Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 11 hete szültem és hüvelyfal...

11 hete szültem és hüvelyfal süllyedésem van, doki szerint intim tornával rendben jön majd. Lehet-e hasizom gyakorlatokat végezni és tornázni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Hát azt hiszem a felülések éppen nem tesznek jót, mert méginkább lefelé "préselik" az alhasi szerveket. Ugyanígy nem jó a mélyguggolés sem, azt sem szabad csinálni, bár Rubint Réka tornái tele vannak ilyen gyakorlatokkal:(((

2011. okt. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olvasd el Kriston Andrea könyvét. Nagyon érdekes, könnyen érthető. Én úgy kezdtem el olvasni, h nem akartam, csak a barátnőm nem szállt le a nyakamról míg el nem olvastam. Le sem tudtam tenni. Mindent elmagyaráz, h mi miért jó. Többek között a hasizomgyakorlatokról is ír.

Van még egy másik könyv is. Az író neve nem jut eszembe, de a SOTE 1-es női klinikán van kismamatornája. Az ő könyve annyira nem volt olvasmányos, de szintén jó infókat tartalmazott.

2011. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. okt. 20. 10:09
 4/15 anonim ***** válasza:
nekem is ez van (terhesség ut. két hetében jött elő). Engem bíztattak, hogy magától is elmúlhat. Hát nem!!! Elmentem a Kriston Andrea-féle intim tornára és megvettem az intim torna könyvét. Engem meggyőzött. Mivel kicsit elhanyagoltam nem tudom azt állítani, hogy használt, de hiszek benne (mert érzek némi változást). Ugyanígy elkezdtem én is tornázni is (nem súly miatt 49kg vagyok, hanem kikapcsolódás végett) és felhívtam az oktatómat, hogy mi van a hasizom gyakorlatokkal. Van erre is technika (pl.:felülés előtt fújjuk ki a levegőt) és ezek mellett ajánlotta Kriston A. Testreform (szerintem erre célzott az előttem író is) című könyvét, hogy ott jobban le vannak írva. Jelenleg ott tartok, hogy próbálom beszerezni a könyvet és egyelőre hanyagolom a hasizom feladatokat. Neked mit mondott az orvos? Milyen adatokkal szültél? Nekem második gyerek volt 4100g, 58cm, és kis korkülönbséggel születtek.
2011. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nekem azt mondta doki ,hogy intim torna és vissza rendeződik ...hááát én se bizakodok,d, csak egyszer nézegettem a gátvarrást és észre vettem egy szál cérnát,azt figyelgettem,ki esett és utána ezt láttam,hogy valami süllyedésem van.Egy fiút szültem 4090 grammal,53 cm és 36 fejkörfogat.Az első fiamat is nehezen szültem ,ő is nagy lett volna ,de 35 hétre született 2780 grammal,nála nem volt semmi ilyesmi,most aranyerem is lett ,ha kemény székletem van akkor vérzik ,bár már visszahúzódott. 160 cm magas vagyok az első fiamnál 53 kg val kezdtem a terhességet és a végén 70 kg voltam a 2ik terhességemet 59 kezdtem és 75 lett a vége most vagyok 71 ,szülés után 69 voltam.

Szép napot!

2011. okt. 21. 14:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem is van süllyedésem,szülés utáni 7. héten jött elő. Nagyon nagyon megijedtem. 3970 gr-os 55 cm-es kislányt szültem 37.es fejecskével:):):) Kis "csöppem". Most már 11 hónapos

Meg vettem én is Kriston könyvét. Tornáztam is, de elhanyagoltam, főelg mostanába, picur beteg lett,most mi. Semmi változást nem hozott azokban az időkben sem amikor csinálta,ettől függetlenül hiszek benne. És gyűjtöm az energiát a folytatáshoz. És gondolkozm azon,hogy lehet hatásosabb lenne megvenni a dvd-t is.

2011. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én is így voltam valahogy. Mondom én úgy voltam, hogy veszteni valóm nincsen (leszámítva a tanfolyam díját). De ennyit megér ha tényleg segít. Már csak rendszeresen kéne csinálni. Szerintem ha kő keményen csinálnám használna, vagy stagnálna legrosszabb esetben. Amúgy első gyermekemnél nekem sem volt semmi (3100g, 51cm). Mindkét gyereknél 20kg-ot híztam ami 2-3 hónap múlva nem is látszott. Mondjuk a terhességnél is csak a mérleg mutatta. Másodiknál nekem is kijött az aranyerem, azóta az rendbe jött. Majd ha van változás írok. Addig is minden jót.
2011. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is van mindkettő (hüvelyfalsüllyedés és aranyér is). 2 hónapja szültem a kislányomat 3950 g, 58 cm volt (én 158 cm vagyok, 53 kg al kezdtem, szüléskor 69 kg voltam). Több mint 15 óra vajúdás és 65 perces nyomás után született meg a "pici" lányom :-). Vágtak, kívül-belül varrtak, több mint 3 hétig nem tudtam leülni és csak amikor már kezdtek megszűnni a gátvarrrás fájdalmai akkor éreztem, hogy aranyerem van. Nemrég az is kiderült, hogy hüvelyfalsüllyedésem van, ami eléggé kellemetlen, főleg amikor megyek olyan mintha esne ki "onnan" valami. A doki nekem is az intimtornát javasolta. Azt mondta rendszeres végzése esetén is max. 40%os javulás várható, végleges javulást csak a műtét hozhat, de a műtét elvégzése csak akkor ajánlatos, ha már nem lesz egy újabb szülés. Mi viszont szeretnénk kistesót (ez az első babánk), így kénytelen vagyok még egy jó ideig elviselni ezt az állapotot.

Az pedig még jobban elszomorít, hogy nem végezhetek hasizomgyakorlatokat, így valószínű nem is nyerem vissza a régi hasamat. Én már elkezdtem az intimtornát, igaz még csak néhány gyakorlatot végzek minden nap, mert még torna után egy picit fáj a gátseb. (Én pl. nem vettem meg a Kriston Andrea dvd.jét, hanem a Diablotorrent oldalról töltöttem le.)

Esetleg, ha van valakinek még valami plusz információja szívesen elolvasom.

Pl. Hogy lehetne a hasizmokat ilyen esetben visszaerősíteni?

2011. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hú, az utolsónak tényleg durva lehet. Hála az égnek nekem semmilyen panaszt nem okoz, nem is érzem, szeretkezés közben sem érzek semmit másképp. Látványra zavar nagyon (hüvelyből nem lóg ki) és a tudat, hogy mi lesz 10-20 év múlva. Viszont a műtétről még nem hallottam, hogy utána nem ajánlatos szülni. Hisz elvileg "csak" egy szövet darabot vágnak ki a hüvelyfalból. Viszont így nem tudom mi lenne, ha még egy gyermeket szeretnénk vállalni.
2011. okt. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm.Védőnő azt mondta ,hogy pl,volt egy osztálytársa akinek kilógott szó szerint úgy érezte mintha férfi lenne és idővel vissza ment.
2011. okt. 21. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!