Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetes kismama vagyok és...

38 hetes kismama vagyok és rengeteget keményedik a hasam. Főleg esténként akkor van úgy, hogy 10 percenként keményedik. Ilyenkor aggódok a babáért mert a ctg-n láttam amikor így bekeményedik a pocim akkor felmegy a szívverése?

Figyelt kérdés
Az első kérdésem ami egy kicsit bugyuta is,hogy ettől nem lesz baja a babámnak???Annyira béna vagyok, de aggódok.A másik hogy volt-e valakinek ilyen sűrű keményedése??ÉS ha igen akkor mikor szült meg??Van köze a szülés időpontjához ennek a sok keményedésnek??
2012. máj. 30. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

NE AGGÓDJ!Lehet köze a szüléshez,de nem feltétlenül.Én mikor benn feküdtem a kisfiammal a kórházban,volt egy anyuka 2héttel hordta már túl a fiát és folyamatosan kemény volt már a hasa és baba még mindig sehol.Nála indították,mert nem akart kibújni a pici.

Nekem is gyakran keményedett szülés előtti hetekben,de én is túl hordtam(szülés előtt közvetlenül meg semmi nem volt).Amúgy nem bugyuta a kérdésed,természetes,hogy aggódsz a kicsiért. :) Ha a keményedés mellé még esetleg a derekad is fáj és apró fájdogálásokat érzel,az már inkább jelezheti a szülés közeledtét;de akkor is még napok,hetek lehetnek hátra!Nyugodj meg,azzal többet használsz a babádnak! :) Egy 4 hónapos kisfiú anyukája

2012. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha ilyenkor felmegy. Ha decelerálna, vagyis esne fájások alatt - na az lenne a baj.
2012. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam egy kicsit.Már komolyan aggódtam a babáért és magamat hibáztattam, hogy miért nem pihentem többet.Mert ha sokat pihenek akkor kevesebbet keményedik.Remélem hogy minden rendben van a babával.Még egyszer köszönöm a gyors válaszokat.
2012. máj. 30. 21:32
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem 33 hetesen keményedik, de mivel még ctg csak 2 hét múlva lesz, így nem tudom mi zajlik ott bent. Viszont kicsit aggódom, mert költöztünk 1 hete és azóta keményedek. nem pakoltam, csak az állás, jövés-menés. Nem pihiztem annyit, mint eddig.

Második baba, elsőnél nem volt ilyen, meg is vagyok kicsit ijedve.

De nálad lehet, hogy már köze van a szüléshez is.

Kitartás a hátralévő kis időre és pihizz sokat.

2012. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!