Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segítség! Rendben van ez így?...

Segítség! Rendben van ez így? Ma szültem 2 hete, és még mindig vérzek, de már nem annyira.

Figyelt kérdés
Normális ez? Meddig szoktak általában? Tejem is épp hogy elég, néha kell potlás. irjatok!
2009. júl. 2. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 10 hétig véreztem, ebből 3 hétig intenzíven.

A tej dlogggal kapcsolatban, szoptass minnál többet, fejd a tejet, és elég lesz, sztem még ne pótlással oldd meg a problémát. Minél kevesebbet szopik, annál kevesebb lesz a tejcsi. Nekem 1 hetes volt a fiam, mikor belövellt, lehet, h neked később lesz.

2009. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kb. 6 hétig véreztem, egyre kevesebbet. Nyugodj meg, teljesen normális dolog, elvégre szültél! 9 hónapig változott bent minden, idő kell míg visszaáll. :) Szülés után a méhed tulajdonképpen egy nagy seb, ezért is van a 6 hét gyerekágyas időszak.

A szoptatást sokminden befolyásolja, a legeslegfontosabb, hogy ne stresszelj! Pihenj amikor csak tudsz, egyél rendesen, igyál sokat (napi 4-6 liter folyadék). Emellett van egy csomó praktika a tej növelésére, amiről ezen az oldalon rengeteget olvashatsz (homeós bogyók, tejserkentő ételek, italok, stb.), mindenkinek más jön be. Tedd minél többet mellre a babád, az indítja be legjobban a termelést, ne adj pótlást, ha nem muszáj! Nyugi, ne pánikolj! :D


Gratulálok a kicsihez és boldog babázást kívánok!

2009. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 6 hétig véreztem.
2009. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 1 hónapos a babám, de még mindig pecsételgetek. Kb 3 hétig volt intenzív a vérzésem, szerintem normális dolog. A tejed még biztos nem állt be, tedd a babád cicire, ahogy igényli, hogy minél előbb beálljon a kereslet-kínálat. Próbálj tejserkentő teákat, homeós golyókat, egyél sok levest, főzeléket és igyál napi 3 litert legalább! (egyébként sajnos nekem is adnom kell tápit, valamit nagyon elronthattam az elején a szoptatással, te ne járj így)
2009. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 5 hétig véreztem. A tej belövellése nincs összefüggésben azzal, hogy ki meddig vérzik. Én azt tudom javasolni, hogy pihenj nagyon sokat, amikor a babád alszik, aludj te is, ne foglalkozz azzal, milyen a lakás, a házimunka megvár. A pihenés többet használ, mint bármelyik tejszaporító csodaszer (ezt tapasztalatból mondom, én mindent kipróbáltam, amit csak lehet), és ami még fontos, hogy nagyon sokat igyál, és tápláló kajákat egyél, és gyakrabban egyél, mint ahogy eddig és ne stresszelj! Remélem, be fog állni a tejcsid, és sokáig tudsz szoptatni, de ha nem, akkor sem kell elkeseredni:)
2009. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!