Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés előtti beöntés...

A szülés előtti beöntés kötelező vagy le lehet róla mondani?

Figyelt kérdés
Olyan kórházban fogok szülni, ahol az előkészítés része a beöntés. A fiamat is itt szültem és elég rossz emlékeim maradtak erről, most nem szeretném megint ennek kitenni magam.
2012. jún. 5. 08:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem kötelező, de ez azért elviselhetőbb, mint utànna szégyenkezni hogy mindent lesz@rt az ember, és az orvosnak sem lehet valami kellemes látni ahogy jön ki a hurka!
2012. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nálunk meg sem kérdezték hogy szeretném-e hanem már feküdtem is az ágyra és már be is öntöttek.

Én abban a pillanatban nem ismertem volna ellenkezni, hisz nagyon fájt, és elég gyorsan kitisztultam. Talán 10-15 percig lehettem a wc-n.

Nekem nem volt egy rossz élmény, olyan volt mint egy hasmenés.

Ha nem érzed tolakodásnak elmondod mi volt a rossz élményed ebben?

2012. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Mara Acoma ***** válasza:
22%
Elvileg nem kötelező, de biztosan össze-vissza akarod khm... kakilni a szülészt? Kérj inkább kúpot, szinte minden kórházban adnak a beöntés helyettesítésére. Ugyan az a hatása, csak jóval diszkrétebb. Ha nem adnak, vegyél előtte és vidd magaddal. Kérdezd meg a nőgyógyászod, hogy be kell e szerezned, vagy fogsz e ott kapni, ha kéred.
2012. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezek szerint nem kötelező.


Sajnos az első szülésnél későn kaptam meg és nem tudtam utána elmenni wc-re, mondták, hogy semmi gond, hoznak ágytálat. Eddig rendben is volt, de fekve nem jött ki minden aminek kellett volna és egy nyomásnál minden a dokira és a mögötte álló asztalra, annak tartalmára (pl. steril csomagolású fecskendő, cd-s magnó...) és egy kevés a falra is ment. Utána még 2 hét egyeztetés jött, hogy nekem kell-e kifizetni az okozott kárt (kb 100 000Ft-ot)... Szerencsére végül belátták, hogy nem tehettem róla, de most ha lehet ennek még a legkisebb esélyét is elkerülném.

2012. jún. 5. 08:53
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem első gyereknél volt, a másodiknál nem, bár mondjuk ott idő sem lett volna... Kérdezz rá, az a biztos.
2012. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Jujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, ez durva volt. Most már megértelek, de ha nem kapsz, akkor is kijöhet ugyanígy, de ha kapsz, legalább az esély meglesz, hogy kijutsz a wc-re.
2012. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kijöhet, de legalább kevésbé híg formában és nem terítem be vele a fél szülőszobát. :(
2012. jún. 5. 08:55
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Istenem de sajnállak!:((

Az ő hibájuk volt, mivel nekik jobban kellene tudni hogy mikor kellene beöntést adni. Van olyan amikor nincs is rá idő, de ennél még az is jobb.

Akkor viszont még otthon mikor érzed már a fájásokat gyorsan kúp, wc, és rohanás a kórházba...persze ha van rá idő..

2-es voltam. Kívánok sok jót, és könnyű szülést.

2012. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerezz be pezsgőkúpot!5 beöntéssel felér!Azzal már sétálni is max.5 percet kell!Mi ezt használjuk a kórházban és én is vele szültem.
2012. jún. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly, ki akarták veled fizettetni? Jóég... :(


Megtagadhatod természetesen, és a kúp valóban jó megoldás lehet.


Nagyon szép szülést kívánok Neked! :))

2012. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!