Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magas vérnyomás miatt csak...

A magas vérnyomás miatt csak a császár marad? És ha szedek vérnyomás csökkentőt és úgy normális, akkor lehet rendes szülés?

Figyelt kérdés

Nem akarok császárt, már vérnyomás csökkentőt is szednem kell, kezd is lentebb menni a vérnyomásom! Mire számítsak? 36+3 hkm

Köszönöm szépen


2012. jún. 11. 14:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nálad se lesz semmi akadálya a természetes szülésnek. Ne aggódj ezen!
2012. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség kezdete óta 140 környékén van, 136 alatt sose volt!!! Kezdjek aggódni??? Gyógyszert nem kell szednem, tök jól vagyok, mivel nincs saját orvosom, már vagy négy-öt orvos is átnézte a papírjaimat, de mivel mindig ennyi, nem mondtak semmit. Pisi rendben.
2012. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Utolsó. Nem tudom én 30 hetesen ügyeletes dokinál voltam, amikor 140/90-et mértek. Azt mondta sürgősen konzultáljak az orvosommal. A dokim egyből írt fel gyógyszert.
2012. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát... engem az NST-ről alig akartak haza engedni, de van fogadott dokim, és ő elengedett! Majd mentem a házi orvoshoz, és ő írta fel!
2012. jún. 11. 16:01
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szülésemnél magas volt az elsőnél csak előtte 2 nappal kent fel adtak is gyógyszert de simán tudtam szülni. A másodiknál már számítottunk ra 28.héten kezdődôtt onnantól szedtem gyógyszert de egyszer kevés fehérje is vot a vizeletemben, ami szerencsére csak vaklarma volt, így a masodik babám is siman született. Nekem mondták hogy sok folyadék sok pihenés, no kávé, no stressz... Persze mondani könnyű de azért igyekeztem betartani. Érdekes hogy szülés után már másnapra normalizalódot minkét esetben.
2012. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ilyen értékeim voltak a terhesség vége felé, írt a dokim Dopegytet, de azt mondta csak akkor kezdjem szedni, ha 140/90 fölé megy. Főleg a második érték számított. Én végül nem szedtem, maradta határon a vérnyomásom, mégis engedtek természetes úton szülni, ráadásul ikrekkel. Semmi baj nem volt, 9 órát vajúdtam, bírtam én is meg a gyerekek is, simán szültem. Ezekkel az értékekkel már oda kell figyelni, de azért nem olyan tragikus.
2012. jún. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jún. 12. 10:32
 18/20 anonim ***** válasza:

Nekem toxémiám volt,31hetesen bekerültem a kórházba,mert egyik napról a másikra 110ről 150lett a vérnyomásom.aznap mikor bementem már 180volt délután és fehérje lett a vizeletemben,++,és nagyon vizesedtem.Én a max adag gyógyszert kaptam,ez napi 20szem volt kb.De hiába,mert jött egy front és már 190is volt megint a vérnyomásom.Nekem azt mondták a dokik,hogy ha magas a vérnyomás általában császár van.Nálam is így lett.Kihúztam 35.hétig.Ekkor már több mint 4++++fehérje volt a vizeletemben,vérnyomás 150alá már nem ment,így nem maradt más megoldás.

De ha neked nem ilyen magas a vérnyomásod,lehet hogy nincs szükség császárra.

Kitartást kívánok és szerintem beszéld meg a dokiddal!

2012. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Toxémiám volt és magas vérnyomásom , farosnak indult,de befordult és simán szültem.

Dopediytet szedtem .

Ha toxémia is van jobb a császár.

Szülés után megmaradt a magsavérnyomás sajnos :(

2012. jún. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anyács ***** válasza:
Nekem a napi 6szem vérnyomás csökkentő mellett is magas maradt, és természetes úton szültem,nagyon ugráló vérnyomással is.
2012. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!