Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában a méhszáj kinyílását...

Általában a méhszáj kinyílását nem lehet érezni, de akkor mi fáj pontosan a vajúdás közben?

Figyelt kérdés
én azt hittem hogy az fáj ahogy kinyilik a méhszáj,hogy annak van ilyen görcsös mesis fájdalma,és az a szülési fájdalom

2012. máj. 23. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogy összehúzódik a méh, az fáj.
2012. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pl. mensi közben sem az fáj, hogy nyílsz-tágulsz, hiszen az nem arról szól, mégis fájdalmas lehet, valaki már simán a mensit is nagyon fájdalmasnak érzi. Csak hát a szülés még jobban fáj... A belső folyamatok fájnak.

Nekem az fájt, hogy a pocakom összehúzódott, és ez a fájdalom meg nagyon erős mensis fájdalomként lehasított az alhasamba, és a derekam is majd leszakadt ettől.

2012. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem általában nem fáj, hanem egyáltalán nem fáj, mivel nincsenek benne idegvégződések.

A vajúdásban a méhösszehúzódások fájnak.

2012. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a méh egy nagy izomkötegből áll, olyan, mintha izomgörcsöd lenne, bizonyos időközönként. ha a vádlid görcsölt már be úgy igazán, ahhoz talán lehet hasonlítani. fokozatosan erősödik, majd enyhül a fájdalom. aztán ez folytatódik újra és újra órákon keresztül
2012. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nana, természetesen vannak benne idegek. De a szülésnél valóban a simaizom összehúzódása okozza a fájdalmat.


Egyébként én picit hamarabb nyíltam ki anno az átlagnál, és amikor orvoshoz mentem késszúrásszerű fájdalmak miatt, akkor mondta, hogy a méhszáj nyílása tipikusan ilyen érzés. Vajúdás közben viszont csak görcsöket éreztem, ezt a fájdalmat már nem.

2012. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

talán még a csontok tágulása is fájhat.

talán, de nem tudom.

2012. máj. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!