Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha Amerikában (USA) szülök, a...

Ha Amerikában (USA) szülök, a gyermekem ugye megkapja az állampolgárságot. Ezáltal kérvényezhetem én is?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anyuka leszek, a baba apja amerikai, de különböző okok miatt szétváltunk és a kapcsolatot sem tartjuk. Ha megszületik a baba akkor kettős állampolgár lesz? (amerikai-magyar) Ha nem szeretnék visszamenni Mo.-ba akkor kérhetem én is az állampolgárságot?

2012. jún. 6. 13:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essen, nem azért szülök, hogy állampolgár lehessek.
2012. jún. 6. 13:18
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
nem kapja meg, csak ha az apa vagy az anya amerikai
2012. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Bár nem vagyok jártas nagyona témában de ha jol tudom a gyerek automatikusan amerikai állampolgár lesz ha ott születik és ott kerül anyakönyvezésre! Azt hiszem volt is erröl suzó nem rég hogy valamelyik párt be akarta szabályozni várandos anyukák ne mehesenek amerikába hogy a bevándorlást evvel is csökentsék!Csak azt nem értem miért fontos hogy a gyerek amerikai legyen ha téged a letelepedés nem érdekel?? Vagy mégis ?? Mindegy nem az én dolgom! Szoval a gyerek automatikusan amerikai lesz ha ott születik viszont te nem! csak felügyeleti jogot vagy mit fogsz kapni viszont az nem ér fel egy teljes jogu állampolgárságival! de szerintem err inkább neten keres rá mert én is csak hallomásbol ismerem ezeket!
2012. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
ja és mégha a gyerek amerikai állampolgár is,azért az anyának ezért nem adják meg
2012. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Ezt talán ott a helyi hivatalokban kell megkérdezned.


Amit én biztosan tudok, hogy születés jogon jár az állampolgárság, vagy is ha ott születik akkor megkapja. (europában szülök jogán jár)


A többit ottani hivatalban, pl gyámhivatalban kell megkérdezned. Fáradj be és ök 100%-s választ adnak.


Kettös állmpolgárság csak nevileg létezik, a személyes papirokon mindig 1 állampolgárság van, de mindegyikhez joga van a gyermeknek, de nem egyidejüleg. vagy is mindig olyan állmpolgár lesz amelyik országban tartozkodik és ott letelepedik.

De ahhoz hogy magyar papírjai legyenek majd kell a magyar anyakönyvi kivonat is, amihez kell apuka aláírása és nyilatkozata is. ha apuka nem beszél magyarul akkor még tolmács is. Habár gondolom amerikában egy magyar követségen ezt tudod majd kérni.

Ha nem lesz magyar anyakönyve azt bármikor életében megkérheti, de mindig nehezebb lesz.


Ha apa elismeri a gyereket, akkor mindenképpen elsö dolgod legyen berángatni a követségre és magyar anyakönyvet is csináltatni neki, mert ha egyszer megszakad a kapcsolat, apa eltünik, te meg kénytelen leszel magyarországra utazni akkor sok bajod lesz, elvileg apa engedélye nélkül ki sem viheted az országból stb...

2012. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A napokban bővebben is utána fogok járni, barátnőm segít nekem:)Sajnos apuka hallani sem akar rólam/rólunk. És így mennyi ideig tartózkodhatunk itt? Mert szeretnék itt maradni, de nem emiatt vállaltam gyereket.
2012. jún. 6. 13:34
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

A gyermek amcsi allampolgar lesz, amennyiben az USA teruleten szuletik, ez fix.

Ha szules utan bemesz vele a magyar konzulatusra vagy kovetsegre, akkor (mivel te magyar vagy) elintezheted neki a magyar allampolgarsagot is, valszeg ehhez apa is kelleni fog.


Az allampolgarsagot te NEM fogod megkapni. Miutan a gyereked elmult 21 eves, o kervenyezheti neked a zoldkartyat (letelepedesi engedely). Az allampolgarsag innen meg nagyon messze van (5 egv), de arra nincs is szukseged, ha mar zoldkartyad van, akkor maradhatsz.


Ami pedig apukat illeti: itt nagyon szigoruan veszik a gyerektartast es ha ugyved segitseget kered, akkor apukat kotelezni lehet, hogy gyerektartast fizessen, ha akar rolatok hallani ha nem. Ha birosagra jut az ugy es az itelet kimondja, hogy fizetnie kell, akkor nincs mese! Sot, ha nem fizet, azert meg bortonbe is juthat. Mindenkepp konzultalj ugyveddel errol!


Ja, es sajnos a letelepedesi lehetosegeid eleg rosszak. Ugyanis illegalis szuloket mar nem egyet deportaltak az orszagbol, annak ellenere, hogy az ujjszulott gyermekuk amerikai allampolgar. Vagyis ha elkapnak, hogy illegalis vagy, akkor kapsz egy felszolitast, hogy hagyd el az orszagot. Ha megsem teszed, es legkozelebb ujra elkapnak, akkor viszont (amint a baba utazokepes) feltesznek az elso Europaba indulo jaratra :(

2012. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
18:56-os.azt hiszem mindent le is írt :)
2012. jún. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
(OFF: tévedés, Európában sem mindenhol a szülő jogán jár az állampolgárság.)
2012. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
És még hülye is vagyok, mert nem szülők jogán volt az egyik válaszolónál, hanem születés jogán. Bocsánat, hogy beleszóltam, fáradt vagyok. :D
2012. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!