Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van koztetek olyan anyuka aki...

Van koztetek olyan anyuka aki orgazmikus szuleselmenyrol tudna beszamolni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 21:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%
Olyan nincs...
2012. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem találsz, maximum amikor kibújik a baba és megszűnik a fájdalom, azt érezhetik annak.
2012. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de, hogy érted, hogy orgazmikus??

Én tavaly szültem az első babámat, szép és "könnyű" szülés volt, sokkal rosszabbra számítottam, de semmiképp nem "orgazmikus". Nekem ez a szó annyira nem ideillő. Boldog voltam mikor megszületett a fiam és a könnyem is kicsordult mikor megpillantottam. De nekem a szülés egy amolyan természetes dolog, ez az élet rendje, nem látok bele spirituális eszméket. :D

2012. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
hát, szerintem akkora fájdalom mellett még egy atomrobbanást sem vettem volna észre, nemhogy egy orgazmust!
2012. jún. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az milyen? Szívesen megtanulnám.
2012. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Azoknak, akik még nem hallottak erről:


[link]


Több könyv is foglalkozik ezzel.

2012. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Megnéztem a videót.Bár cáfolják,de mégis az otthon szülést népszerűsítik.Aki átélte,az tudhatja,hogy nem ennyire mosolygós és sóhajtozós.Jó az,ha a kórházban minden szakértelem és eszköz a rendelkezésre áll,ha szükség van rá.
2012. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Ezt nagyon bírom, amikor valaki kerek perec kijelenti, hogy "olyan nincs". Azért, mert ő máshogy élte meg? Miért ne lehetne egy szülő anya más tudatállapotban? Mert a mai magyar kórházakban nincs idő, nincs akarat, nincs segítő szándék, nincs lehetőség magunkba mélyedni, lélekben is ráhangolódni a folyamatra?

Tessék elolvasni a "gyengéd születés" című könyvet. És megnézni a "Világra jönni" című filmet.


Kérdező, én sajnos szintén jó kis magyar kórházban szültem immáron kétszer is, először ügyeletesnél, másodjára fogadott szülésznővel, lényegében orvos nélkül (bent volt a szobában, ennyi volt a dolga), úgyhogy az orgazmikus szülés csak álom marad... Ha választhatnék, harmadjára nem kórházi körülmények között szülnék (sajna itt vidéken erre nincs lehetőség).


A szülést fel lehet fogni egy szenvedésnek (aminek kötelező tartozéka a gátmetszés, az orvosi műszerek, az oxitocin, a kiszolgáltatottság), és aminek egyszer végre vége lesz - remélhetőleg minél gyorsabban - és meglesz a gyerek.

Meg fel lehet fogni egy olyan szép és természetes folyamatnak, ami az erősödő intenzitásának köszönhetően fokozatosan rákészíti az anyát a baba érkezésére. Amikor nem bosszankodsz, mennyire fáj, hanem örülsz minden egyes görcsnek, mert tudod hogy halad előre a baba.


Nővérem barátnője, egy igen alternatív anyuka, na őneki háborítatlan, orgazmikusnak mondható szülése volt - Szlovákiában.

2012. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok. Amúgy az orgazmikus szülés nem egyenlő a szülés közbeni orgazmussal, a két szó hasonlósága leginkább az agyi "másállapot" hasonlóságára kíván utalni.
2012. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom a, a 2. szülésem olyan volt , mint a nagykönyvi, de speciel nem éltem át semmmiféle orgazmikus dolgot nem éltem át, csak annak a csodáját, hogy a baba a maga ütemében , szépen jött kifelé, és teljesen éber voltam, mindenre tudtam koncentrálni./mondjuk nekem ez felért egy lelki orgazmussal...:)/
2012. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!