Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magas vérnyomás miatt csak...

A magas vérnyomás miatt csak a császár marad? És ha szedek vérnyomás csökkentőt és úgy normális, akkor lehet rendes szülés?

Figyelt kérdés

Nem akarok császárt, már vérnyomás csökkentőt is szednem kell, kezd is lentebb menni a vérnyomásom! Mire számítsak? 36+3 hkm

Köszönöm szépen


2012. jún. 11. 14:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekem terhességi toxémiám volt. Naponta 3 szem vérnyomáscsökkentőt és szívritmus szabályozót szedtem. A szülésem napján már a 4. szem vérnyomáscsökkentőt is megkaptam, de nem ez miatt lettem császáros, végig úgy nézett ki, hogy természetes úton szülhetek, de végül azért lettem császáros, mert nem úgy fordult be a fiam, ahogy kellett volna.

Szóval szerintem, ha más problémád nem lesz, akkor még szülhetsz természetesen is. A lényeg, hogy olyan állapotban legyél, ami sem téged, sem a babád ne veszélyezteti. Amíg minden oké, addig nem császároznak.

2012. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
lehet,hogy szulhetsz termeszetesen,majd a doki utolso pillanatban eldonti. A magas vernyomas az veszelyes, mert bele is halhatsz. Annyit nem er meg. De a baratnom is igy jart es szulhetett siman es nem lett semmi baja.
2012. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Általában nem kockáztatnak, mert szülés közben hirtelen felmehet a vérnyomás és akkor nagyobb gondok lehetnek belőle mint a császárból.
2012. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Annyira vészesen nem magas, 140-150/ 90 körül szokott lenni, más baj nincs eddig! A vizelet rendben, toxióma nincs! Csak sokan mondják, hogy emiatt császározni szoktak!Dopegyt-et szedek, 250 mg-osat, napi 2*1-et!

Köszönöm szépen

2012. jún. 11. 14:31
 5/20 A kérdező kommentje:
Toxémia! Bocsánat
2012. jún. 11. 14:32
 6/20 anonim ***** válasza:
Nekem 3 ismerősömnek volt terhességi magas vérnyomása, mindegyikük császárral szült.
2012. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Napi 8 szem vérnyomáscsökkentőt szedtem terhességem alatt,és még így is 150 körül volt a vérnyomásom,plusz betalockot szedek évek óta a szívemre ,DE nem emiatt lett császár,hanem mert faros volt....

Ha megfordult volna ,simán is szülhettem volna

2012. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem is magas volt a vérnyomásom a várandósság alatt, a szülőágyon meg 120/80 :) Hüvelyi úton szültem :)
2012. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ez a gyógyszer mellett ennyi?

Én ugyanilyen vérnyomással kezdtem ugyanennyi Dopegytet szedni és sómentes diétára fogtak. Lement tőle 120/75-re, természetesen szültem. Az elején azt mondta a dokim, ha nem változik akkor kiveszi hamarabb a babát. De lejjebb ment szerencsére.

2012. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem, alapból volt ennyi, a gyógyszer szedése óta normális! Nem haladja meg a 120/80-at
2012. jún. 11. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!