Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok az anyukák, akik a...

Azok az anyukák, akik a homeopátiás golyócskákat szedték (cauphollyum, cimicifuga, arnica és málnalevéltea) valóban könnyebb, gyorsabb vajúdást tapasztaltak? Úgy értem, napról-napra fokozatosan nyílt, puhult a méhszáj akár vajúdás nélkül is?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Reggel 7 kor zárt volt teljesen a méhszájam, de enyhe fájásaim voltak 10 percenként. Este 11 kor elment a magzatvizem és éjfél után 18 percre megszületett a kisfiam. 3090 g és 54 cm egy varrattal. És szülés napján úgy sétáltam mintha misem történt volna.
2009. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ittam a málnalevél teát, és fájások nélkül kitágultam 2 ujjnyira. Azt mondták a kórházban, hogy ilyet még nem is láttak. Viszont nem kezdődtek később sem a fájások, úgy kellett oxitocinnal megindítani, azt mondta a doki, hogy ez is a tea izomlazító hatása miatt volt, máskor ne igyam. Túlhordtam 5 napot. Ezek után még mindig gondolkodom, hogy a másodiknál igyam-e vagy sem. Igaz 2 óra alatt megvolt, azt hallottam, van akinek az oxitocin sem használ. Szóval jó is volt meg nem is.
2009. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16.51-es vagyok. Nekem semmit sem kötöttek be
2009. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én szedtem előtte is a bogyókat hetekig, ahogy a szülésznőm javasolta, ittam a teát is. Vajúdás közben is szedtem a bogyókat, de semmit nem tágultam. Aztán 6.5 óra oxitocin, végül császármetszés. Szerintem ez nagyon egyénfüggő, hogy használ-e, de önmagában (ha a te terhességed, alkatod nem olyan)nem csodaszer, sajnos.
2009. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ittam, ettem ezeket, gátvédelemmel szültem meg repedés nélkül 4200 grammos 56 cm-es kisfiamat, első szülésem volt.
2009. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ittam málnalevél teát, szedtem a bogyókat. semmi.

1 hetet túlhordtam, aztán indították.

reggeltől beszedtem 1-1 doboz homo bogyót, kaptam méhszájtágító zselét. semmi. 3 adag oxytocin. este 10.30 baba. de én is szinte futottam másnap :)

2009. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát Lányok, köszönöm. Én a 37. héttől szedem a cuphollyum CH15-öt napi 5 golyó+iszom a málnalevél teát naponta 1 bögrével. E héttől még kiegészül cimicifuga CH15-tel napi 5 golyó. 1 újjnyira van nyitva a külső és a belső méhszájam, néha vannak keményedéseim, de semmi komoly. Nagyon kíváncsi vagyok....Ja! és a nyákdugóm részletekben 1 hete távozik.
2009. jan. 27. 18:21
 8/11 anonim ***** válasza:
ittam a teát, szedtem a bogyókat, minden lehetőséget kipróbáltam, csak nyíljon ki végre a méhszáj. Semmi nem történt sajna. 42. hét végén császároztak. Szerintem egyén függő.
2009. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én csak vajúdás alatt szedtem, hamar, könnyen szültem, pedig szülés reggelén még zárt voltam.
2009. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ittam a teát,szedtem a bogyókat,kentem a gátam,de nekem nem segített.
2009. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!