, a férjem azóta az összes barátunkat agitálja, hogy ki ne hagyja.

2 hónap múlva jön a tesó, már most azon parázik, hogy kit hívjunk, aki egyből tud jönni a nagyra vigyázni, nehogy lemaradjon:)

2012. máj. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Èn nagyon ellene voltam az apás szülésnek. ùgy gondoltam, hogy egy férfi csak ott téblából és nincs haszna, és persze a párkapcsolat...

Erre kikaptam egy olyan férjet aki az orrvérzéstöl simán rosszul tud lenni, az orvosi rendelöben szédeleg...


Közöltem is vele, hogy nem kell résztvennie benne...

DE ö ragaszkodott hozzá. ìgy elmentünk apás szülésfelkészítöre, amit iszonyatosan élvezett, ott maga a korházban megmutatták, mit hogyan kell csinálni, mit segíthet az apuka, mi a feladata a gyermekágyas idöszakban stb...

Férjem szuperül viselte és csinálta végig az egészet. nem volt lábalatt, nem taporgott, nem éreztem feleslegesnek, vagy idegesítönek. Mikor már feküdtem a kitolási szakasznál, akkor fejem mögé ültették, és egyszerüen szorította a kezemet, adta a tanácsokat. Pl ha bába azt mondta hogy most akkor nagyot nyomni akkor ö is mondogatta, de olyan módon, hogy nekem ez nem volt terhemre, söt inkább elöre vitt.

Köldökzsinort nem vágta el, és kb egy órát feküdtem tovább a szülöágyon varrás elött, a bébivel a mellkasomon (nálunk így megy), addig ott maradt a fejem mögött, majd miután összevarrtak, lemostak utánna állt csak fel.


Mi alig bírtuk ki a 6 hét gyermekágyat és már együtt is voltunk, abszolút megértö volt, hogy hormonjaim, meg sebem miatt lassabban állok helyre, de végén vissza rázódtunk hamar a sexuális életbe is.


Most másfél a lányunk és jön már a tesó is, de kapcsolatunk szuper.

2012. máj. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De jó,ezt jó olvasni! :) Én is szeretném hogy bent legyen,de ő annyira nem ujjong,nem mondja hogy nem,de annyira nem is várja ahogy látom rajta. Így kicsit kettő közt állok,mert nem akarom erőltetni sem,de nekem nagyon jól esne,de nem minden áron.. :S
2012. máj. 22. 07:04
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szerettem volna ha a párom bejön a szüléshez, nehogy valami olyat lásson amit nem kellene (mindenki azzal riogatott, hogy majd nem lesz kedve utána rám se nézni) Viszont ő ragaszkodott hozzá, így belementem, és nem bántam meg, sőt, ha lesz következő, ugyanígy szeretném csinálni. Nagyon sokat segített, nem volt fogadott szülésznőm, az orvost meg jóformán csak a kitolásnál láttam, úgyhogy a párom tartotta bennem a lelket (elégé megkínlódtam a babával). A páromnak pedig nagy élmény volt, azt mondta majdnem sírva fakadt (nem egy sírós fajta), mikor meglátta a picit, és azóta is azt hallgatom, hogy milyen büszke rám, hogy végig tudtam csinálni :-)
2012. máj. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, eleinte az enyém se volt oda érte, láttam rajta, hogy inkább kihagyná:)

Aztán megkérdezte, hogy szükségem van-e rá a szülés közben, és mondtam, hogy igen - erre azt válaszolta, hogy természetesen akkor ott lesz. És ez lett a vége - ma már el sem hiszi, hogy egy percig is vacillált ezen:)

2012. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem is bent volt a párom mindkét szülésemnél,és nagyon jó volt sokat segített igaz hogy amikor nekem fájásom volt ő sírt de a köldök zsinórt is ő vágta el.

És az apuka sem bánta meg.

2012. máj. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma nem lett abból, hogy bent volt, sőt.

(A házaséletünkre sem lett kihatással, amitől sokan félnek, mintha nem is érdekelte volna már az első szülés utáni együttléteknél sem, hogy ott egy nagy buksi és baba bújt ki.)

Azóta még büszkébb rám, mindig emlegeti milyen jó volt látni, amikor kibújt a kisfiunk.

(Persze, hogy nem bírta ki, hogy ne nézze végig! A fejemnél állt, de azért jól behajolt, hogy mindent lásson!

Nem lett rosszul, pedig ő alapból irtózik minden orvosi dologtól és főleg a vértől, de semmi nem volt, hihetetlen!)

Nem csak ezt nézte végig, hanem sajnos az utána lévő 3 órás varrást is, mert alig bírták elállítani a vérzést úgy szétrepedt a méhszájam-végig ott volt és fogta a kezem, nem érti a mai napig, hogy hogy bírtam ki mindezt, persze fél, nehogy legközelebb is így legyen, de pozitívan állunk a dologhoz.

Most már napokon belül is szülhetek, már alig várja, hogy megint bejöhessen a kislányunk születéséhez is (készülünk a gátvédelemre, a gátmasszázst is ő csinálja minden nap), nekünk is le van beszélve, hogy kit tudunk riasztani, aki vigyáz majd a 19 hónapos "nagyobbra".

Nekem is sokkal jobb, hogy bejön, megnyugtató, nekem sokat segített az elsőnél is.

38 hkm

2012. máj. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bent volt a férjem és hihetetlen élmény volt neki! Semmit nem látott amit nem szeretett volna, hiszen a fejemnél állt és amikor nyomni kellett akkor már csak az arcomat nézte! Azt mondta semmiért nem adná oda, hogy ő foghatta meg először a fiát! Nekem pedig oltári nagy segítség volt a jelenléte! :)
2012. máj. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Olyan jó hogy feltettem ezt a kérdést,olvasni is öröm ezeket a történeteket! Köszönöm hogy megosztottátok velem! :)

Így azért max ha nem akar látni dolgokat akkor nem hajol be. :) De bízom benne hogy nekem is történetem lesz! :)

2012. máj. 22. 09:00
 10/22 krisztina24 ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is bent volt a férjem,mindent látott (vért,babafejet kijönni alul, méhlepényt...szóval mindent). de semmi hátrányát nem láttuk, sőt, nagyon is előnyünkre vált a dolog! A férjem is mindenkinek ajánlja, Ő is vágta el a köldökzsinórt! :)

A szexuális életünk pedig jobb,mint előtte (bár akkor sem lehetett panasz :) )

2012. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!