Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szombathelyi szülésze...

Milyen a szombathelyi szülészet? Szülésznők? ÉS szülés után milyen a csecsemő osztály?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szülj Körmenden! Nem fullos de barátságosabb , meg általában kevés a csecsemő igaz ott 5 nap a kórház. Szombathelyen 3 de vegyes a vélemény . Kíváncsi leszek a válaszokra_:-)
2011. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én inkább maradnék szombathelyen. Szülés beinduláskor nem szívesen autoznék Körmendig.
2011. jan. 25. 14:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Körmend előnye,nagyon kevés kismama,éjszakára elvszik a babát,és tudsz pihenni,3 óránként viszik nappal szoptatni,és normális csecsemősők,de ennyibe ki is merült,az orvosok tariffája 60-tól felfele,ha nincs választott ügyeletes rád se cseszik,kőkorszaki vajudó és szülőszoba.

Szombathely,kétszer szültem ott,elsőnél éjszaka egy bunkó szülésznőt fogtam ki,egyedül voltam szülőszobán,igy azt se lehetett mondani,h nem volt rám ideje.Reggel hála az égnek váltás volt,egy nagyon aranyos szülésznőt fogtam ki.

Másodszorra is nagyon normális szülésznőt kaptam,pedig sorba szültünk,mindenhol ahol lehetett szülőnő volt:-)

Vajudo elég kis helyiség,ággyal,fotellal,labdával,tévével.

Szülőszobák nagyon színvonalasak,hatalmas ágy,labda mindegyikbe,saját zuhanyzó/wc, egyikbe kád is van,aztán kötél,és a földön egy nagy matrac,ha azon szeretnél feküdni.Ha császárra kerülne sor,csak áttolnak a szembelévő mütöbe,kb 2 méter van a helyiségek között.

Újszölött részleg: szörnyű,csecsemősők többsége inkább magával van elfoglalva,segítségre ne számíts,nem szeretik,ha beviszed(tolod) a babát nekik,csak egy fiókba áttolod. Wc/zuhanyzó szörnyű.Ha kérdésed van,inkább kérdezd a többedszerre szülő szobatársad.

Tápszert nem adnak,erőltetik a cukros vizet helyette,hiába nincs tejed és sárgul már a gyerek.

Pic részlegén nagyon aranyos,segítőkész nővérkék vannak.

2011. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A szülészetet 2008-ban újitoták fel,tiszta és modern.Van labda,bordásfal vajúdhatsz kádba is.Külön szülőszobák vannak ahol egyedül illetve a pároddal lehetsz.Szülésznők szerintem nagyon rendesek,én csak olyannal találkoztam.

A csescsmö osztály annyira nem új,de nem is olyan lepukkant,3 ágyas szobák vannak.A nővérek között vannak jófejek is.Úgyhogy nem kell Körmendig rohanni egy szülésért.Nincs semmi probléma a szombathelyi szülészettel,legalábbis nekem nem volt.De biztos lesznek másfajta vélemények.

2011. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok,én amikor kértem tápszert,mert nem nagyon volt tejem szó nélkül hozták,söt az éjszakás csecsemös elzavart aludni,majd ő megetetti a babát.De volt olyan is aki az üvöltő csecsemök mellett halál nyugodtan olvasta a kiskegyedet.A koraszülött részlegen tényleg sokkal jobb fejek vannak.
2011. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 2 hete szültem ott a 2.babámat.A szülőszobák tényleg nagyon modernek és tiszták.Bár én császárral szültem,de a szülésznők akikkel találkoztam,mind nagyon rendesek.A csecsemős nővérek felhozatala nem túl rossz,van 1-2 nem túl kedves(hogy szépen fogalmazzak),de alapjába véve normálisak és rendesek.Mi a férjemmel mindkét alkalommal kivettük a vip szobát.Örülök,hogy van ilyen lehetőség,mert így sokkal könnyebb volt túlélni a műtét utáni fájdalmas napokat(a férjem segített pl zuhanyozni stb)ráadásul most az elsőszülött kisfiam is velünk lehetett.Egy példát hoznék fel a körmendi ellen:Szhelyen van PIC részleg,ami Körmenden nincs.Pár nappal elöttem szült az egyik ismerősöm,sajnos szülés után komplikáció lépett fel a babánál.Ha nincs ez a koraszülött intenzív részleg,akkor sajnos lehet a babája nem élte volna túl.Én már csak ezért sem mernék Körmenden szülni,mert ha netán baj van,ott nem biztos,hogy tudnak segíteni.Melyik dokihoz jársz?
2011. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát igen,a koraszülött témához még annyit,hogy másik 2 megyével osztozzunk a koraszülött mentön.Legalábbis 3 éve még ezt mesélték azok a kismamák akiknek a koraszülött babájukat más kórházból hozzták át.
2011. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek. Aranyosak vagytok. Még nem tartok a szülésnél csak érdeklődtem. Kiváncsi vagyok mi vár rám ha odakerülök. Második babám lesz,az első kisfiam nem itt született.

14:20 as,köszi a választ. Még nincs dokim,nem tudom kit válasszak. Te kihez jártál?

2011. jan. 27. 09:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia.Én Horváth Boldizsár főorvost ajánlanám.Mindkét babámmal hozzájártam terhesgondozásra is.100%-ban kiáll a kismamái mellett és ami nekem nagyon sokat nyomott a latban, az az,hogy nem pénzéhes.Soha nem hívott a magánrendelőjébe,hanem ő van 2hetente szerdánként az sztk-ban és oda kellett járnom hozzá.Bár most Szhelyen van 1-2 felkapott fiatal és kedves orvos,ők is biztosan nagyon jók,de nekem a tapasztalat 1 idősebb orvostól fontossabb,mint bármi más.Ha van kérdésed nyugodtan írhatsz privit is.Minden jót!
2011. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is Horváth Boldizsárhoz járok és egyetértek az elöttem szólóval.Tényleg nem pénzéhes és nagyon nyugodt egy doki.
2011. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!