Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Más is fél a szüléstől és az...

Más is fél a szüléstől és az azt követő időszaktól?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok,mindennél jobban vágytam erre a babára,most mégis elbizonytalanodtam,nem vagyok magabiztos a szülést illetően.a kiszolgáltatottságtól a falra mászok,nem is a fájdalomtól félek.inkább attól ami utána következik.Más is így van ezzel vagy csak én bénázok?Nem alszok egész éjszaka.Jó anyuka leszek? másban is megfogalmazódnak ezek?
2012. jún. 11. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezen mindenki átesik, szülés előtt, után is.

Én magamat hozom fel példának, se testvérem nincs, se kisbaba a rokonságban...amikor először kellett pelenkázni, nem viccelek- remegett a kezem,úgy féltem, h leejtem vagy akármi...Az első fürdetést ketten csináltuk végig apával, mert én rettegtem h kiejtem a kezemből....első éjszaka egy szemhunyásnyit se aludtam, csak azt figyeltem milyen békésen szuszog az én kis Mindenem :) ....

Aztán napok, hetek, hónapok alatt belerázódik az ember.

Most itt van a kistesó, még baba, de már sokkal jobban megy minden, a pelenkázást csukott szemmel, akár félálomban is megcsinálom, bárkinek, aki kéri :))

2012. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem a fájdalomtól félek, hanem attól, hogy mi lesz utána, a kórházban,itthon...! Félek, hogy nem tudom ellátni majd, hiszen annyian írják, hogy milyen nehéz a felépülés szülés után. Csak azt tudom, hogy mindent meg fogok tenni, hogy az én kis ártatlan babámnak a legjobbat nyújtsam.

Nem lesz könnyű, hiszen minden újdonságként fog érni, de a baba iránti szeretet és féltés gondolom majd erőt ad nekünk!:)

35hkm

2012. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja, és persze a szülés....A szülés az estek nagy részében olyan, mint egy nagy vizsga. Előtte ott a drukk, a félelem, hogy "nem fog menni"....utána meg rájössz, h "na, ezért voltam úgy oda??":)
2012. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Puszedly :-) ***** válasza:

Amikor kiderült ,a várandósságom mérhetetlen boldogság röppent a szívemre.:-)

Aztán elkezdtem rettegni attól ,hogy az én kincsemnek bármi baja lehet.

Később időre,spontán 3500 grammal megszületett az én Kislányom. Ennek már 7 hónapja.Éppen ma voltunk a Doktornéninél. Apa most itt játszik vele mögöttem.

Ennél nagyobb boldogság nincsen.

Rövidesen Te is megérzed.:-))

Sok sikert Kedves Kismama!Tudd,hogy minden rendben lesz hiszen Te is képes vagy rá ugyan úgy mint mi mindannyian.

...És most már Miskolcról is drukkol Neked valaki.

Üdv!

2012. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok!:-D
2012. jún. 11. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont fel akartam tenni egy ilyen kérdést, de nem mertem. A 36 hétben vagyok, és már nagyon elbizonytalanodtam/félek. Félek a fájdalomtól is, meg attól, hogy párommal eddig tökéletes boldogságban élünk már négy éve, és most minden megváltozik. Minden. Szóval eléggé kész vagyok. Remélem, mire odajutunk, hogy "Nyomhat, Anyuka", már ez lesz a legkisebb bajunk.
2012. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez természetes,hogy így éreztek.Hamarosan teljesen megváltozik az életetek.Szülés általában nem fájdalom mentes,de az legyen előttetek,mit kaptok cserébe a szenvedésért!Én egy gyönyörű szép drága kincset kaptam!!!Szerintem Ti is ezt fogjátok kapni!:)Érte bármikor végig csinálnám az egészet,komplikált volt a terhességem,sima szülésből császár lett,azt hittem végem lesz.Amikor mentünk haza a kórházból,szinte remegtem az idegességtől,hogy leszek képes ellátni császár után,nem tudtam senkitől kérdezni,nem volt segítségem,csak a férjem aki szegény reggeltől-estig dolgozott!De megcsináltuk,nagyon nehéz volt,de annyi örömöt,boldogságot kaptunk a kincsünktől hogy nem is hittük hogy van ennyi a Földön!:)Gyorsan el fogjátok felejteni a kórházban történt dolgokat.A most még a pocitokban lévő picike drága kincs mindenért kárpótolni fog benneteket!Hogy jó anyukák lesztek-e?Azt majd gyermeketek boldogsága fogja megmondani!Ha valaki esetleg majd nem ért veletek egyet,vagy esetleg azt gondolja hogy nem vagytok jó anyukák,nézzétek meg hogy boldog-e a kincsetek!Ha az,akkor számára Ti vagytok a legjobb anyukák a Földön!Szerintem ez a legfontosabb!Jó egészséget,könnyű szülést és boldog élete kívánok Nektek!
2012. jún. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez normális dolog. Félsz az ismeretlentől, utána meg majd egy jót fogsz az egészen mosolyogni. :) Nem leszel kiszolgátatva, ez egy tévhit. Menjél be a szülőszobára, lehetőleg akkor amikor üres, és kérdezd meg a szülésznőt, vagy egy orvost, hogy abban a kórházban, mi a rutin, milyen beavatkozásokat végeznek, és mikor, milyen indokkal. Így előre tudni fogod, mi, és miért fog történni, hidd el, semmi kellemetlen nincs benne. Én is az első szülésem elött ezen paráztam, hogy úristen teljesen ki leszek szolgáltatva, és aztán kiderült hogy ez nem így van. Azok a beavatkotzások amiket elvégeztek rajtam, még egy kicsit sem voltak sem megalázóak, sem kellemetlenek. Volt indok mindegyikre, és utólag visszagondolva alaptalannak bizonyultak a félelmeim.


A szülést követően is ugyan ezt tudom írni. Kérdezz bátran ha valami nem tiszta, kérj nyugodtan segítséget, hiszen ezért vannak ott a nővérek, az orvosok, senki nem fog téged elítélni egy kérdésért, vagy kérésért sem. :)

2012. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!