Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki mostanában Szombathelyen...

Aki mostanában Szombathelyen szült a Markusovszky kórházban annak milyen tapasztalatai voltak?

Figyelt kérdés
Akár természetes akár császárral szült vélemények is érdekelnek és, hogy mit engedtek, mit nem. Milyenek a körülmények? Ha van nyílt nap mikor van? Előre is köszönöm.

2012. máj. 29. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
2008 és 2009 ben szültem, igy is érdekel?
2012. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy érdekel!!

Igazából azért tartok egy kicsit, hogy abba kórházba szüljek mert volt ott mostanában egy kisműtétem de a körülmények, a higiénia (ránézésre), a hozzáállás a betegekhez nagyon ledöbbentett és emellé még elég megalázó helyzetbe kerültem amikor a térdig se érő kis műtétesköténybe kellett a többi beteg előtt átsétálni a műtőbe. Nem takart semmit és ráadásul hideg volt a lépcsőházban. Valami összevont rendelés volt és remélem, hogy más osztályokon nem ilyen a helyzet.

2012. máj. 29. 15:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Na,akkor leírom :o)

Csecsemős /újszülött osztálytól sokat ne remélj

bár nem engedik a cumit/cumisüveget,de én vittem,az első szülés utáni tapasztalatok alapján. Titokban megettetem a kicsimet,mert tejem nem volt és tápszert nem adtak,igy vészesen fogyott és sárgult. Hiába volt cicin szegényem,csak ordított az éhségtől.

pelust,törlőkendőt vigyél, és nem első baba,legyen aki tud segíteni,megmutatni mit hogyan kell.Ha szerencsés vagy, többedszer szülő nő lesz a szobatársad.

Szülőszoba nagyon jó,van labda,bordásfal, kötél, 2 ágy,amin vajudhatsz.Külön zuhanyzója, ha van lehetőséged, a legutolsó szülőszobát kérd,ami a bejáratól a legtávolabb van,jobbra.

Elviekben császárra is mehet apuka be veled.

2 órát fekszel még a szülés után,pisilned kell majd,és utána mehetsz az ujszülött részlegre,babádat szülés után 4 órával hozzák le,de szülés után odaadják egyszerre,utána ellátják és visszaviszik neked,ha igényled.

pill majd folytatom

2012. máj. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szüléshez hálóinget adnak, utána kapsz tisztát, az jó nagy,nem fog kilátszani semmi.:o)

Két pakkot csinál,egyet szülőszobára,egyet későbbre.

Ehetsz,ihatsz vajúdás alatt. Vigyél innivalót,ennivalót,szőlőcukrot mindenképpen! Meg szülés után iggyál,h tudj pisilni,különben katéter.

Ügyeletes dokinál szülsz,igy mindenki normális, szülésznők között van bunkó.

Tolókocsiba mész fel,nem sétálhatsz fel.

Lent az ambulancián(elég igénytelen hely) megvizsgálnak,ha beindul a szülésed, és döntenek osztályra vesznek fel,vagy egyből szülőszoba.Apuka vagy aki bent akar lenni veled a szülésen végig veled lehet,de csak 1 személy, mütősruhát kell neki venni(1500Ft). Apuka ha akar kimehet közbe és visszajöhet. Apró legyen nála a kávéhoz,vagy üditőhöz.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe,ha kérdésed van,ird meg:o)

2012. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) elég részletes volt, még annyi, hogy természetes szülés után is 4 óra után hozzák be hozzám a picit? És onnantól, hogy odaadják végig velem lehet?

Ők fürdetik ott vagy megmutatják, hogy, hogy kell? Egyáltalán! Megmutatnak valamit? Jelenleg nem tudom milyen segítségre számíthatok de sok kérdésnél itt írták, hogy mindent megmutatnak, szoptatást, fürdetést, pelenkázást... akkor ez itt nem így lesz?

2012. máj. 29. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Csecsemősök fürdetik,csap alatt,nagyon ügyesen.

Szülés után rád teszik, de utána elviszik ellátni,majd még a szülőszobára visszahozzák hozzád. Addig összevarrnak stb. 2 óra után téged elvisznek a másik osztályra, a babát rá 2 órára hozzák,addig megfigyelésen van. Gyermekorvos is megvizsgálja. Utána végig veled van. Fiókba áttolhatod,ha elmész zuhanyozni,enni,de nem örülnek neki a csecsemősök.

Kb. 5 perc alatt mutatnak meg mindent.

Van egy idősebb csecsemős nővér,ő nagyon rendes,segítőkész,tőle kérdezz bátran.

2012. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2009-ben és idén márciusban szültem, mindkétszer a fogadott dokinál. Szülészet nagyon jó, és rendesek is, bár nekem most volt szülésznőm is. Csecsemős részleg elfogadható, van aki rendes van aki nem. Éjjel ha nagyon sír a babád a fiatal csecsemősök ki szokták vinni, hogy tudj pihenni.
2012. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor te jó váltást fogtál ki,mert amikor én voltam, fel voltak háborodva,ha akár zuhanyzás idejére be akartam adni.
2012. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!