Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik akkor ha az ember...

Mi történik akkor ha az ember nem megy be rögtön a kórházba, amikor először rosszul van?

Figyelt kérdés
Tehát, a kérdésem, hogy ha nem szeretnék annyit kórházban lenni, hanem kicsit még várok és pár órával később indulunk, akkor lehet-e valami baj ebből?

2012. jún. 1. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha rosszul vagy, menj be. :)

Ha viszont vajúdni kezdesz, de csak 20 perces fájásaid vannak, akkor nem feltétlen kell rohanni.

Nekem azt mondták 5 percesekkel menjek be, de olyan gyorsan jöttek a fájások, hogy a 10 percesből fél óra alatt 2 perces lett, úgyhogy még jó, hogy elindultunk hamar. :)

2012. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én rosszul voltam, fájások nélkül.

Hánytam, 2× összeestem. A férjem dolgozott és mire ideért volna kocsival .. hát lehet meghal a gyerek.

Hívtam a mentőket, koraszülött jött ki. Egyből bevittek és sürgősségi császár lett a vége.


Ha fájásaid vannak és érzed, hogy ez szülés lesz, érdemes felhívni az orvosod vagy szülésznőd (már ha van). Ha nincs, akkor a kórházat. Ott elmondanak mindent, amit tudnod kell. pl. mikor induljatok be, stb ...


Ha elfojt a magzatvíz, akkor azonnal indulj be !!!

Útközben pedig (már ha valaki bevisz és nem mentővel mész, értesítsd az orvosod és azon családtagokat, akiket szeretnél ott látni a szülés után).

Ha mentő visz be, akkor már a mentőhívásnál kérik, hogy melyik kórházban szülsz és van-e orvosod. Legalábbis nálam így volt. Ők értesítették le a kórházat, hogy sürgős eset érkezik. Mire odaértünk, mindenki be volt öltözve.

2012. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy teljes éjszakát vajúdtam itthon. Semmi nem lett, így is csak másnap reggelre lett meg a baba, a második átvajúdott éjszaka után. Nálam nagyon lassan ment a folyamat.
2012. jún. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egerben is azt javasolják, hogy ha már két órája vannak 10 perces fájások (vagy már nincsenek is 10 percesek), csak akkor kell bemenni a kórházba. De azért, ha konkrétan rosszul lennék, ha valami rosszat éreznék, valami baljóst, akkor én is azonnal mennék.
2012. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha jönne, mennék. Sosem lehet tudni. Nem látsz be, nem látod, hogy előreesett -e a köldökzsinőr, nem tudod mérni a baba szívhangját, hogy jól van-e, nem lát orvos. Szerintem tökmindegy, hogy az ember 10 vagy 20 órát tölt vajúdva a kórházban. Én a második helyen vagyok. A baba az első.
2012. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van aki tolófájásokkal érkezik a kórházba. Otthon is lehet a vajúdni, ha tudod, hogy már beékelődött a baba feje (UH), akkor nem tud előesni a köldökzsinór. Neked is jobb pl. a saját kádadban meleg víben ellazulni. EGy kicsit. AKkor menj be a kórházba, amikor szükségét érzed. Különben a melegvizes módszerrel azt is megállapíthatod, hogy TÉNYLEG az-e. Ha beülsz, és erősödnek a fájások, akkor szülni fogsz, ha leállnak, akkor nyugodtan maradj otthon,amíg tényleg el nem kezdődik, így elkerülheted a felesleges indítást, és hogy a frászt hozzák rád. Ha még nem szülsz, a babának nem lehet baja, ha érzed, hogy mozog. :) Ha mindenórás vagy, akkor meg úgyis kell járni a kórházba meghatározott napokon,ahol ellenőrzik az állapotát. ;)
2012. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A köldökzsinór előreeséséről jut eszembe - az csak akkor lehetséges, ha megreped a burok és elmegy a magzatvíz. Akkor pedig így is úgy is azonnal menni kell a kórházba.
2012. jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!