Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha fogadott orvosom van, a...

Ha fogadott orvosom van, a szülésznőknek is kell fizetni? és mennyit? Hány embernek?

Figyelt kérdés
Nagyon nem vagyok eleresztve... orvosom is csak azért van, mert nagyon parázós vagyok.
2012. máj. 29. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak a dokit fogadtad fel, csak neki kell! A szülésznőnek csak akkor, ha őt is felkérted! A mennyi annak a függvénye, mennyiért jársz hozzá a rendelésre! Annak a 10*-ét szokták kérni, de jobb, ha megkérdezed mennyit kér! Nekem a dokim (csak szülésre kértem fel) nem mondott árat,30-at adok neki, a szülésznőmnek, mert fogadtam 20-at adok! Megyeszékhely, de Pest drágább
2012. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szülésznőnek csak akkor ha az is fogadott, illetve abban az esetben, ha nem fogadod meg és némi összeggel fejezed ki a hálád! De ez sem kötelező, hisz ő a munkáját végzi.
2012. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és ha adok, akkor mennyit kell? 5000 nek is örülnek? vagy akkor inkább ne is adjak semennyit sem.
2012. máj. 29. 22:59
 4/6 anonim ***** válasza:
5000 is tökéletes, esetleg mellé egy kis ajéndékkosár is jó ötlet. Teljesen mindegy mennyit adsz. (persze ne egy ezrest :D ) Én nem adtam egy forintot sem, így a zsebemben maradt jó pár ezer ft. Hálapénz nélkül is megszülöd, a szülésznő a dolgát végzi!
2012. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szimpi lesz és sok segítséget ad, adj neki, ha mogorva lesz vagy nem lesz szimpatikus a hozzáállása, akkor semmit ne adj neki.


Én magándokihoz járok, összeget nem mondott, 40et gondoltam neki, szülésznőnek 20at.

De ez változhat, attól függően, milyen lesz a hozzáállásuk. (lefele ;) )

2012. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi nemrég szültünk! Hát én dokit fogadtam ő nem kötötte ki mennyit kér én meg nem kérdeztem kapott 30at mert nagyon bonyolult volt a helyzetünk (beszorult a pici, rövideg voltak a fájások, és szerte szét repedtem mélyen, vért is kaptam mert annyit vesztettem) úgy rendbe hozott h semmi nem látszik abból a rengeteg varratból amim volt. Meg neki köszönhettem h jól lett végül a baba is és én is. Ezért kapott 30at amúgy csak 20kapott vna. A szülésznő is sokat segített, szinte ő volt velem ott elejétől a végéig a doki csak magát a szülést vezette le. Ennek ellenére mivel nem fogadott volt nem kapott pénzt. Mikor jöttünk ki akkor apa csináltatott két ajándék csomagot 5-5ezer Ft értékben egyet kaptak a szülésznők közösen, egyet meg a csecsemősök.

Egyébként én kisvárosban szültem. Nemtom hol kinél mennyi a tarifa az én dokim nem kötötte ki.

"Nagyon nem vagyok eleresztve" Mi sem voltunk, de hidd el elég drága mulatság a szülés akárhogy is akarsz sporolni meg utána a gyerek sem pár fillér....

Sok sikert és könnyű szülést kívánok!

2012. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!