Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok már sokak szerint...

Hallottatok már sokak szerint bevált fájdalomcsillapítási módszerekről?

Figyelt kérdés

"Meggyőződésem, hogy a kérdésben foglalt - számomra elfogadhatatlanul, hajmeresztően mazochista - vélekedés a magyar nőtársadalomban széles körben tapasztalható konformizmussal, önleértékeléssel, a patriarchális normák szolgalelkű elfogadásával függ össze. Ahol csak tudom, megkérdőjelezem azt a - világi változatában is - "bibliai" nő-képet (és női ön-képet), amely ezen az oldalon is domináns.

Úgy gondolom, az a szülészeti szemlélet, amelynek képviselői amellet kardoskodnak, hogy a szülési fájdalom (ami embertelen) "jó" és "szükséges" inger, mert "anyává" formálja(miii?!) a fiatal NŐt, ill. "segíti" az újszülettet életképesebben a világra jönni, nem más, mint annak a (férfi-)téveszmének a kifejeződése, hogy a szülés a női szexualitás "ősbüntetése", amelyet a nő - ez a "negatív entitás" - MEGÉRDEMEL. Rettenetesen szomorú vagyok, amikor sokat érő, tanult fiatal nők nem jutnak el oda, hogy a fájdalomcsillapításhoz való jogot (és a lehetőséget!) MEGKÖVETELJÉK." - egy ezen a fórumon hozzászóló.


Ez az oldal általánosságban bemutatja az összes szülés közben alkalmazható fájdalomcsillapítási módszert:

[link]


Én két bevált módszerről hallottam. Az egyik az EDA. Ez az oldal felsorolja az előnyeit és a hátrányait egyaránt.

[link]


A másik a hipnózis: [link]


2012. márc. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Ha vki hallott más módszerekről, kérem ossza meg.
2012. márc. 14. 21:23
 2/47 A kérdező kommentje:
Az első link a szülési fájdalom mibenlétét és természetét is taglalja, illetve hogy mitől függ annak megélése.
2012. márc. 14. 21:32
 3/47 anonim ***** válasza:
39%
Olvastam én is anno ezt a hozzászólást és baromira tetszett!!!!!!:))))A fájdalomcsillapitás engem is érdekel,ugyanis addig tuti nem szülök,amig nincs 100%!
2012. márc. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
45%
Akkor nem mostanában fogsz szülni... A fájdalom szülés közben abszolút fiziológiás, és fontos is.
2012. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
(Bár nyilván nem kellemes.)
2012. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Egyébként a toló fájások milyen intenzívek a többihez képest?
2012. márc. 14. 22:26
 7/47 anonim ***** válasza:
46%
Naaaagy-nagy tévedés, aki kicsit is otthon van az orvostudományokban vagy az élettanban, tisztában van ezzel. :) Ennél emancipáltabb nehezen lehetnék, de ezt a hozzászólást ordító tévedésekkel zsúfoltnak, és végtelenül butának érzem.
2012. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
37%
Nem érdekel,ne fájjon majd az a lényeg!
2012. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Az előző hozzászólásba kérem ne kössön bele senki. Nyilván számára is a baba egészsége a leglényegesebb. A továbbiakban szeretném, ha a kérdéshez kapcsolódóan, érdemben tudnánk információt cserélni a fájdalomcsillapítási módszerekről szerzett tapasztalatokról.
2012. márc. 14. 22:35
 10/47 A kérdező kommentje:
Előre is hálásan köszönöm, azok hozzászólását, akiknek van tapasztalatuk e téren és megosztják azt.
2012. márc. 14. 22:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!