Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szombathelyi kórházban milyen...

Szombathelyi kórházban milyen fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak szüléskor? EDA-t lehet kérni?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalat érdekel, pl. szülésznők, orvosok, körülmények, bánásmód, mit kell bevinni stb.

2012. jún. 4. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! EDA szerintem nincs, vagyis senki nem kérdezte kérek-e, de nem is hallottam kismamától se, hogy kérne. Első szülésemnél az elején kérdezték kérek-e fájdalomcsillapítót, de akkor még alig fájt, így nem kértem, később pedig ki is ment a fejemből, meg szerintem akkor már nem is adtak volna.

Szülészet nagyon jó, nekem volt a második szülésnél fogadott szülésznőm, de ha nincs akkor is rendesek. Mindkétszer a dokimnál tudtam szülni, bár mindkettő indított szülés volt. Érdemes 2 csomagot pakolni. 1 a szülőszobára 1 a gyermekágyas részre.

Folytatom majd, de felébredt a pici.:-)

2012. jún. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

No.A földszinten vesznek fel, ott kapsz hálóinget. A szülőszobára én vittem szőlőcukrot, vizet, sport szeletet. Vajúdás közben lehet ezeket enni. Ha megszültél 2 órát még megfigyelnek aztán kerülsz le az osztályra, ott anyakönyvezik a babád, én nem is tudtam, hogy kell vinni hozzá papírokat, de így is megcsinálták. Minden nap 5 pelenkát kapsz, te teszed tisztába a babád, ők fürdetik 4-7 között, attól függ mennyi gyerek van.A köldökét ha kéred megmutatják hogy kell ápolni vagy a szobatársad megmutatja. Nedves tőrlőt szerintem vigyél, abból mindig kevés van.

A csecsemős oldalon van egy gurulós kocsi abba tudod kitolni a babád az ajtóhoz, de kivinni az ajtón kívül nem szabad. Ott megnézik, majd tolod vissza hátha másnak is kell a kocsi, mert 1 szobába 1 van. Kicsit bonxolult.:-)

Ennyi jutott eszembe, ha kérdésed van válaszolok szívesen.

Ja, ha volt gátmetszésed akkor reggel, este átöblítik betadinos oldattal, érdemes előtte lezuhanyoznod. Minden nap kapsz hálóinget, ha kell többet is, szerintem érdemes kórházit viselned, mert nekem főleg eleinte sok véres lett. Betétet 3 db-ot kapsz, úgyhogy azt is vigyél.

2012. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!