Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak engem zavar, hogy pár...

Csak engem zavar, hogy pár idióta kismama és sztárocska miatt a császár kényelmes, egyszerű szülési módnak van kikiáltva?

Figyelt kérdés
Engem úgy tud dühíteni, mikor azt mondják egyes nők, hogy ők félnek a szüléstől és a "könnyebbik" utat választják a császárt. Ti nem érzitek úgy, hogy ez elég lebecsmérlő dolog? Én úgy gondolom (bár sajnos csak császárom volt), hogy az sem éppen gyerekjáték és én úgy érzem egyáltalán nem jártam jobban. DE nem azért mert így nem fájt vagy ilyesmi, hanem mert nem éltem meg a szülést úgy, ahogyan szerettem volna. Csak én érzem igazságtalannak ezt a dolgot? Tudom ezen nem tudok változtatni, de kíváncsi vagyok más nők véleményére. És sajnos ezek miatt a nők miatt (akik "kényelmi" szempontból választják a császárt) alakult ki ez a kép a császármetszésről. Engem nagyon bánt, hogy ha valaki azt mondja nekem: ja császárod volt, hát akkor jól jártál. DE MIÉRT IS?
2012. jún. 9. 18:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

szia!


Igen, igazából tagadják, de van az a pénz amiért császározni "indokolt" egy kismamát, mert bármit oda lehet írni, h mittudomén köldöksérve van, és ezért. (most írtam vmit)

Ugyanakkor a császáros szülés önmagában hiábavaló, hiszen a "rendes" szülés kapujából átívelő császárnál van egy kis "pozitivizmus", h a vajúdás stb. ott volt, a vége lett császár. (ami egyébként nem gond, hiszen a baba érdekében történik!!)

Én divatból sosem lennék képes császárosan szülni, de szerintem a kismamák nagy része sem. De ha a babám "sorsa" függ ettől, akkor nem hezitálnék.

2012. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Na pont ezt a divatból császárral dolgot nem értem én. Mi az, hogy divatból? Miért jobb így szülni? Nagyon nem értem, hogy egyes nők, hogy mondhatnak olyat, hogy én nem akarom, hogy fájjon, ezért császár lesz. Pedig sima szülésnél is van könnyű szülés. És én sem választanám csak azért a császárt, mert az a szóbeszéd járja hogy úgy könnyebb. Úgy alábecsülik ezzel az olyan anyukákat, akik nem önszántukból, hanem valós indokok miatt lettek császározva!!!
2012. jún. 9. 18:43
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Hehe, igen, ez érdekes. :) Meg az is érdekes, hogy mi a könnyű. :)


Sürgősségi császárral szültem, 8 órán át a műtét előtt neonatológusok és egyéb orvosok tömkelege tanakodott arról, hogy mi baja lehet a babámnak (rettenetes szívhangjai voltak, de a flowmetria nagyon jó volt, senki nem értett semmit, még az apukája sem, pedig ő volt az orvosom, és én sem, pedig én is orvosit végeztem, at hittük mindenre felkészültünk...). Utána elrontották az EDÁt, izomba szúrták (akivel történt ilyen, tudja, hogy ez kb. 1 hét durva fájdalmat jelent). Ezután emelték ki a babánkat (aki egészséges, mint a makk, ellenben 4x tekerte szorosan a nyakára a zsinórt). A szülőszobán a felszabdalt méhemre kaptam fél óránként oxitocint... Az sem volt valami paradicsomi érzés.


Tehát lelkileg mindenképpen baromi fájdalmas volt azt hallgatni, ahogy teljesen aritmiás a tündérkém, akivel 9 hónapig problémamentes terhességem volt, utána pedig 1-2 hétig igen fájdalmas volt frissen vágott hasfallal ellátni a gyermekem, és fájdalmas volt 10 napig heparinizálni a császár miatt... Semmi jót nem tudtam még találni a császármetszésben azon kívül, hogy a babának hatalmas szüksége volt rá, hogy azonnal kiemeljék.


No, a lényeg: létezik könnyű vajúdás, és nagyon nehéz. Aki önként vállal egy potenciálisan rengeteg veszélyt hordozó hasi műtétet, és ezzel feláldoz egy minden bizonnyal komplikácómentes természetes vajúdást, az nem hiszem, hogy tudja, mit vállal.

2012. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Engem pl nem zavar... Én személy szerint simán szültem, pedig féltem a fájdalomtól én is. ;) Éltem is az EDA-val... Viszont bazi nagy gátsebem volt, amivel járni és ülni nem tudtam 2 hétig legalább... Én akkor irigykedtem a császárosokra, hogy még ők is jobban tudnak mozogni, mint én...

