Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés elött állok és egy két...

Szülés elött állok és egy két dolgot nem értek, tudja ezt valaki? Bővebben lent ===>

Figyelt kérdés
azt nem értem,hogy ha valakinek kinyílik a méhszája 10-cmrre akkor se biztos hogy könnyen fog szülni, vagy hogy meg-e tud szülni egyáltalán. én azt hittem akkor már szabad az ut a babónak. vagy nem? milyen dolgoktól függ még a megszületés általában? és olyan is van,hogy már a szülőcsatornából "visszarángatják" és császárral kiveszik, ha nem tud kijönni? köszi a válaszokat

2012. jún. 6. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen, van olyan, abban az esetben ha a baba túl nagy.
2012. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm nagyon nehezen szülte meg a fiát, mert a köldökzsinór mindig "visszarántotta" a gyereket. Végül segítettek neki és szerencsére egészségesen született.


Másik barátnőm pedig úgy járt, hogy nem tudta kinyomni a lányát, mert elfáradt a végére és semmi esélyük nem volt.

Az oxigénhiányosság elkerülése miatt császározták egyből és úgy szedték ki a kislány. Szerencsére ott is egészséges lett a gyermek.

2012. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a fájás erősségétől is függ.hiába vagy kitágulva ha túl gyengék a fájások.Ha be van illeszkedve a szülőcsatornába akkor nem rángatják már vissza hogy császárral vegyék ki,inkább vákuummal vagy fogóval segítenek neki megszületni.
2012. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont így volt. 3 órás vajúdás után jöttek a tolófájások teljesen kitágultam.


Hiába nyomtam nem jött ki, ki-be csuszkált a baba másfél órán keresztül. Próbálta nyomni az orvos felülröl, de akkor sem jött. Szerintem a hasizmom volt gyenge. Egész terhesség alatt kíméltem magamat, mert véreztem, majd görcsöltem. A végén meg hasizmom semmi nem volt.


Ezek után vágtak és vákummal fogták a fejét hogy ne csusszon vissza, így tudtam kinyomni.

lányomnak átlagos 35 centis feje volt 4 kiló. De nem a kilók számítanak mert a fej nem jött át. Amúgy csak 2 centis vágás lett, nem repedtem.

2012. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A szülőcsatornában benne levő babát már nem tudják megcsászározni.

A császár egy korábbi stádiumig lehetséges. Ha fájásgyengeség van, vagy nem tágul a méhszáj, vagy egyéb akut dolog indokolja, pl. leesik a szívhang hirtelen, és nincs idő megvárni a tágulást.

2012. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Első babával nekem se ment a kitolás, az elhúzódó vajúdás miatt kifáradtam, és a baba szíve fokozatosan lassult.

Gátmetszés+oxitocin+doki nyomott a hasamon, így két fájással kint volt. (Sajnos én repedtem és szakadtam utána)

2012. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-s és a másodikkal? mert írod hogy az elsönél?

Nekem is hasonlóan volt. de nem sokára szülöm a tesót és reménykedem az jobb lesz.

2012. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is kitágultam 10 cm-re, sőt, már egy órája tolófájásaim voltak, amikor végülis császár lett a dologból - akkor sem lehet rendesen szülni, ha a baba nem fejtetővel jön előre, hanem homlokkal vagy arccal. Nálunk ez volt a helyzet. Ő át sem tudott bújni a méhszájon.

Tehát a válasz a kérdésedre az, hogy 10 cm-s tágulásnál nem hogy nem biztos, hogy könnyen fog szülni, de lehet hogy sehogyse!

2012. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok

Problémamentes volt a második és a harmadik szülésem is.

annyi volt mindkétszer, hogy a régi gátseb mentén berepedtem, mindkétszer két-három öltés kellett.

Sajnos a régi gátmetszés mentén már nem annyira rugalmas semmi, emiatt. De vágni nem kellett, és gyorsan gyógyultam.

Nekem sokat segített, hogy már tudtam valamelyest, milyen egy szülés. Sokkal lazább voltam, és "engedtem előre" a babát.

Agyban nagyon sok minden eldől, ezt már tudom azóta...


Szép szülést Nektek!


Azt nem tudom, a 10 cm sok vagy kevés, de kitolni akkor lehet, ha a méhszáj teljesen eltűnt, előbb nem.

2012. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pillanatok alatt teljesen kitágultam,jöttek a tolófájások is,de 4 óra elteltével császár lett,relatív téraránytalanság és beilleszkedési rendellenesség miatt.Nekem nem jósoltak az uh-n nagy babát mégis az lett!
2012. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!