Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés előtti beöntés...

A szülés előtti beöntés kötelező vagy le lehet róla mondani?

Figyelt kérdés
Olyan kórházban fogok szülni, ahol az előkészítés része a beöntés. A fiamat is itt szültem és elég rossz emlékeim maradtak erről, most nem szeretném megint ennek kitenni magam.
2012. jún. 5. 08:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sajnálom!


Három szülésem volt, sosem kaptam beöntést, egyszer jött egy gomobócka a kitolás elején, de szerencsére akikkel én szültem, azoknak mi sem volt természetesebb ennél.

Az orvosom saját kezűleg jött és felszedte valami papírral, nem láttam.


Szerintem ez nem ciki.

Amit Veled műveltek, az már annál inkább...

2012. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Az én szülésznőm azt mondta, amikor erre rákérdeztem, hogy ő azért sem propagálja különösebben, mert sok esetben a beöntés ellenére is kicsusszan (ld. a te eseted), ellenben a nők nagy részének nem túl felemelő élmény (inkább a már minden mindegy kategória, de semmiképp sem kellemes/emberbarát beavatkozás). Megkérdeztem, hogy mi van akkor, ha nem kérek beöntést és a szülés közben "kijön" (azért mérlegeltem, mert attól tartottam, hogy borzasztóan szégyellném magam, ha ez megtörténne, így mérlegeltem, hogy inkább alávetem magam a beöntésnek). Azt mondta a szülésznő, hogy ez egy teljesen természetes dolog, ha úgy alakul, hogy kijön, akkor letörli és minden megy tovább. Szóval szerintem az is fontos, hogy kik vesznek körül, és hogy ők hogy kezelik, mert ha egy ilyen helyzetben szülés közben "rádpirítanak", az sem feltétlenül kellemes.
2012. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
21%

A beöntést jobb kérni, mert 1. lejjebb kerül a baba 2. tényleg nem fog jönni nagy adag kifelé.

De. Ha jön is, a szülésznők , dokik előtt ez már nem újdonság....Sőt, nekem azt mondta a szülésznő, ha jön vmi, nekik inkább az pozitív jel, mert jól nyomódik kifelé a baba. (de természetesen nem "kupacra" gondolt itt hanem ami még bent maradt esetleg)

2012. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

Még vmi!

Itt az is fontos, ha székeléssel amúgy minden oké-e? Mert pl. nekem az első gyerkőcnél iszonyatos szorulásom volt, komolyan, "megváltás" volt a beöntés. A 2. babánál meg épphogy kicsi hasmenésem volt az utolsó napokban, nem is akartam nagyon beöntést kérni, mert aznap is voltam már wc-n. Szóval ez sem mindegy!!

2012. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Tőlem meg sem kérdezték, az előkészítőbe megvizsgáltak, leborotváltak, aztán már nyomatták is... Annyit tudtam kérni, hogy óvatosan rakják be, mert hónapok óta kint volt az aranyerem. Egész korrektek voltak... De utána ...... a takarító akkor mosott fel éppen az előkészítő wc-jében, így mehettem hátra a vajúdóhoz... Hosszúnak tűnt az út, alig bírtam ki odáig.
2012. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű a sztorid!A Szt.István kórházban egyáltalán nem adnak(se beöntés,se kúp formájában).Már 2x szültem ott,(szeptemberre várom a 3. gyerkőcöt)és érdekes módon 1x sem kakiltam össze se magam,se az ágyat...én lemondanék róla.
2012. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Még egy dolog!


A szülő nők nagy része (írhatnám 10ből 9) székel (és akár egyéb is kifolyik) szülés közben. Csak nem ezzel van elfoglalva. A dokiknak meg szülésznőknek meg ez "természetes", fognak egy papírt, aztán el is tüntették.

2012. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

szegénykém :(

roppant megalázó helyzetbe hozott a kórház.

én négyszer szültem, kétszer volt beöntés, de egyik sem volt kellemetlen élmény és én is úgy tudom, hogy nem kötelezhetnek rá.

2012. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Egyáltalán nem kötelező!!

Azért manapság már a jobb kórházakban előtte megkérdezik az embert, hogy szeretne-e; és az tévedés, hogy ha nem kérsz, akkor simán lesz...od a dokit, ahogy mások írták, a kitolási szakaszban egyáltalán nem az jön ki, hanem a gyerek!

Én már kétszer szültem, egyszer sem kértem beöntést, nem is bántam meg, az hiányzott akkor a legkevésbé és nem jött ki k..., csak a tüneményes gyerekeim!!!

Egyébként ha szülsz, és a kitolási szakaszban vagyok, akkor már úgy vagy vele, hogy érdekel is mi jön ki, csak a gyerek kibújjon végre, ott annyira erre koncentrálsz, hogy más nincs is. És ha valaki kakil is közben? Na és? Hányszor volt ilyen a történelemben?

Láttak ők már sok minden mást is!!!

2012. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!