Amúgy sose jutott eszembe, hogy lenézzek valakit, mert császárral szült. Nekem ez olyan természetes dolog már! Most megint szülés előtt vagyok és ha valami miatt császárom lenne, akkor az lenne és kész! Ha valaki meg bemerne szólni emiatt, akkor "szépen elmagyaráznám" neki, hogy én mit gondolok azokról, akik így gondolkodnak...

2012. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
Bocs, én meg pont ezen az ősanyaságon akadok ki, hogy mindenki annyira át akarja élni a szülési fájdalmakat! Az első terhességem ikerterhesség volt, ráadásul az egyik baba haránt, evidens volt a császár. Most egy babát várok és remélem, hogy császár lesz, mert nekem sokkal könnyebb volt, semmi fájdalom. És miért is kellene szenvednem, ha nem muszáj??? Ilyankor mindig az jut eszembe, hogy valaki miért is kér fájdalomcsillapítót a fogorvosnál, hiszen anélkül is meg lehet csináltatni egy tömést...
2012. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
47%
Olyannyira féltem a szüléstől, hogy már az utolsó napokban bármit megtettem volna azért hogy betoljanak a műtőbe és "kiszedjék" belőlem a gyereket. Mindenki azt kérdezte, hogy normális vagyok? Akkor még nem értettem miért... A szülés után már felfogtam. Szenvedtem rendesen, vajúdás 19 órán keresztül, brutál gátsebem volt, ülni nem tudtam 2 hétig. De azt a pillanatot, amikor végre kibújt és megláttam, nem cseréltem volna fel egy császárral szülő nővel. Ő érte meg kellett szenvednem, de megérte!!!!!!!! És nem választottam a könnyebb utat, sőt fájdalomcsillapítót sem, hiába féltem annyira. Egy fogtömést/húzást pedig ne hasonlítsuk a szüléshez! A szülésnek van értelme, míg egy fogorvosi rendelőbe bemész majd kijössz, és másnapra elfelejted hogy ott jártál...
2012. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen, csodával határos módon az összes celeb kisasszonynak császár lesz a szülés vége, és mindig a 38.héten, nehogy az utolsó két hétben,- esetleg három-megrepedjen az a pocak, és esetleg striák legyenek. Én még nem hallottam olyan celebről aki túlhordta a gyermekét. Ha mégis akkor bocs.
2012. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ami a lényeg, hogy szerintem nem a császár a könnyebbik út. Az teljesen evidens, hogy ha a baba-anya egészsége érdekében nincs más út akkor császár. Ez teljesen normális. Engem csak az zavar, hogy vannak olyanok, akik ezeket a nőket egy kalap alá veszik azokkal, akik "divatból", "kényelemből" szülnek császárral. meg eleve ez a "kényelmes" szó is nagyon bánt. Miért kényelmesebb a császár? A legnagyobb baj az, hogy ma már a császárt sajnos nem arra használják amire kellene. Hisz az egészség az élet megóvására van "kitalálva" és nem azért mert vannak akik azt vallják így könnyebb. És annyira rossz, hogy emiatt van a császár kikiáltva könnyű, gyors, fájdalommentes szülésnek. És emiatt érzem elég gyakran, hogy becsmérlik ezt a műtétet és úgy vallják, hogy az a nő milyen jól járt, hogy császározták. DE nem járt jobban. És a fájdalomcsillapító szerintem is arra van kitalálva, hogy éljen vele az ember. De ez a műtét meg arra, hogy csak akkor éljen vele az ember, ha nincs más megoldás. Az utolsó válaszoló sorait olyan jó volt olvasni és nem érzem azt, hogy ő pl olyan ősanya típus lenne. Nyilván a császárnál is megvannak a csodás pillanatok (nekem is megvoltak) de nem választanám magamtól, mert ez nem kívánságműsor!
2012. jún. 9. 21:05
 9/25 anonim ***** válasza:
30%
Én ősanya vagyok, mert csak akkor engedném a császárt, ha élet függne tőle. Engem csak ne vagdossanak... szülés után talpra állok és megyek dolgomra. Császár után meg kötelező fekvés, tuti fájdalom. Nekem ez nem hiányzik. A természet jól megalkotta a születést, minek abba belenyúlni feleslegesen?
2012. jún. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Engem is zavar de már lecarom ki mit gondol.Aki szerint nekem könnyű volt,mert császár lett a vége annak nem kívánok semmi rosszat csak azt ami velem történt.9 óra vajúdás,ebből több,mint 4 óra tolófájás,végül császár.Egy 15cm-es vágással a hasamon elég rossz volt emelgetnem a 4 kilós babámat.
2012. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!