Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39 hetes kismama vagyok és...

39 hetes kismama vagyok és tegnap óta keményedik a hasam, semmi fájás, csak néha egy pici mensis enyhe fájdogálás! Ma reggeltől viszont szinte minden mozdulatnál (ha ülök és felállok) bekeményedik a hasam! Szülni fogok?

Figyelt kérdés
Első babám, így nagyon tudatlan vagyok, de kérlek adjatok tanácsot, hogy mi ez!!!!!
2008. febr. 16. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Megvan az orvosod telefonszáma??? Ha igen, nyugodtan hívd fel, az a biztos, amit ő mond!!!
2008. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is első babás vagyok, így csak az olvasott ismereteim alapján tudok vákaszolni, de mindenképp bátorítani szeretnélek! :) A keményedés, de szerintem ezt te is tudod,méhösszehúzódásnak a jele! tehát az is lehet hogy jósló jellegű, de lehet jön a baba!!! :)))))

az remek volna nem??? No meg front van úgyhogy lehet holnap már a karodban lesz! ;) De úgyis a fájások nélkül nem fogsz szülni.. szóval csak észreveszitek/szük, ha menni kell. Én most azt mondom, hogy csak akkor fogok menni, ha 5 percesek lesznek, de ha most lenne, tutira én is pánikos, lennék, és már mennék is. Jól gondoljátok meg, mikor mentek, mert állítólag,a vajúdás alatt nemnagyon foglalkoznak még veled, és a párod vagy családtag otthoni segítsége többet, ér, nem??? Vegyél egy meleg de nem forró fürdőt, nézd meg mi történik, hátha jól is esik!

Szurkolok nagyon!!!!!!! :) Bár már én is ott tartanék!!!

22 hetes kismami


ui.: gyors és könnyű szűlést neked!!!!

2008. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár napom van hátra és nekem minden érintésre keményedik a hasam szinte folyamatosan kő kemény és néha a hasam alja fájdogál. Ha igazi méhösszehúzódások lesznek akkor az egész méhet érezni fogjuk és nem lehet összetéveszteni mással. Volt 15 perces jóslófájásom 2 hete onnan tudom milyen érzésnek kell lennie.

Kitartás!!! Én is minden percben várom már hogy elinduljon a folyamat.

2008. febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják ha szeretkezel a pároddal az utolsó napokban,az megindítja a legtöbb esetben a szülést!Illetve felgyosítja!Az egyik ismerősömék is ezt tetteék és bevált náluk!Este egy kis szex,másnap délben kint volt a pici!:)Egy kellemes próbálkozást esetleg megér ha szeretnétek már túllenni rajta,hisz nektek már nem lenne korai!:)
2008. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszel arra a pillanatra,amikor először muzdult meg a babád?Honnan tudtad,hogy ő az,és nem a beleid?Sehonnan!Megsúgták az ösztönök.

Nah,így lesz ez a szüléssel is.Amikor megindul,akkor tudni fogod,hogy ez az,és tudni fogod,hogy mikor kell menni,pedig ebből nincs főpróba.Amúgy a terhességek nagyrészénél,még órák vannak vannak a magzatvíz elfolyásától a baba kibújásáig.A fájásokat is azért hívják fájásoknak,mert tényleg fájnak.Ha pont rosszkor döntene úgy,hogy ki kell bújni(dugó stb. és a fájások 7-5 percenként jönnek,és tovább tartanak mint az elején)akkor nyugodtan lehet mentőt hívni.Ha meg éppen több méteres hó állná útját a mentőnek,akkor hidd el,a háziorvosod is világra tudja segíteni a kicsit.Azóta tudom mióta nevelőapám,kis falu háziorvosa, egyszer a vizsgálóágyon segített világra egy csöppséget,mert már nem volt idő.

Nyugodj meg!Minden a legnagyobb rendben lesz!

2008. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóhoz csatlakoznék, a fájás tényleg fáj, hát biztos, hogy fel fogod ismerni. Az nem keményedés, jóslófájás, hanem igazi FÁJÁS. De mivel a 39. héten vagy, mindenképpen hamararosan szülni fogsz, és most már bármi lehet a szülés jele, mert már úgyis csak néhány nap kérdése. Könnyű szülést kívánok!
2008. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, remélem hamarosan túlleszek rajta és a karomban tarthatom a kisfiamat!
2008. febr. 17. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!